Tvarumo konferencija sugrįžo pasikeitusi: atsižvelgė į žiūrovų pasiūlymus

Kaip teigia konferencijos „Tvarumo kursas“ vadovė Sandra Meškauskaitė–Stepšnienė, idėja surengti tvarumo konferenciją kilo pernai metais. Nors pernai galbūt dar ne kiekvienas žinojo, ką reiškia ESG, darna ir tvarumas, šiandien klausimų tai niekam nebekelia – tai rodo, kad tvarumo tema vis populiarėja, o ypač verslo ir organizacijų lygmenyje.

„Pernai mes pabandėme surengti konferenciją, kuri daugiau orientavosi į užsienio pranešėjus, kurie turi sukaupę ilgametę patirtį dirbant su verslais tvarume. Galiu pripažinti, kad man asmeniškai turinys buvo super profesionalus ir išties įspūdingas, tačiau, vis dėlto, po konferencijos išgirdome tokias nuomones, kad galbūt mums, lietuviams, norėtųsi ir tokių paprastesnių, žemiškų dalykų“, – sako S. Meškauskaitė–Stepšienė.

Atsižvelgus į konferencijos turinio vartotojus, šiemet jų laukė trumpesni pranešimai, koncentruoti į vieną tam tikrą konkretų dalyką. Konferencijos vadovė pažymi, kad pasikeitęs turinys lėmė ir pasikeitusį rezultatą, kuriuo galima pasidžiaugti.
Sandra Meškauskaitė - Stepšienė

„Turėjome daugiau lietuvių pranešėjų. Didžioji dalis buvo lietuviai, kurie dalinosi savo patirtimi, kaip mums sekasi tai įgyvendinti. Nežiūrėjome į tas dideles tarptautines bendroves, kurios pasauliniu ir Europos mastu puikiai veikia darnaus verslo temoje, tačiau pasižiūrėjome daugiau į save“, – sako S. Meškauskaitė–Stepšienė.

Tvarumas palies ne tik dideles įmones, bet ir pačius mažiausius

Ar Lietuvoje auga susidomėjimas tvarumo klausimais? Konferencijos vadovės teigimu, augimas yra išties vis labiau jaučiamas.

„Labai daug kas sako, kad tvarumo tema svarbi, nes ateina naujos direktyvos, turės rengti ataskaitas įmonės, kurios turi didelį darbuotojų skaičių ir įvairūs kriterijai. Tačiau iš tikrųjų ne apie tai yra kalbama. Esminis dalykas – direktyvos, kurios, dabar atrodo, tik didelėms įmonėms skirtos, palies absoliučiai visus. Jei tu norėsi dalyvauti didelių įmonių grandinėje ir būti jų tiekėjas, partneris ir panašiai, net ir būdamas labai mažiukas, turėsi atitikti jų keliamus tvarumo reikalavimus. Tai reiškia, kad mes visi lengvu žingsneliu įsijungsime į tvarią grandinę“, – teigia S. Meškauskaitė–Stepšienė.
Darbas

Ji pastebi, kad tvarumas iš vienos pusės yra suvokiamas kaip papildomos investicijos ir kažkas brangaus. Anot jos, iš tiesų yra priešingai – didžiąja dalimi tvarumas yra taupymas energetiniu klausimu, visuomenės edukavimas darbuotojų įsitraukimo ir emocinės būklės gerinimas ir pan.

S. Meškauskaitė–Stepšienė atskleidžia, kad „Tvarumo kursas“ sugrįš ir kitais metais, tačiau ir šįkart bus kitoks, atsinaujinęs.

„Norėtume pereiti į gyvą konferenciją. Kuo toliau tuo svarbiau tampa dalijimasis gerosiomis praktikomis. Gyvo renginio metu tu gali bendrauti, kalbėtis su kitais, dalyvauti darbinėse sesijose“, – planais dalinasi ji.

Jeigu nespėjote sudalyvauti tiesioginėje konferencijoje „Tvarumo kursas“, visų pranešėjų įrašus nuo rugsėjo 28 d. galima rasti „Delfi plius“ platformoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją