Kaip nurodoma ligoninės rašte, sprendimas keisti įstaigos pavadinimą, o kartu – ir struktūrą, priimtas atsižvelgiant į šiuo metu vykstančią ligoninės, o tuo pačiu – ir šalies sveikatos sistemos reformą bei atsižvelgiant į pacientų srautą, kadangi šiuo metu ligoninėje asmens sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos ne tik Plungės rajono gyventojams, bet ir atvykstantiems iš kitų rajonų – Klaipėdos, Telšių, Kretingos, Skuodo ir kitų.

Nurodoma, kad ne rajono gyventojai sudaro net 22 procentus visų ligoninės pacientų, todėl dabartinis pavadinimas neatitinka tikrovės ir formuoja mažos, žemesnio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančios įstaigos įvaizdį.

„Ligoninės pavadinimo keitimas neįtakos ženklaus asmens sveikatos priežiūros paslaugų padidėjimo ar pacientų srauto prieaugio, tačiau šiuo metu jame naudojamas žodis „rajonas“ klaidina Lietuvos gyventojus. Siekiant atsisakyti klaidinantį įstaigos įvaizdį formuojančių žodžių pavadinime, prašome pritarti viešosios įstaigos Plungės rajono savivaldybės ligoninės pavadinime žodžių „rajono“ ir „savivaldybės“ panaikinimui ir įstaigos pavadinimo keitimui į „Viešoji įstaiga Plungės ligoninė“, – dėstoma rašte.

Šį prašymą ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pristatė antradienį posėdžiavusiam Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui.

Remigijus Mažeika

„Pavadinimas turi būti labai aiškus, trumpas ir suprantamas. Mes siūlome pasilikti tris pagrindines žinutes: kad tai yra viešoji įstaiga (ne privati) Plungės ligoninė. Dabar yra Plungės rajono ir dar savivaldybės – labai ilgas ir komplikuotas pavadinimas“, – akcentavo jis.

Komiteto nariai sutiko, kad yra ir labiau pragmatinis pavadinimo keitimo tikslas – trumpesnį pavadinimą lengviau ir ištarti, ir užrašyti.

Ligoninė kartu prašo leisti pakeisti ir įstaigos struktūrą. Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių pervadinti į Vidaus ligų ir palaikomojo gydymo, II Palaikomojo gydymo ir slaugos skyrių – į Palaikomojo gydymo ir slaugos.

Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriaus Fizinės medicinos ir reabilitacijos bei Ambulatorinės reabilitacijos poskyrius ketinama sujungti į vieną ir pavadinti Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriaus ambulatorinės reabilitacijos poskyriu.

Bene didžiausias pokytis – Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių reorganizacija, sujungiant juos į vieną ir pavadinant Vidaus ligų ir neurologijos skyriumi.

Kaip kalbėjo direktorius R. Mažeika, išdiskutuoti ir išgryninti naująją struktūrą užtruko. Gruodžio mėnesį ji aptarta Stebėtojų tarybos posėdyje. Jo metu rasta taisytinų vietų.

„Naująją struktūrą nulėmė keletas dalykų: pirma – tinklo pertvarka, antra – ligoninės teikiamos paslaugos. Be to, kaip tik baigiame dviejų aukštų kapitalinius remontus, išvardinti skyriai bus perkelti. Tad dabar pats laikas keisti ir struktūrą. Kartu keisis ir kai kurios pareigybės, turėsim atrankas į tam tikras pozicijas“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto nariai neturėjo pastabų ir sutiko, kad būtų patenkinti visi ligoninės prašymai. Galutinį žodį dėl to tars kitą savaitę posėdžiausianti Taryba.