Pagrindinės akcijų rinkos išsiskyrė, o dolerio kursas ketvirtadienį buvo nepastovus, prekeiviams įvertinant įtampos eskalaciją Rusijos ir Ukrainos kare.
kriptovaliuta
335 straipsnių
Kriptovaliuta – decentralizuota, skaitmeninė, virtuali valiuta, leidžianti anonimiškai atlikti internetinius mokėjimus tiesiogiai tarp vartotojų, nesinaudojant bankais ar kitais tarpininkais.
Kriptovaliutos yra decentralizuotos, neprižiūrimos jokios šalies valdžios institucijų ir nėra leidžiamos centrinių bankų, jų operacijų kodai užšifruojami kriptografijos dėka. Atliekant finansines operacijas naudojant kriptovaliutas, operacijos yra įrašomos į tos valiutos „blokų grandinę“ (angl. blockchain). Minėtoji grandinė yra tarsi kriptovaliutos buhalterinė knyga, kurioje saugiai kaupiama informacija apie kiekvieną kada nors ta kriptovaliuta atliktą operaciją.
Kriptovaliutos kuriamos atliekant matematinius skaičiavimus, pasitelkiant technologijas. Šis procesas vadinamas „kasimu“. Žmogus norintis kasti kriptovaliutas, į savo kompiuterį turi parsisiųsti ir įsidiegti tam skirtas programas.
Bitkoino kursas ketvirtadienį pirmą kartą perkopė 95 000 JAV dolerių slenkstį.
Lietuva įveda griežtesnius nei ES reikalavimus ir dalį įmonių uždaro – latviai jas mėgina prisišaukti pas save (10)
Lietuvoje įsigalioja griežtesni nei reikalauja ES fintechus ir kriptoįmones reguliuojantys įstatymai. To pasekmės jau matomos – po FNTT patikrinimo veiklą turės nutraukti 340 kripto įmonių ir, tikėtina, po licencijų išdavimo jų dar sumažės šimtais.
Trečiadienį bitkoinas perkopė rekordinę 90 tūkst. dolerių ribą, didžiausiai pasaulyje kriptovaliutai džiaugiantis išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pažadu sušvelninti skaitmeninių žetonų reguliavimą.
Pirmadienį JAV ir Europos akcijos kilo, doleris brango, o bitkoinas pasiekė rekordinį lygį, prekeiviams atsižvelgiant į JAV ir Kinijos politinių įvykių raidą.
Sekmadienį bitkoino kursas „Bitstamp“ platformoje pirmą kartą viršijo 80 tūkst. JAV dolerių kartelę.
Pagrindinius nacionalinius duomenis tvarkantis Registrų centras iš virtualiųjų valiutų keityklos operatorių ir depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorių sąrašo išbraukė daugiau kaip 300 įmonių, rašoma pranešime žiniasklaidai. Tai padaryta vadovaujantis Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyb...
Dingę tūkstančiai eurų iš panosės? Į „CarVertical“ investavę žmonės teigia likę su beverčiais žetonais (43)
Prieš kelias savaites audrą sukėlęs „CarVertical“ vadovo Roko Medonio įrašas apie atsipalaidavusius darbuotojus netyčia prikėlė ir jau kiek primirštą istoriją. Socialiniuose tinkluose vartotojai ėmė lieti apmaudą dėl įsigytų „CarVertical“ – „cV“ – kriptožetonų, kurie, praėjus keleriems metams, paaiš...
Už nustatytus tarptautinių sankcijų pažeidimus, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) Lietuvoje registruotai depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatoriaus paslaugų ir virtualiųjų valiutų keityklos operatoriaus paslaugų (VASP) veiklą vykdžiusiai bendrovei „Payeer“ skyrė rekordinę, dau...
Kauno apylinkės teismo Kauno rūmuose paskelbtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje du kauniečiai, pasinaudoję technine spraga, pasisavino svetimą turtą.
Marijampolės kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai surengė sėkmingą narkotikų prekeivių sulaikymo operaciją. Įtariamieji platino narkotikus „Telegram“ kanale. Rasta šimtai kvaišalų slėptuvių.
Atvira buvusio narkotikų prekiautojo internete išpažintis: prekyba tokia masiška, kad vis dažniau įsitraukia net jaunos moterys (2)
Vis dažniau ir garsiau skelbiama apie Lietuvoje klestinčią narkotikų prekybą „tamsiajame internete“ (angl. dark web), apie ten prieš keletą mėnesių triukšmingai Vilniuje prekiavusių asmenų sulaikymus. Liūdna tikrovė ta, kad šiandien bet kokį kvaišalą galite įsigyti tiesiog neišeidami iš namų, gerai...
Socialinėje žiniasklaidoje plinta populiarus pastebėjimas: tas, kas anksti investavo į kriptovaliutas, susikrovė turtus, pakeitusius jų gyvenimą.
Baigiantis gyventojų 2023 m. gautų pajamų deklaravimo terminui, būtina atkreipti dėmesį į tai, kaip teisingai deklaruoti pajamas, gautas iš investicijų į kriptovaliutas. Gyventojų iš kriptovaliutų realizavimo gautų pajamų deklaravimas bei jų apmokestinimas nėra paprastas, o vienintelis šaltinis, kur...
Priešingai populiariam įsitikinimui, tokių kriptovaliutų, kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“, įsigijimas nereikalauja jokių įmantrių kasybos procesų. Kriptovaliutas galite įsigyti labai paprastai už fiat valiutą (grynieji ir pinigai kortelėse) per reguliuojamą internetinę kriptovaliutų keityklą, tokią kai...
Nereguliuojamos rinkos grimasos: „Bankera“ iš kriptoentuziastų susirinko milijonus, bet kur panaudoti šie pinigai – neaišku (10)
Įspūdingą sumą pinigų iš kriptoentuziastų prieš 6 metus pritraukusi finansinių technologijų įmonė „Bankera“ nelinkusi atskleisti, kur panaudojo lėšas. Klausimų kelia ir sukurtas platus įmonių tinklas, paslaptingi pirkiniai ir reguliuotojo pagrūmojimai. Savo ruožtu ekspertai anuomet startuolių plačia...
Įtikinę investuoti per internetinę investavimo platformą, sukčiai iš Vilniaus gyventojo išviliojo apie 20 000 eurų.