Siekiant šių tikslų įgyvendinimo Lietuvoje, tokį naują reikalavimą įrašyti į Seimo statutą siūlo jo pataisas parengęs Aplinkos ministras, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Simonas Gentvilas ir parlamentinio Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja, „valstietė“ Guoda Burokienė.
Anot jų, tai skatins įstatymo projekto iniciatorius įvertinti, kokį galimą poveikį įstatymas daro aplinkai bei darnios visuomenės kūrimui.
Lietuva dalyvauja Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslų darbotvarkės 2030 įgyvendinime, apimančiame tris lygiavertes politikos sritis – aplinkos apsaugą, ekonominį vystymąsi ir socialinę gerovę.
Kaip pastebi Statuto pataisų autoriai, Jungtinių Tautų ekonomikos komisija Europai paskelbė, kad iki 2023 metų iš išsikeltų 115 tikslų yra pasiektas vos 21 darnaus vystymosi tikslas, t. y. 18 proc. išmatuojamų rodiklių.
„Norint įvertinti rodiklių pasiekimą ir pasiekti tikslų įgyvendinimą, būtina prisidėti Lietuvos Respublikos Seimui“, – įsitikinę Statuto pataisų rengėjai.
Naują iniciatyvą kartu su S. Gentvilu ir G. Burokiene taip pat teikia Seimo nariai Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Ričardas Juška, Ligita Girskienė, Monika Ošmianskienė, Romualdas Vaitkus, Aušrinė Norkienė.
ELTA primena, kad 2015 m. Jungtinės Tautos priėmė Darnaus vystymosi darbotvarkę iki 2030 m. Jos tikslas – iki 2030 m. visame pasaulyje pasiekti darnų socialinį, ekonominį ir aplinkosauginį vystymąsi.