Tokią inovaciją nuo pernai metų vidurio pradėjo siūlyti pastatų priežiūros įmonė „Mano būstas“. Įmonės daugiabučių namų administravimo departamento direktorius Mindaugas Genys sako, jog gedimų registravimas programėle yra greičiausias iki šiol sukurtas būdas pranešti apie įvykusią problemą.

Nusiuntus nuotrauką reaguojama nedelsiant

Pastatų administratorių teigimu, važiuodamas į biurą registruoti gedimą, žmogus užtrunka nemažai laiko, o skambinant telefonu dėl didelio klientų srauto taip pat tenka palaukti, tuomet dar reikia nupasakoti problemą ir tik tada klientų aptarnavimo centras sujungia su atsakingomis tarnybomis.

„Gedimų registravimo funkciją sukūrėme tam, kad žmonės galėtų tiesiog nufotografuoti neveikiantį jungiklį, pritraukėją, įskilusį stiklą ir pan. Programėlėje viskas užfiksuojama ir reaguojama tą pačią sekundę. Specialistai iš karto mato, kas tai per gedimas ir gali nedelsiant vykti jį pašalinti“, – aiškina M. Genys. Šis būdas patogus ne tik gyventojams, bet ir būsto administratoriui. Pasak M. Genio, atsiųstoje nuotraukoje geriau matomas problemos mastas, išvengiama netikslaus ar klaidingo gedimo nupasakojimo, todėl tarnyboms vykti tvarkyti gedimo gali ne tik greičiau, bet ir pasiruošusios tinkamus įrankius jam pašalinti.

Visų pirma, visi pranešimai patenka į specialų klientų aptarnavimo centrą ir žmonių, kurie dirba su šiomis sistemomis, rankas. Jie peržiūri nuotraukas ir nukreipia jas atitinkamiems specialistams.

„Jeigu tai yra mokesčių klausimais, iš karto pranešimas nukreipiamas į buhalteriją, jeigu vadybiniais – vadybininkui. Jeigu tai yra avarinis pranešimas, jis iš karto nukreipiamas avarinėms tarnyboms, dispečerės reaguoja tučtuojau ir siunčia ekipažus likviduoti avariją“, – pasakoja M. Genys.

Visi klientai yra priregistruoti specialioje sistemoje, todėl tarnybos, gavusios nuotrauką, mato asmens adresą ir gali iškart vykti spręsti problemą.

Nuo 2017 metų vidurio tarnybos sulaukė jau virš 9 tūkst. pranešimų apie gedimus.

Rekordininkas: per valandą užfiksavo net 15 gedimų

M. Genio teigimu, nėra limito, kiek ir kokių nuotraukų reikia atsiųsti, tačiau administratoriai džiaugiasi, kad yra pilietiškų gyventojų, kurie atsiunčia ne po vieną defektą, nes rūpinasi ne tik savo laiptine, bet ir viso namo būkle:

„Turime rekordininką, kuris per valandą apėjęs visą namą užfiksavo ir atsiuntė 15 gedimų. Yra dešimtys namų, kuriuose gyvena tokie aktyvūs žmonės.“

M. Genys pasakoja, jog apskritai dažniausiai gyventojai fotografuoja ir siunčia su valymo darbais susijusias problemas: kur nenuvalytas šaligatvis, automobilių stovėjimo aikštelė ir pan.

„Jie mums atsiunčia nuotraukas ir primena, jog paslauga nebuvo suteikta. Tarnybos iš karto gauna, mato, koks adresas, kas ten nepadaryta. Toks funkcionalumas labai naudingas, žmonės patys mums duoda gerų patarimų, kur dar turėtume pasitempti“, – sako jis.

Nors administratoriai teigia, jog programėlė iš tiesų paprasta ir dar nesulaukė pastabų iš klientų, visgi M. Genys primena, jog kiekvienas gali rinktis sau priimtinesnį komunikavimo būdą:

„Šiuo atveju esame pilnai užpildę visus galimus būdus su mumis bendrauti. Juk vieni žmonės patys eina į parduotuvę ir renkasi prekes „gyvai“, o kita dalis viską perka internetu. Visi turi galimybę rinktis.“

Užsakymo nr.: PT_77144617