Prekybos tinklas pranešime pastebi, kad tai gerokai tvariau, o ir paversti rudus kiaušinius stilingais margučiais visai paprasta pasitelkus net ir natūralias priemones – raudoną kopūstą, saldų vyną, arbatą ar svogūnų lukštus.

„Balto lukšto kiaušinius gali dėti ir tam tikrų veislių ant kraiko laikomos vištos, tačiau tokių rinkoje yra labai nedaug, – sakė „Maxima“ komunikacijos ir korporatyvinių ryšių direktorė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. – Didžioji dalis baltų kiaušinių į parduotuves atkeliauja iš ūkių, kur vištos auginamos narvuose, todėl nusprendėme palaipsniui tokių kiaušinių savo atsisakyti.

Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė

Prieš porą metų „Maxima“ jau atsisakė naudoti vadinamųjų nelaimingų vištų kiaušinius „Meistro kokybės“ kulinarijos ir konditerijos produkcijoje – tai reikšmingas žingsnis, nes šiems gaminiams kiekvieną mėnesį vidutiniškai sunaudojame apie 60–70 tonų kiaušinių. Nusprendėme, kad kitąmet nustosime prekiauti baltais ir rudais narvuose laikomų vištų kiaušiniais, tad šių metų Velykos – paskutinės, kai jų dar bus galima rasti mūsų parduotuvėse.“

Prekybos tinklo duomenimis, pirkėjai Velykoms pradeda ruoštis ir aktyviau pirkti kiaušinius likus porai savaičių iki šventės, o savaitę prieš Velykas kiaušinių pardavimai padvigubėja. Beje, pastaruosius trejus metus Velykoms daugiausiai nuperkama kiaušinių rudu lukštu – žmonės mielai renkasi ant kraiko laikomų vištų kiaušinius. Baltų kiaušinių pastaraisiais metais prieššventiniu periodu nuperkama apie 5 kartus mažiau nei rudų.

„Pastaruosius keletą metų ypatingą dėmesį skiriame pirkėjų skatinimui įsigyti gerovės sąlygomis laikomų vištų kiaušinius. Ant kraiko ir laisvai laikomų vištų kiaušiniams dažnai taikome nuolaidas, ypač artėjant Velykoms – štai ir šiemet visą pasiruošimo šventei laikotarpį pirkėjai gali laisvai laikomų vištų kiaušinių įsigyti mažesne kaina.

Taip siekiame atliepti stiprėjantį pirkėjų sąmoningumą ir aktyvesnį susidomėjimą, kokiomis sąlygomis yra laikomi šie paukščiai. Taip pat stengiamės, kad laimingų vištų kiaušiniai sudarytų didžiąją asortimento dalį. Jau dabar laisvai laikomų vištų, ekologiški ir ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai sudaro apie 77 proc. visų mūsų turimų vištų kiaušinių asortimento. Jų pardavimai auga, o narvuose laikomų vištų kiaušinių paklausa mažėja – per trejus metus – nuo 2020 m. susitraukė daugiau nei penktadaliu“, – pasakojo I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją