Klaipėdos rajone, Veiviržėnuose, veikiantis kompozitinės armatūros gamybos cechas yra tėvo ir sūnaus verslas. Gamybinėje linijoje gimsta statybinė medžiaga – stiklo audinio ir epoksidinės dervos armatūra – plačiai naudojama statybų pramonėje. Susikurti darbo vietą ir vystyti gamybą galima ir regione...
Lean metodai
15 straipsnių
Lietuvoje atliktas išsamus „Lean“ metodų, skaitmeninių inovacijų ir skaitmeninių paslaugų tyrimas atskleidė, kad šalies įmonėms konkurencinį pranašumą gali sukurti tik vis dar retos skaitmeninės paslaugos. Tuo tarpu išteklių mažinimu ir efektyvumo didinimu paremta „Lean“ metodologija bei skaitmeninė...
Kodėl darbo našumas Lietuvoje – mažiausias Baltijos valstybėse ir kaip tą pakeisti? Vienas iš būdų tapti inovatyviais lyderiais - didinti darbų visose srityse efektyvumą, remiantis LEAN procesų valdymo sistemos principais. Laidoje - apie vienos inovatyviausių pasaulio ir Lietuvos biotechnologijų ben...
M. Sinkevičius: mūsų veiklos procesuose yra gerokai daugiau nuostolių nei pažangiose užsienio šalyse (17)
Apie LEAN sistemos svarbą kalbama vis daugiau, tačiau dažnam vis dar sunku suvokti šio metodo efektyvumą. „Sodros“ direktorius Mindaugas Sinkevičius sako, kad mūsų valstybės privatus ir viešasis sektorius nėra toks efektyvus, koks galėtų būti. Visgi ar įmanoma įdiegti šią sistemą valstybės valdyme?
Visuomenei svarstant Darbo kodekso petvarkymą, kuris padidintų šalies patrauklumą investuotojams, už dėmesio ribų liko keletas aspektų, kurie nuo kodekso nepriklauso, tačiau įmonėms yra svarbūs.
Nuo 1986 metų, kuomet Motorolos inžinieriai Bill Smith ir Mikel Harry sukūrė šį metodą, praėjo trys dešimtmečiai. Jei Lean Lietuvoje įgavo pagreitį ir tampa daugelio efektyvių organizacijų gyvenimo dalimi, tai 6 Sigma potencialas yra kol kas menkai išnaudojamas. Motorola paskelbė, kad nuo 1991 iki 2...
Nors praktika rodo, kad organizacijos valdymas sąlygoja mažiausiai 85 proc. visų jos problemų, nemaža organizacijų dalis laukia palankios progos pokyčiams, kurie padidintų valdymo efektyvumą.
Darbuotojų sauga ir sveikata darbe visada yra aktuali, nes nuo to priklauso mūsų, dirbančiųjų, gyvybė, šeimų gerovė ir saugumas. Lean organizacijos Lietuvoje naudoja gerai žinomą 5S metodą efektyviai darbo aplinkai sukurti, tačiau šis metodas pasaulinėje praktikoje naudojamas kur kas plačiau.
Remiantis naujausiais audito, konsultacijų ir apskaitos bendrovės „Grant Thornton Baltic“ tyrimo duomenimis, Lietuvos verslo atstovai ekonomines prognozes artimiausiems dvylikai mėnesių dėlioja kiek atsargiau nei pernai.
Dalis mano straipsnių komentatorių gana piktai rašė, kad įmonės vadovams įdiegus ar diegiant Lean metodus, darbo krūvis, vadovų spaudimas padidėjo, o finansiniai reikalai darbuotojų atžvilgiu – nepagerėjo.
Prieš trisdešimtmetį sociologai Jamesas Q. Wilsonas ir George‘as L. Kellingas tyrinėjo tvarkos ir netvarkos įtaką žmonių elgsenai ir sukūrė „Išdaužtų langų“ teoriją. Sociologai tikino – jeigu pastate kas nors išdauš langą ir niekas to išdaužto lango nepakeis, ilgainiui pastate neliks nei vieno lango...
Spręsdamas įmonių efektyvumo problemas, susiduriu su įvairiomis vidinėmis įmonių tvarkomis, skirtomis optimizuoti procesus. Dažniausiai jos turi finansinį pagrindimą, tačiau kyla klausimas – ar iš tikro tos optimizavimo priemonės skatina įmonių efektyvumą ir taupo pinigus.
Vos valandą vėluojanti ar klaidingai pristatyta siunta, vienas kitas nuo gamybos linijos nukrentantis kepinys per metus įmonei gali kainuoti kelias dešimtis ar šimtus tūkstančių eurų.
Šis straipsnis skirtas pagrindinių Lean metodų, skirtų ekonominės naudos gavimui, pristatymui. Pateikiu ir savo nuomonės pagrindimą.
Per pastaruosius kelerius metus Lean metodus Lietuvoje bandė diegti nemažai įmonių. Šiame komentare analizuojamos priežastys, kuomet investicija į Lean neatsipirko.