Pastaraisiais metais COP derybos trukdavo gerokai ilgiau nei planuota.

Daugiau nei 200 šalių atstovai karštai diskutuoja, mėgindami susitarti palaipsniui atsisakyti iškastinio kuro, tokio, kaip anglis, nafta ir dujos.

Teigiama, kad keletas šalių, įskaitant Kiniją ir didžiąsias naftos gamintojas, tokias, kaip Saudo Arabija, nėra nusiteikusios sudaryti sutarčių, kuriose būtų numatyta užbaigti iškastinio kuro naudojimą.

Šalių pasiuntiniai, klimato ekspertai ir aktyvistai su nusivylimu ir griežta kritika sutiko pirmadienį vakare paskelbtą 21 puslapio dokumento projektą.

Jame tik užsimenama, kad bus mažinamas iškastinio kuro vartojimas ir gamyba. Pirmesniame dokumente kaip viena iš keleto galimybių buvo nurodomas ir visiškas palaipsninis tokio kuro atsisakymas.

Naftos turtinguose Jungtiniuose Arabų Emyratuose vykstantis it daugiau nei 97 000 dalyvių sulaukęs susitikimas tęsiasi jau beveik dvi savaites.

Daugelis aplinkos apsaugos organizacijų sukritikavo tai, kad COP28 pirmininkas Sultonas al-Jaberas taip pat vadovauja ir JAE valstybinei naftos ir dujų bendrovei ADNOC.

Tačiau konferencijos metu jis ne kartą paragino pasaulio bendruomenę neatsisakyti savo siekių, o tarptautinį tikslą užtikrinti, kad pasaulinis atšilimas neviršytų 1,5 laipsnių Celsijaus, vadino savo „Šiaurine žvaigžde“.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją