Kaip sutaupyti ir tinkamai supakuoti siuntinį?
Siuntinius, priklausomai nuo jų dydžio ir savybių, reikia supakuoti į atitinkamą pakuotę: patvarią dėžę su tvirtomis sienomis, voką, Jiffy voką (su burbuline plėvele viduje) ar specialią kurjerių pakuotę. Sunkios, didelės dėžės prieš siunčiant dedamos ant paletės, sutvirtinamos, įsitikinant, kad siunta stovi stabiliai ir neišlenda už paletės ribų. Visos pakuotės turi būti tvirtai užklijuojamos lipnia juosta ar papildomai apvyniojamos pakavimo plėvele.
„Nepatartina pakuoti siuntų į didesnes pakuotes nei pats siuntinys, nes kurjeriai atsižvelgia ne tik į siuntos svorį, bet ir į tūrį. Kurjerių naudojamas terminas – tūrinis svoris: tai erdvė, kurią užima paketas, santykinai su tikruoju paketo svoriu. Taigi per didelė pakuotė siuntos kainą gali išpūsti beveik dvigubai“, – pasakoja M. Šilkūnas.
Įmonės vadovas pataria siuntų nevynioti į popierių, kuris gali greitai suplyšti ir pasimesti kartu su siuntos dokumentais, taip pat nereikėtų naudoti per daug lipnios juostos, nes visos siuntos gali būti atidarytos patikrinimui muitinėje. Itin svarbu nenaudoti lipdukų „trapus” (angl. fragile) ir „elgtis atsargiai“ (angl. handle with care) kaip pakaitalo kruopščiam pakavimui, nes jie naudojami tik informavimo tikslais.
Pasak M. Šilkūno, siekdami apsaugoti siuntinius žmonės sugalvoja įvairiausių pakavimo būdų:
„Visai neseniai buvo puikus pavyzdys, kaip siuntėjas išradingai, bet tinkamai supakavo siunčiamą meškerę. Žmogus į mūsų ofisą atnešė vamzdį, ant kurio buvo užklijuoti siuntos lipdukai. Jo buvo paprašyta vamzdį supakuoti ar bent jau įsukti į plėvelę, bet siuntėjas tik nusišypsojo ir paaiškino, kad tikroji siunta vamzdžio viduje – ten saugiai kelionės laukė meškerė.“
Dažniausiai pasitaikančios siuntų pakavimo klaidos
Kaip teigia Mindaugas Šilkūnas, didesnė už prekę pakuotė ne tik išpučia siuntos kainą, bet ir padidina tikimybę, jog siuntimo metu siuntinys gali būti apgadintas dėl vartymosi dėžės viduje.
Dažnai netinkamos pakuotės pritaikomos ir dūžtantiems bei trapiems daiktams. Tokias siuntas reikėtų dėti į dėžės centrą, o jos šonus užpildyti burbuline plėvele arba putos granulėmis.
Svarbu ir tai, kad visada reikia tiksliai ir aiškiai aprašyti siunčiamus daiktus. Pasitaiko atvejų, kuomet nurodomi tik bendriniai siuntinių pavadinimai, pavyzdžiui, „automobilio detalė, dovana, prekė iš „Ebay.com“, asmeninis daiktas“.
„Nepateikus tikslios informacijos apie siuntinio turinį, siuntėjai rizikuoja, kad jų siunta bus sulaikyta muitinėje ir jie turės pateikti papildomos informacijos apie siuntinį. Tai reiškia, kad bus sugaištas laikas, kuris skubių siuntų atveju yra vienas svarbiausių veiksnių.“, – įspėja M. Šilkūnas.
Dar viena dažnai pasitaikanti klaida – neteisingai užklijuojami siuntos lipdukai ir dokumentai ant siuntos pakuotės. Užpildžius visus duomenis apie siuntėją, gavėją, siuntinio turinį, gaunami siuntos lipdukai ir kiti dokumentai – juos reikia atsispausdinti bei saugiai pritvirtinti gerai matomoje siuntos vietoje. Kartais žmonės nepagalvoja ir lipdukus užklijuoja ant dėžės kraštinių, sujungimo vietų, kurios, tikrinant siuntas muitinėse, dažnai būna pažeidžiamos. Siuntos lipdukas su brūkšniniu kodu yra kaip siuntos „pasas“ - būtina užtikrinti jo saugumą.
Lagaminai taip pat nėra laikomi tinkama pakuote siuntai. Norint siųsti lagaminą, būtina jį papildomai dėti į dėžę ar bent jau tinkamai apvynioti pakavimo plėvele. Tai būtina, siekiant saugaus siuntos lipdukų pritvirtinimo ant siuntinio.
Artėjant didžiosioms metų šventėms, Mindaugas Šilkūnas primena ir kaip taisyklingai pakuoti dovanas: „Norėtume paminėti, kad siuntų, gražiai įvyniotų į kalėdinį dovanų popierių, siųsti nedraudžiame, bet ir nerekomenduojame, jei norite, kad dovana siuntėją pasiektų nepažeista pakuote, juk dovanų popierius yra gana plonas. Išeitis – dovaną pakuoti į rekomenduojamą tvirtą dėžę, tuomet suvynioti į dovanų popierių, o ant viršaus apvynioti permatoma pakavimo plėvele.“
Užsakymo nr.: PT_76470411