Idėja Lietuvai

„Idėja Lietuvai“ – nacionalinė iniciatyva, siekianti suburti visuomenę ir kurti klestinčią, į priekį žengiančią Lietuvą ateities kartoms. Projekto metu buvo pasiūlyta daugiau nei 1500 proveržio idėjų, atspindinčių piliečių rūpestį šalies ateitimi ir pasirengimą pokyčiams.

„Idėja Lietuvai“ įrodė, kad drąsios ir reikšmingos iniciatyvos gali paskatinti visuomenę mąstyti apie ateities scenarijus. Kiekvienas pilietis buvo kviečiamas prisidėti prie jų įgyvendinimo, siūlant būdus ir stebint progresą. Kviečiame sužinoti kaip iniciatyvos idėjos buvo įgyvendinamos.

Apie nacionalinę iniciatyvą „Idėja Lietuvai“ girdėjo 83% gyventojų

„Spinter tyrimai“, 2018 m. kovas

81% žinančių iniciatyvą „Idėja Lietuvai“ mano, kad šią iniciatyvą reiktų tęsti ir ateityje

„Spinter tyrimai“, 2018 m. kovas

Idėjos

Visuomenė ir ekspertai atrinko tris svarbiausias idėjas:

Švietimas/sveikata

Mokytojas prestižinė
profesija iki 2025 m.

Švietimas/sveikata

Ekonomika/valstybės valdymas

Pagalba jaunoms šeimoms įsigyjant būstus bei biurokratijos mažinimas skaitmenizuojant valstybės paslaugas

Ekonomika/valstybės valdymas

Bendras gėris

Dvigubos pilietybės įteisinimas

Bendras gėris

Video

Apklausa

citatos

Dalia Grybauskaitė

Kadenciją baigusi Lietuvos prezidentė

2018 m.

Pirmiausia noriu pasakyti, kad ši idėja apie idėjas buvo labai gera idėja. Mes pasitinkame antrą šimtmetį ir mūsų žmonės patys pasiūlė, koks tas šimtmetis turi būti. Jie pasiūlė net pusantro tūkstančio idėjų ir galiausiai po atrankos proceso turime tris. Gal kažkam pasirodys, kad tai ne pačios svarbiausios idėjos, bet svarbiausia, kad jos atrinktos pačių žmonių.

Viktoras Pranckietis

Seimo narys

2018 m.

Ši idėja bręsta jau kurį laiką. Gera žinoti, kad ją pradėjome įgyvendinti dar gerokai iki šio renginio – esame pažengę, nes kalbėjome apie tai jau seniai. Galiu tik pasidžiaugti, kad visuomenė šį klausimą iškėlė prioritetu, tai tik parodo, kaip labai mums rūpi Lietuvos žmonės. Visi pasaulio lietuviai.

2025 m.

Valstybės paslaugų skaitmenizavimas perkelia daugelį sprendimų į elektroninę erdvę, išskirtinai pasitarnavo pandemijos metu. Reikėtų paminėti, kad lygiagrečiai skaitmenizavimas buvo plėtojamas visose srityse, ne tik valstybiniame sektoriuje, tačiau žmonės ir verslai neretai biurokratiją įvardija kaip dokumentų turinio interpretavimo galimybę ir pareigas užimančių asmenų vengimą priimti sprendimus bei prisiimti atsakomybę.

Saulius Skvernelis

Seimo pirmininkas

2018 m.

Drąsios, skatinančios proveržį ir pokyčius, o svarbiausia – vienijančios tautą idėjos yra stipriausia valstybės varomoji jėga. Džiaugiuosi, kad dauguma visuomenės idėjų turi bendrą vardiklį su Vyriausybės užsibrėžtais tikslais ir atliekamais darbais. Viliuosi, kad sutelkę pastangas ir nukreipę energiją teigiama linkme, visuomenei svarbiausias idėjas paversime kūnu.

2025 m.

Buvo sukurtas naujas paramos mechanizmas, kuriuo valstybė jaunoms šeimoms, gyvenančioms regionuose, padėjo įsigyti pirmuosius būstus. Pasinaudoti šia valstybės parama panoro labai daug jaunų šeimų, taip pat ir grįžusių iš emigracijos. Deja, gyvename politiniais ciklais, todėl šiek tiek liūdna, kad praėjusią kadenciją, ši idėja buvo tarsi užšaldyta ir atsidūrė stagnacijoje: paramos suma vienai šeimai buvo sumažinta dvigubai, išaugo laukiančiųjų eilės. Noriu tikėti, kad per šią kadenciją sugebėsime rasti politinį sutarimą ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerija savo priemonių plane šiai idėjai vėl skirs deramą dėmesį.

DAUGIAU susijusių naujienų