Dažniausiai siunčiami dokumentai ir elektroninė technika

Daugiau nei 70% siuntų iš Lietuvos keliauja į Europos Sąjungos šalis: Didžiąją Britaniją, Vokietiją, Prancūziją, Italiją, Olandiją, Ispaniją ir kaimyninę Lenkiją.

Tuo tarpu į Lietuvą siuntos dažniausiai siunčiamos iš JAV, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės. Įmonė skaičiuoja, jog apskritai vien iš JAV gaunamų siuntų kiekis pirmąjį šių metų pusmetį, lyginant su 2016 metų pirmuoju pusmečiu, išaugo 32 procentais, Jungtinės Karalystės – 66 procentais ir Vokietijos – net 86 procentais.

Pasak M. Šilkūno, kai kurios šalys ar miestai neretai būna susiję ir su tam tikros specifikos prekėmis, pavyzdžiui, jeigu tam tikroje šalyje yra viena iš partnerių būstinių, tuomet konkretūs siuntiniai (laikrodžiai į Lenkiją arba megztiniai į JAV) dažniausiai keliauja į tą pačią vietovę.

Visgi dažniausiai lietuviai tiek tarptautiniu, tiek nacionaliniu mastu siunčia dokumentus, elektronikos įrenginius, automobilių detales ir įvairią Lietuvoje gaminamą produkciją. Vienetiniai rankų darbo papuošalai - bene dažniausi pasitaikantys siuntiniai į Jungtines Amerikos Valstijas. Už Atlanto gyvenantiems artimiesiems ar draugams pradžiuginti lietuviai dažnai renkasi įvairius suvenyrus ir ilgai negendančius maisto produktus, pavyzdžiui, saldainius, medų ir uogienes.

Tuo tarpu dažniausiai į Lietuvą atkeliaujančios siuntos jau nebe papuošalai ar uogienės. Juos keičia pramonėje naudojamos prekės – buitinė technika, drabužiai ir grožio priemonės.

„Stebime tendencijas ir tai, kaip jos keičiasi kiekvienais metais. Matome, jog populiariausios siuntos nesikeičia jau ilgą laiko tarpą, o jų gretos tik periodiškai papildomos naujesnėmis pramoninėmis prekėmis. Tarp jų - siuvimo mašinos, plastiko gaminiai, paveikslai ir kino juostos. Taip pat pastebėjome, kad su kiekvienais metais apskritai didėja siuntų įvairovė, todėl kuo toliau, tuo sunkiau išskirti tam tikras tendencijas“, – aiškina M. Šilkūnas.

"Siuskpigiau.lt" vadovas Mindaugas Šilkūnas

Draudimų sąrašo nesilaiko: mėgina siųsti keisčiausius dalykus

Visgi žmonės neretai bando siųsti daiktus, kuriuos siuntimo įmonė vežti atsisako. Draudžiamųjų dalykų sąraše: akumuliatoriai, nafta, gyvūnai ir netgi žmonių organai.

Pasak Mindaugo Šilkūno, dažniausiai iš draudžiamų dalykų žmonės mėgina siųsti neįmontuotas oro pagalves ir receptinius vaistus:

„Žinoma, neretai žmonės teiraujasi ir bando siųsti pačius keisčiausius dalykus. Yra buvę bandymų bei užklausų apie galvijų kraują, gyvūnus (ypač šunis į Didžiąją Britaniją), bites, benzino pavyzdžius ir net gyvą žmogų. Šiuo atveju, pasirodo, klientai galvojo, kad kreipėsi į įmonę, kuri užsiima keleivių pervežimu. Bent kelis kartus per metus sulaukiame užklausų ir apie kremuotų palaikų siuntimo galimybes.“

Įmonės vadovas prisimena, jog bene ypatingiausias siuntinys buvo šaldytos sraigės, kurios vos per parą buvo pristatytos į restoraną Portugalijoje.

Visgi M. Šilkūnas sako, jog ne visos išskirtinės situacijos kelia šypseną. Tarp įsimintinų M. Šilkūno nutikimų - antikvarinis ginklas. Vienas ginklų kolekcionerius, naudodamasis Express paslauga (tai reiškia, kad siunta siunčiama oro paštu), iš Lietuvos į Europos Sąjungos šalis siųsdavo antikvarinius ginklus. Kadangi siunta siunčiama Europos sąjungoje, teoriškai antikvarinį ginklą siųsti nėra draudžiama, tačiau tam reikalingi specialūs leidimai, kuriais klientas pamiršo pasirūpinti:

„Tą kartą ant kojų buvo sukeltos visos specialiosios tarnybos: ne tik dėl to, jog rastas ginklas, bet ir dėl fakto, kad jis buvo antikvarinis, taigi jo viduje buvo kulka. Nors galiausiai situaciją pavyko išsiaiškinti, tiek siuntėjui, tiek specialiosioms tarnyboms ji kainavo gerokai nervų.“

Užsakymo nr.: PT_76273799