Pirmojoje laidoje vienas populiariausių šalies žurnalistų Orijus Gasanovas gamino drauge su Lietuvos kantri muzikos tėvu Virgiu Stakėnu. Šie žymūs vyrai pusryčiams niekada neatsisako varškės, o mylimiausiais receptais sutiko pasidalinti ir su laidos žiūrovais.

Pats svarbiausias aksesuaras – skrybėlė

O. Gasanovas tiesiog nekantravo susitikti su garsiu muzikantu. Anot žurnalisto, labiausiai jam rūpėjo tai, kokia gi skrybėle V. Stakėnas šį kartą pasipuoš.

„Šiandien yra išskirtinė proga, todėl ir skrybėlė – išskirtinė. Ji yra pati naujausia, ją gimtadienio proga man padovanojo žmona. Kadangi kulinarija nėra sritis, kurioje jausčiausi stipriausiai, tad nusprendžiau pasidabinti neeiline skrybėle“, – laidoje pasakojo muzikantas.

Jis atskleidė, kad pirmoji jo dėvėta skrybėlė nebuvo nei labai moderni, nei išsiskirianti. Labiau ji priminė net ne skrybėlę, o uždangalą galvai, naudojamą pirtyje.

„Pradžioje man patiko kaubojiškos skrybėlės riestais kraštais. Vėliau pamėgau lygesniais kraštais, mat groju ne tik kantri muziką, tačiau atlieku ir kitų stilių kūrinius. Pavyzdžiui, man labai patinka bliuzas. Man atrodo, skrybėlė gali išduoti charakterį. Juk ji – ne tik galvos dangalas, tačiau ir filosofija. Su skrybėle tu lyg sakai, kad visada esi po savo stogu. Taip pat skrybėlė turi ir papildomų privalumų – jei pašnekovas vargina, galima tiesiog nuleisti galvą ir nekreipti į jį tiek dėmesio“, – juokdamasis sakė V. Stakėnas.

Laidoje „Legendos virtuvėje“ muzikantas pasidžiaugė, kad Lietuvoje šiuo metu daugėja „skrybėlistų“.

Per daugybę metų įsitikino, kokia varškė jam yra skaniausia

V. Stakėnas žurnalistui O. Gasanovui prisipažino, kad namuose jis daug negamina. Ir nors jis save vadina puikiu maisto pašildymo specialistu, kartais visus nustebina ir paprastais, tačiau labai skaniais patiekalais, kuriuos pagamina vos iš kelių produktų.

„Mano pati mėgstamiausia – „Dvaro“ varškė. Būtent ši, 9 proc. riebumo varškė. Ji – lyg aukso vidurys“, – pasakojo muzikantas.

Ši „Dvaro“ varškė ypač skani, biri ir visiškai natūrali, o 100 g produkto – net 18 g baltymų. Produktą itin patogu naudoti dėl daugkartinio uždarymo pakuotės.

Vieni dažniausių V. Stakėno pusryčių ir būna varškė. Anot laidos svečio, varškė jam yra lyg dienos startas.

„Jei namuose nėra varškės, tuomet valgome kiaušinius arba einame į kavinę. O namuose labiausiai mėgstu varškę“, – teigė jis.

O. Gasanovas prisipažino taip pat labai mėgstantis varškę. Muzikantas nepraleido progos jo paklausti, ar Indijoje varškė yra populiari ir ar žmonės ją valgo.

„Indai labai mėgsta karves auginti prie pat savo namų. Jie visada turi šviežio pieno ir iš jo gamina visko daug. Labiausiai jie mėgsta valgyti jogurtą“, – laidoje pasakojo žurnalistas.

Abu vyrai nusprendė pagaminti mėgstamiausius savo pusryčius, kuriems, be jokios abejonės, reikia kokybiškos, skanios ir daug baltymų turinčios „Dvaro“ varškės.

Tobuli pusryčiai pagal V. Stakėną

V. Stakėnas laidoje sakė, kad tobuliems pusryčiams reikia graikiško „Amfora“ jogurto, „Dvaro“ varškės, kokybiškos uogienės.

„Šaukštą jogurto dedame ant dubenėlyje esančios varškės. Tada įdedame mėgstamos uogienės. Maniškė – naminė, kurioje sumaišyti obuoliai su cinamonu. Šią uogienę gamina mano žmona, nors ir aš prisidedu – lupu obuolių žievę, obuolius pjaustau“, – laidos žiūrovams pasakojo muzikantas.

Į dubenėlį sudėjęs graikišką jogurtą, varškę ir obuolienę V. Stakėnas patiekalą paskanino šviežiomis avietėmis bei šilauogėmis.

„Kartais visus ingredientus sumaišau, tačiau labiausiai man patinka valgyti nemaišytus tokius pusryčius. Taip gali „pakabinti“ šaukštu šiek tiek visų produktų. Tai – tam tikras skanavimas“, – savo paslaptį atskleidė laidos svečias.

Anot jo, šalia tokių pusryčių būtina pasimėgauti ir puodeliu kvapnios kavos, geriausia – su pienu ir be cukraus.

„Tai – lyg atominis užtaisas, kuris man suteikia energijos mažiausiai penkioms valandoms. Po tokių pusryčių galiu groti, dainuoti, organizuoti“, – pasakojo V. Stakėnas.

Pusryčiai, kurių niekada neatsisako O. Gasanovas

Savo skaniausia pusryčių idėja pasidalino ir garsusis kelionių žurnalistas, kuriam yra tekę išragauti pačių įvairiausių patiekalų, gaminamų skirtingose šalyse. Vis tik, O. Gasanovas mielai renkasi ir visai paprastus patiekalus.

„Imu traputį, ant jo dedu griežinėliais pjaustytą avokadą. Tada dedu keletą šaukštų varškės. Viršuje – griežinėliais pjaustyta lašiša. Jos reikia dėti daug, negailėti“, – gamindamas pasakojo žurnalistas.

Tai, anot jo, labai paprastas, tačiau itin skanus produktų derinys.

V. Stakėno sviesto gitara

V. Stakėnas, kaip ir O. Gasanovas, labai mėgsta ne tik varškę, tačiau ir kitus pieno produktus. Žurnalistas nusprendė mesti muzikantui iššūkį. Laidoje jis turėjo sukurti skulptūrą iš „Dvaro“ sviesto. Kad būtų lengviau, muzikantas galėjo naudotis atsivežtais įrankiais, o kol jis darbavosi, O. Gasanovas uždavinėjo įvairius klausimus.

„Kas yra pieno pasterizacija?“, – smalsiai kamantinėjo žurnalistas.

V. Stakėnas sakė, kad, anot jo, tai – vienas iš konservavimo būdų, kuomet yra pasterizuojama kaitinimo būdu. Šis atsakymas pataikė tiesiai į dešimtuką.

„Kitas klausimas: kas pavaizduota ant „Dvaro“ pieno pakelio?“, – klausė O. Gasanovas.

Išgirdęs šį klausimą muzikantas visai nesutriko. Jis prisipažino, kad yra tiesiog įsimylėjęs piemenaitę su mediniu kibirėliu – tą vaizdą ant pakuotės. Ši mergaitė, pasak V. Stakėno, labai panaši į jo anūkę.

„Ši pakuotė man kelia sentimentus. Ji – labai sava“, – sakė laidos svečias.

Taip pat žurnalistas nepraleido progos muzikanto paklausti, kuo pienas yra naudingas žmogaus organizmui.

„Balta balta, kur dairais. Kodėl? Nes jame daug baltymų“, – juokdamasis paprastai atsakė V. Stakėnas.

Laidoje „Legendos virtuvėje“ V. Stakėnas pristatė savo sukurtą skulptūrą iš „Dvaro“ sviesto – gitarą.

„Virgi, štai jums ir dovana – „Senojo Dvaro“ sūris, kuris yra šešių mėnesių brandinimo. Šis sūris gavo „Lietuvos metų gaminio“ apdovanojimą“, – įteikdamas sūrių prikrautą dėžutę pasakojo žurnalistas.

Laidą šis puikus duetas baigė linksma daina, o žurnalistas O. Gasanovas pademonstravo net keletą šokių judesių.