„Pasistengėme, kad šio egzamino klausimai būtų įdomūs, linksmi, turintys paslėptą užuominą ar gudrybę, tačiau truputį pamąsčius – įveikiami. Visiems jiems atsakyti užtenka vidurinės mokyklos žinių.
Klausimai skirti smalsiems, kūrybingiems mokiniams, gebantiems atrasti atsakymą iš atskirų fragmentų. Svarbiausia egzamino misija – kad dalyviai suprastų, jog elektronikos mokslas yra įveikiamas kiekvienam, bent kiek aktyviau juo besidominčiam“, – apie egzaminą sakė Kauno technologijos universiteto Elektros ir Elektronikos fakulteto dekanas Algimantas Valinevičius.
Egzaminas jauniems žmonėms padės iš arčiau susipažinti su elektronikos mokslu ir atrasti perspektyvias, didelę pridėtinę vertę valstybei kuriančias elektronikos inžinerijos krypties specialybes. Pasitikrinti žinias Nacionalinio elektronikų egzamino metu galės 8-12 klasių moksleiviai bei visi norintieji. Registruotis į egzaminą galima iš anksto tinklalapyje https://egzaminas.ateitiselektronikams.lt/.
Kauno technikos kolegijos Elektronikos technikos studijų programos kuratorės dr. Rūtos Jankūnienės teigimu, elektronikos inžinierių paklausa rinkoje yra itin didelė ir artimiausi metu tik dar labiau augs. „Inicijuodami šį egzaminą siekiame sudominti moksleivius elektronika, parodyti jos reikšmę šiuolaikiniam pasauliui, kuris dėl šio mokslo tampa komfortiškesnis, virtualesnis ir intelektualesnis. Tai sritis, be kurios sunku įsivaizduoti mūsų kasdienybę, o jos reikšmė ateityje tik didės.
Egzamino metu moksleiviai galės pasitikrinti savo žinias, suprasti, kokios kompetencijos yra reikalingos norint studijuoti elektronikos specialybę. Remiantis didžiausių elektronikos produktų įmonių Kaune prognozėmis, per ateinančius penkerius metus elektronikos inžinerijos krypties specialistams vien Kaune bus sukurta 2000 papildomų darbo vietų. O pastarąjį penkmetį beveik 50 proc. pakilę elektronikos inžinierių atlyginimai, manoma, kasmet augs dar po 10 proc.“, – tikina pašnekovė.
Geriausiai pasirodę dalyviai bei aktyviausių mokyklų mokytojai bus apdovanoti specialiais prizais. Daugiausiai balų surinkę moksleiviai galės laimėti po veiksmo kamerą „GoPro“ „Hero8 Black“. O kiti geriausius rezultatus pademonstravę egzamino dalyviai bei jų mokytojai gaus Kauno elektronikos produktų bendrovių įsteigtus prizus.
Aktyviai įsitraukti ir išmėginti inžinerijos profesionalų darbą kviečia ir Nacionalinio elektronikų egzamino idėją palaikanti Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. „Kviečiu mokinius išbandyti savo jėgas, net jei ir neturite ketinimų rinktis inžineriją ar bent kol kas apie tai nesvarstėte. Inžinerijos sritys iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtingos, tačiau jos greitai įtraukia ir yra labai perspektyvios.
Tam, kad technologijų inžinerijos mokslai atskleistų savo žavesį, regionuose moksleiviams įkurti praktinių veiklų įvairovę siūlantys STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerinio, menų ir matematinio ugdymo) centrai, taip pat labai džiaugiuosi verslo bendrovių, aukštųjų mokyklų iniciatyvomis“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Nacionalinis elektronikų egzaminas yra antrus metus iš eilės Lietuvoje vykstančios kampanijos „Ateitis – elektronikams“ dalis, kurią inicijavo penkios Kauno elektronikos produktų kūrimo įmonės – „Continental Automotive Lithuania“, „HELLA Lithuania“, „Kitron“, „Littelfuse LT“ ir „Teltonika Networks“ – bei dvi aukštosios šalies mokyklos – Kauno technologijos universitetas ir Kauno technikos kolegija. Pagrindinis kampanijos koordinatorius – Kauno miesto rinkodaros agentūra „Kaunas IN“.
Pirmą kartą organizuojamo Nacionalinio elektronikų egzamino dalyviai jėgas elektronikos srityje išmėginti galės atsakydami į klausimus, kuriuos jiems paruošė kampanijos „Ateitis – elektronikams“ iniciatoriai ir aukštųjų mokyklų specialistai.
Nacionalinis elektronikų egzaminas vyks gegužės 19 d. nuo 9 iki 15 val. Daugiau informacijos apie elektronikos inžinerijos specialybės perspektyvas rasite čia: https://ateitiselektronikams.lt/.