Šunų antsvoris aktuali tema

Panašiai kaip ir žmonėms, antsvoris šunims gali sukelti daugybę sveikatos problemų. Veterinarijos gydytojas Marius Mincė pastebi, kad šventiniu laikotarpiu, kai namai pilni gardumynų, dažnas šeimininkas yra linkęs „apdovanoti“ savo augintinį papildomu kąsneliu.

„Per savo darbo praktiką esu sutikęs daug sąmoningų šeimininkų, bet deja, vis dar dažnai susiduriame su kąsnių dalinimųsi nuo žmonių stalo. Tokie užkandžiai šuniui yra ne tik kupini nereikalingų kalorijų, bet ir gali sutrikdyti jo sveikatą - sukelti alergiją ar virškinamojo trakto problemų. Tuomet tenka kreiptis į veterinarijos gydytojus ir ieškoti „nekaltų“ priežasčių. Daug sunkiau išsprendžiama problema yra nuo tokio užkandžiavimo ilgainiui išsivystantis antsvoris. Pastarasis, kaip ir bet kuri kita liga, sukelia virtinę gretutinių ligų – sąnarių problemas, kurios gali apsunkinti judėjimą, širdies ir kraujagyslių ligas, cukrinį diabetą ir netgi lemti trumpesnę gyvenimo trukmę. Todėl viršsvoriui būtina prevencija, o jeigu jūsų augintiniui jau nustatytas per didelis svoris – būtina jo kontrolė ir reguliavimas“, – teigia veterinarijos gydytojas Marius Mincė.

Kaip atpažinti šuns antsvorį?

Pašnekovo teigimu, veterinarijos gydytojai konsultacijos metu gali nesunkiai nustatyti, ar keturkojis turi antsvorio. Kai kurios šunų veislės, pavyzdžiui, labradoro retriveriai, bigliai, mopsai ar buldogai, yra genetiškai linkusios kaupti riebalus, todėl joms reikalingas dar didesnis dėmesys. Veterinarijos specialistas pabrėžia, kad šuns antsvoris gali būti nustatytas vizualiai ar rankomis palietus jo kūną.

„Jei neapčiuopiate šonkaulių ar juosmens linija nėra aiški, verta pasikonsultuoti su veterinaru. Susidūrus su viršsvorio diagnoze, svarbu padėti savo augintiniui ir nedelsiant keisti jo mitybą. Šerti reiktų specialiai viršsvoriui reguliuoti skirtu pašaru. Vienas iš puikių variantų - Quattro No Grain All Breed Weight Loss su balta žuvimi ir kriliu, yra puikus pasirinkimas. Balta žuvis ir krilis yra mažiau kaloringi, tačiau išlieka turtingi savo maistine verte. Taip pat, viršsvorio turintiems šuneliams būtina riboti skanukus. Didelė dalis kalorijų ir net alerginių reakcijų gali kilti ne dėl pagrindinio pašaro, o dėl papildomų skanėstų. Vietoj to, apdovanokite savo augintinį ilgais pasivaikščiojimais gryname ore - reguliarus fizinis aktyvumas padės ne tik numesti svorį, bet ir pagerins augintinio savijautą“, – pabrėžia veterinarijos gydytojas Marius Mincė.

Quattro
Quattro
FOTO: Bendrovės archyvas

Prevencija – geriausias sprendimas

Veterinarijos atstovai vieningai sutaria: lengviau antsvoriui užkirsti kelią, nei vėliau spręsti jo sukeltas problemas. Reguliuodami šuns svorį, užtikrinsite geresnę jo sveikatą ir ilgesnį gyvenimą. Pašnekovas Marius Mincė pateikia keletą svarbiausių patarimų, kaip išvengti antsvorio problemų:

  1. Subalansuota mityba. Rinkitės aukštos kokybės pašarą, atitinkantį šuns amžių, dydį ir fizinį aktyvumą. Pasitarkite su veterinaru dėl geriausio pasirinkimo.

  2. Reguliuojamas maisto kiekis. Nepermaitinkite šuns – vadovaukitės rekomenduojamomis porcijomis, nurodytomis ant pašaro pakuotės, arba veterinaro rekomendacijomis.

  3. Fizinis aktyvumas. Užtikrinkite, kad šuo kasdien gautų pakankamai fizinio krūvio – bent 30–60 minučių aktyvaus judėjimo.

  4. Skatinimas be kalorijų: vietoj skanukų naudokite žaidimus ar kitokį pozityvų dėmesį, kuris suteiks jūsų šuniui džiaugsmo ir nepadidins svorio.

  5. Reguliarūs patikrinimai. Apsilankykite pas veterinarą bent kartą per metus, kad įvertintumėte šuns sveikatą ir stebėtumėte jo svorio pokyčius.

„Atminkite, kad atsakingas šuns auginimas reikalauja nuolatinio dėmesio. Svorio kontrolė yra ne tik prevencinė priemonė, bet ir rūpinimasis jūsų augintinio gyvenimo kokybe. Laikykitės balanso tarp meilės ir rūpesčio – gerai prižiūrėtas šuo gyvens ilgiau ir laimingiau“, – pabrėžia veterinarijos gydytojas.

-

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės