Plaukimas baidarėmis gali būti kitoks

P. Gataveckas sako turintis daug veiklų, viena jų – kelionės, žygiai baidarėmis ir irklentėmis. Jis pasakoja, kad karantino metu drauge su bendraminčiais pradėjo kurti platformą, kur vienoje vietoje būtų skelbiami visi Lietuvoje siūlomi baidarių ir kiti turistiniai maršrutai, pažymėtos trasos, nurodytas jų sudėtingumas bei telkiama kokybiškas paslaugas teikianti bendruomenė.

„Pradėjus domėtis keliavimu upėmis, išryškėjo vandens turizmo kultūros nebuvimas Lietuvoje. Vyrauja tendencija, kad baidarės upėse yra išgertuvių vieta. Mes norime vandens turizmą atkurti kaip sveiką, tvarią ir aktyvią visuomenės veiklą, – sako Pranas ir priduria, kad plaukimą baidarėmis galima organizuoti taip, kad žmonės neturėtų nei laiko, nei noro vartoti alkoholinius gėrimus ar teršti gamtą. – Džiaugiamės, jog vis daugiau žmonių tai vertina“.

Tvarių kelionių užuomazgos

Pranas Gataveckas pasakoja, kad per koronaviruso pandemiją, sustojus jo daugeliui veiklų, jis išsikėlė į Puvočius – Dzūkijos nacionalinio parko širdyje esantį kaimą, kur pradėjo bendradarbiauti su Merkinėje įsikūrusiu žurnalistu Vytaru Radzevičiumi.
„Zero waste fest“ dalyviai

„Jo įkvėpti mes pradėjome organizuoti šiek tiek kitokius plaukimus, t. y. į vieną pusę maršruto žygiuojame pėstute, o atgal plaukiame baidarėmis, arba plaukiame su tiklsu papietauti Vytaro Radzevičiaus „Pasaulio puoduose“. Be to, mes patys plaukdami visada renkame šiukšles bei edukuojame žmones primindami nešiukšlinti bei atsakingai elgtis gamtoje“, – prisimena P. Gataveckas.

Taip, pasak pašnekovo, buvo pradėti reguliariai organizuoti vasaros ir net žiemos, dienos ir nakties žygiai, pradėta kurti kitokia vandens turizmo kultūra.

„Lietuvoje yra tobulos sąlygos keliauti upėmis, tačiau žmonės to neišnaudoja, jie ne tyrinėja, o plaukia ten kur pasiūlo baidarių nuomotojai“, – mintimis dalijasi pašnekovas.

Dviračiais, traukiniais ir baidarėmis vyks į tvarumo festivalį, o pakeliui švęs vestuves

Šių metų rugpjūčio 11–13 dienomis, P. Gatavecko komanda planuoja dalyvauti tvarumo festivalyje „Zero Waste Fest“, kur organizuos festivalio dalyvių transportavimą traukiniais, autobusais ir netgi baidarėmis.

„Šiemet ne tik prisidėsiu prie festivalio, bet ir kartu su sužadėtine Rasa Montvydaite iškelsime vestuves, kurios vyks pakeliui į festivalį“, – unikalia idėja dalijasi žygių baidarėmis organizatorius, savo vestuvių svečius pakvietęs keliauti drauge.

„Keliaudami traukiniu į festivalį susituoksime Bezdonyse, šventę tęsime keliaudami į Švenčionėlius, iš kurių autobusais ar baidarėmis keliausime į festivalį ir prisijungsime prie festivalio programos“, – pasakoja P. Gataveckas ir džiaugiasi, kad pavyko sujungti dvi progas ir suorganizuoti tvaresnes vestuves.
„Zero waste fest“ dalyviai

Jis kviečia draugus keliauti ir pramogauti tvariai, bei atsakingai.

„Kiekvieną vasarą mes keičiame miesto patogumus į kaimo paprastumus. Lakstome basomis, maudomės upėse, gaminame maistą ant laužo, džiaugiamės svečių gausa ir vasarojame paprastai, bet neprastai. Gal dėl to man šis festivalis ir yra toks priimtinas ir artimas“, – sako Pranas ir priduria besidžiaugiantis tuo, kad festivalis vyksta tokiose neatrastose Lietuvos vietose kaip Antalieptė, kuri leidžia žmonėms atrasti Aukštaitijos perliukus.

Visi norintys atrasti Antalieptę, jau gali įsigyti bilietus į festivalį www.zerowastefest.lt. Į festivalį tvaria priemone atvykę dalyviai bilietą į renginį gaus su didele nuolaida. Festivalio metu vyksiančios diskusijos ir pranešimai bus transliuojami portale „Delfi“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją