„Projektas „Tvari Lietuva“, prasidėjęs daugiau nei prieš metus, pradžioje didelį dėmesį daugiau skyrė žmogui – kaip jis gali tapti tvaresnis, kaip gali išsaugoti gamtą elementariai nuo to paties rūšiavimo iki įvairiausių emocinių dalykų, galvojant apie tai, kas gali mums padėti tą daryti: verslas, organizacijos, mūsų darbdaviai – tie, kurie ir turi rodyti postūmį, kurie turi labiausiai norėti keistis. Dėl to šis renginys orientuotas daugiau į verslą ir organizacijas, kad padėtų jiems sukurti ir įgyvendinti tvarias organizacijų strategijas“, – apie konferencijos kryptį pasakoja „Delfi“ Konferencijų ir renginių skyriaus vadovė Sandra Meškauskaitė-Stepšienė.

„Dalyviams pirmiausia reikėtų tikėtis labai labai gero turinio, jis bus tikrai įspūdingas, konferencija vyks dvi dienas, spalio 17–18 d. Turinys parengtas itin atsakingai, jį ruošėme drauge su užsienio ekspertais, tais, kurie jau turi ilgametę (dešimt ir daugiau metų) patirtį. Turėsime Švedijos instituto, Švedijos ekonomikos mokyklos, Oksfordo universiteto, organizacijų „Planet Positive“, „Katalista Ventures“, „Civitta“ partnerius, kurie dalinsis patirtimi. Turinys labai apgalvotas ir yra panašus į mokymus, vyks taip, kaip universitete – 45 minučių, 1,5 valandos temų ciklai“, – lektorius ir pranešėjus pristato pašnekovė.

Ši konferencija sukurta „vartoti“ nuotoliniu būdu. S. Meškauskaitė-Stepšienė sako, kad užtenka būti Delfi.plius prenumeratoriumi ir per šią platformą konferenciją bus galima matyti abi dienas.

„Pati geriausia žinia, kurią mes transliuojame jau ne tik Lietuvai, bet ir Latvijai bei Estijai, ta, kad šis turinys bus pasiekiamas visose trijose Baltijos šalyse“, – apie galimybę matyti konferenciją net nesant Lietuvoje dalijasi S. Meškauskaitė-Stepšienė.

„Delfi“ Konferencijų ir renginių skyriaus vadovė sako, kad pradėjus organizuoti šį renginį buvo kiek kitoks planas, kaip viskas turėtų būti, o pradėjus kalbėtis su įmonėmis, kurioms ši tema ypač aktuali, įmonių atstovai neslėpė, jog to reikia visiems.

„Vienas galbūt labiau domisi finansiniais dalykais, kitas yra atsakingas už CO2 emisijų skaičiavimą, trečias – už rinkodarą, vidinę komunikaciją, ir tas laukas specialistų labai plėtėsi. Nuotolinis formatas leidžia pasiekti didesnes auditorijas. Čia reikia dėkoti ir „Tvarios Lietuvos“ partneriams, kurie sutiko tokio aukšto lygio turiniu dalintis su žymiai platesne auditorija, nes tai galėjo likti mažo ratelio renginys. Tikrai gera žinia, kad turinys atiduodamas vartoti taip plačiai“, – apie renginio pasiekiamumo plėtros sumanymą pasakoja pašnekovė.

S. Meškauskaitė-Stepšienė sako, kad į mokymus panaši programa bus pradedama nuo pagrindų, – bus apžvelgiama, kaip tradiciniame versle, kurio pagrindinis tikslas yra pelnas, įdiegti tvarumo tikslus bei kaip verslui pasirinkti geriausią taktinį planą. Bus paliesta ir santykio su vartotoju rinkodaros dalis – kaip pasitelkus produktus ir paslaugas vartotojui paaiškinti, kodėl tai tvarus produktas ir jį reikia skatinti vartoti.

„Antrą dieną pradėsime nuo CO2 emisijų skaičiavimo ir vadinamojo ofsetinimo, – kaip tu gali atpirkti savo padarytą žalą gamtai. Turėsime labai praktišką dalį, kaip skaičiuoti, kodėl skaičiuoti ir kaip tai išpirkti. Tada pereisime prie vidinės komunikacijos: visi pokyčiai labai stipriai priklauso nuo to, kaip įmonė viduje apie tai kalbasi su savo darbuotojais, ar darbuotojai įtraukti į procesus ir kaip jie gali jausti vertę viso to, ką įmonė daro. Pabaigoje – apie visa tai, kas įmonės verslo strategijoje sudaro tvarumo grandį: kaip tai pamatuoti, kokią įtaką tai man turėjo, kaip tai paveikė mano reputaciją, įvaizdį, ar nuo to pasikeitė požiūris į mano produktus ir paslaugas. Viską apibendrinantis reputacinis kampas“, – apie programos praktinę pusę pasakoja pašnekovė.

„Delfi“ Konferencijų ir renginių skyriaus vadovė S. Meškauskaitė-Stepšienė vardija ir daugiau įdomybių – laukia sesijos, jų metu bus pristatomi gerieji pavyzdžiai, kuriuos jau pritaikė Lietuvos įmonės.

„Surasti tokių pavyzdžių tikrai nebuvo sunku, jų yra, ir tai – praktikė dalis, ji labai svarbi; po kiekvienos sesijos bus praktinių pavyzdžių. Kaip ir sakiau – kaip universitete: paskaita, seminaras. Tai tarsi seminaras su geraisiais pavyzdžiais, kaip vienai ar kitai įmonei pavyko padaryti ir įgyvendinti tam tikrus tvarumo tikslus“, – konferenciją apibendrina pašnekovė.

Visą programą, dalyvių ir pranešimų sąrašą rasite puslapyje www.tvarilietuva.lt/konferencija. Konferencijos dieną šiame polapyje paspaudę mygtuką „žiūrėti“ galėsite matyti norimą pranešimą. Delfi.lt taip pat skelbs nuorodas, kurios nuves į konferencijos platformą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją