„Mums tai labai didelė šventė, juk būtent šitie žmonės, bendruomenės, ir kuria Lietuvą. Ypač vaikams svarbu išeiti iš savo kiemo, pamatyti, kaip gyvena kitos bendruomenės, parodyti joms, ką darome, sulaukti įvertinimo. Mugėje kilo ne viena idėja, ką dar galime pas save nuveikti, tikiu, kad ir mūsų veikla įkvėpė kitas bendruomenes“, – sakė Sargelių bendruomenės centro vadovė Daiva Šeškauskaitė.
Kontaktų mugėje „Kartu – mes Lietuva“ susirinkusios bendruomenės, marijampoliečiai bei miesto svečiai galėjo apžiūrėti išskirtines bendruomenių informacines bibliotekas. Taip pat buvo siūloma įsigyti įvairių rankų darbo gaminių – nuo istoriją menančių blizgių iki žvakių, kosmetikos ar arbatų.
Šventėje vyko edukacinės programos, kuriose kiekvienas norintis galėjo daugiau sužinoti apie audimo paslaptis bei prisiliesti prie šiaudų sodų vėrimo meno, svečiai supažindinti su žolininkyste, o savo srities profesionalai juos mokė, kaip dažyti siūlus, gaminti senovinius žaisliukus ar lipdyti iš molio.
Tuo pat metu Marijampolės viešbutyje „Mercure“ vyko konferencija bendruomenių lyderiams, kurioje buvo galima susipažinti su bendruomenių veiklos ir plėtros galimybėmis.
Šventėje dalyvavo Vilkyškių, Nemėžio kaimo, Ukrinų kaimo, Nociūnų, Budraičių, Skėmių kaimo, Budraičių, Rusnės, Sasnavos ir kitos bendruomenės.
Lietuvoje šiuo metu užregistruota beveik 2 tūkst. aktyvių bendruomenių. Kiekvienais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija Lietuvos bendruomenių projektams skiria lėšų pagal Bendruomeninės veiklos stiprinimo projektų finansavimą. 2012–2015 m. sėkmingai įgyvendinta vietos bendruomenių savivaldos programa, kuriai kasmet iš valstybės biudžeto skirta daugiau kaip 2 mln. eurų. Programoje dalyvavo visos 60 savivaldybių ir 550 seniūnijų. Buvo gerinama viešųjų erdvių ir aplinkos kokybė, organizuojami kultūriniai – švietėjiški renginiai bei didinamos vaikų ir jaunimo užimtumo galimybės.
2016-aisiais Lietuvos bendruomeninės veiklos stiprinimo projektams skirta 2,6 mln. eurų.
Užsakymo nr.: PT_72440268