Prieš mėnesį 28 m. Harrisonas Marshallas įsirengė miniatiūrinį namelį šiukšlių konteineryje, kuris stovi nedideliame žemės lopinėlyje pietiniame Londone, Bermondsey rajone. Jis teigia, kad tik toks variantas finansiškai prieinamas, norint gyventi centriniame rajone netoli darbo vietos. H. Marshallas pasakojo, kad grįžęs iš užsienio nesusirado, kur apsigyventi dėl būsto pasiūlos trūkumo.

„Kurį laiką dirbau užsienyje. Grįžęs į Londoną ėmiau ieškoti kambario nuomai. Kai būsto nuomai ieško tūkstančiai žmonių mieste ir visoje šalyje, kainos pasiekė beprotišką lygį. Net jei rasdavau ką nors finansiškai tinkamo, į tą kambarį jau pretenduodavo 100 žmonių“, – teigia menininkas.

Spalio mėnesį vartotojų kainų infliacija Britanijoje buvo 11,1 proc. – didžiausia per 41-us metus. Ji tebesiekia dviženklius skaičius. Pragyvenimo krizė gilėja, nes žmonių atlyginimai didėja lėčiau, nei maisto kainos ar mokesčiai už namų ūkio paslaugas.

H. Marshallo sprendimas – originalus, jis skyrė 4000 svarų (4497 Eur) išgaubtam mediniam stogui, šį uždėjo ant konteinerio. Viduje menininkas įsirengė nedidelę virtuvėlę, antresolėje – lovą.

„Čia miegu. Čia gana jauku. Vienas labiausiai man patinkančių dalykų – išgaubtas stogas. Atrodo, lyg būtum kokone. Šone susikroviau savo daiktus“, – miniatiūrinį namuką aprodo vyras.

Harrisonas Marshallas įsirengė namelį šiukšlių konteineryje

Ant geltono šiukšlių konteinerio, kuris yra dalis namo, juodomis raidėmis užrašyta „Namas šiukšlių konteineryje“.

„Šiukšlių konteineris suteikė man galimybę įsirengti mažą namuką, kurį galiu ir perkelti, perstatyti į kitą vietą, atkreipti dėmesį į būstą, kuriame žmogus šiaip neturėtų gyventi“, – dalijasi H. Marshallas.

Menininkų paramos fondas išnuomojo jam žemės. Vyras turi nedidelį daržą prie įėjimo, taip pat mobilųjį biotualetą.

„Pagaliau turiu elektrą, galiu gaminti, įsijungti šildytuvą. Turiu ir oro džiovintuvą, nes viduje kaupiasi drėgmė. Pasistačiau mobilųjį biotualetą“, – sako jis.

Menininkas prausiasi darbe, iki kurio nuvažiuoja su dviračiu per 10 minučių, arba sporto klube. Taip pat gali imti vandens iš kaimyno, kurio kieme įrengtas laistymas lauke.

„Visi kaimynai puikūs. Labai draugiški. Visi mane palaiko. Jie atneša namuose gamintų valgių, jei mato, kad kažką dirbu lauke, ateina padėti. Tai didžiulis šio projekto privalumas – šiame rajone gyvena nuostabi bendruomenė“, – džiaugiasi vyras.

Rajono gyventojas Sherwinas Morganas teigia, kad jam patinka H. Marshallo idėja.

„Man patinka šis sumanymas. Mums atrodo, kad šiukšlių konteineris skirta šiukšlėms, atliekoms, o šis jaunas vyras sumaniai įsirengė jame namus.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją