Apie tai, kokie naujausi technologiniai sprendimai palengvina gyventojų buitį ir padeda taupyti energijos sąnaudas, pasakoja „Candy“ prekės ženklo atstovas Baltijos šalims Jonas Šileika bei „ACC Distribution“ prekių ženklų vadybininkė Aušrinė Juozelskė. Naujausius buitinės technikos sprendimus rinkai pristatantys specialistai pažymi, kad namuose vis daugiau dėmesio skiriama naudojamos įrangos inovatyvumui ir funkcionalumui, tačiau nepamirštamas ir modernus dizainas. „Gyventojams vis dažniau rūpi ne tik įrenginio techniniai parametrai, bet ir tai, kaip organiškai buitinė technika įsilieja į namų interjerą. Standartiniai baltos ar juodos sprendimai nėra tokie patrauklūs kaip išskirtinio dizaino įrenginiai. Taip pat dažnai atkreipiamas dėmesys, kokias papildomas buitinės technikos funkcijas gamintojas siūlo“, – dalinasi J. Šileika, spalį vykusiame renginyje „Namų technikos vizija #StayAhead” pristatęs išskirtinius namų įrangos sprendimus.
Išmanūs sprendimai: visų namų įrenginių valdymas vienoje platformoje
Išmaniosios technologijos yra neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, todėl, apie galimybę programėlės pagalba valdyti įrenginius, turi apgalvoti ir buitinės technikos gamintojai. „Gyventojams svarbu, kad išmanioji programėlė būtų patogi valdyti visus to ženklo prietaisus. Būtent šia funkcija išsiskiria hOn programėlė, kuri leidžiančia vienoje platformoje stebėti ir valdyti visus „Candy“, „Hoover“ ir „Haier“ prietaisus. Svarbu, kad dauguma „Candy“ buitinės technikos prietaisų turi Wi-Fi ryšį, leidžiantį valdyti juos per išmanųjį telefoną. Programėlė sujungia daug skirtingų funkcijų, o vartotojai bene labiausiai vertina galimybę planuoti prietaisų veikimą pagal elektros kainų svyravimus ir optimaliai panaudoti energijos išteklius“, – apie išmaniuosius buitinės technikos sprendimus pasakoja J. Šileika.
Specialistas taip pat išskiria pagrindines išmaniosios programėlės funkcijas, kurios aktualios besirenkantiems namų buities prietaisus:
Išmanusis tvarkaraštis. Vartotojai gali numatyti, kada prietaisai turėtų veikti, atsižvelgiant ne tik į mažesnes elektros energijos kainas, bet ir asmeninius dienotvarkės poreikius. Pavyzdžiui, nuotoliu įjungti skalbimo mašiną ar indaplovę, jeigu pamiršote tai padaryti išeidami į darbą arba norite, kad jie įsijungtų tuomet, kai elektros kaina yra mažiausia.
Individualus pritaikymas. Programėlės naudotojai gali kurti asmeninius buitinės technikos veikimo scenarijus, pavyzdžiui, programėlė nustato, kad vartotojas grįžta iš parduotuvės, ji automatiškai sumažina šaldytuvo temperatūrą, kad sukurtų vėsesnę aplinką.
Energijos stebėjimas. hOn programėlė leidžia realiuoju laiku sekti įrenginių sunaudojamos energijos kiekį, suteikdama galimybę lengvai analizuoti ir optimizuoti elektros sąnaudas.
Integracija su išmaniųjų namų sistemomis. Išmanioji programėlė lengvai integruojama su tokiomis daiktų interneto (angl. IoT – Internet of things) platformomis kaip „Amazon Alexa“ ir „Google Assistant“, suteikiant galimybę valdyti prietaisus balsu.
Dirbtinio intelekto (DI) pasiūlymai. Naudodama DI technologijas, hOn programėlė pateikia personalizuotus patarimus optimaliam prietaisų veikimui. Pavyzdžiui, vartotojai gauna rekomendacijas dėl skalbimo režimų, atsižvelgiant į drabužių tipą ar net tinkamiausią orkaitės kepimo funkciją padedančią sutaupyti energijos.
Protingi namai: skalbimo režimas pagal fotografiją ir priminimai apie maisto produktų galiojimą
„ACC Distribution“ atstovė Aušrinė Juozelskė pastebi, kad investuojant į naujausias technologijas namuose, galima sutaupyti kasdienėse situacijose, kurios dažniausiai įvyksta dėl užmaršumo ar laiko trūkumo. „Kalbantis su vartotojais, jie dažnai nustemba, kad naudojantis dirbtinio intelekto funkcijomis ir išmaniąją programėle, jau galima stebėti šaldytuve esančius produktus ar gauti priminimus dėl jų galiojimo laiko. Tai ne tik padeda planuoti savo pirkinius, bet ir mažina švaistomo maisto kiekį“, – pabrėžia A. Juozelskė.
Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad kiekvienam „Candy“ įrenginiui būdingos unikalios funkcijos, kurios užtikrina vartotojams paprastą, intuityvią ir efektyvią patirtį. „Pavyzdžiui, „Snap&Wash“ funkcija leidžia nufotografuoti skalbinių krūvą, o programėlė automatiškai parenka tinkamiausią skalbimo programą, pagal skalbinių kiekį, spalvas ir audinius. Išmanusis skalbimo asistentas, leidžia vartotojams nuskenuoti drabužių etiketes ir automatiškai gauti skalbimo instrukcijas pagal audinio tipą. Taip pat hOn programėlė naudoja vietinius orų duomenis, kad reguliuotų prietaisų veikimą. Pavyzdžiui, skalbinių džiovinimo režimai yra koreguojami pagal drėgmės lygį. Visos šios funkcijos palengvina skalbinių priežiūrą ir padeda optimizuoti skalbimo mašinos nustatymus“, – teigia išmaniųjų namų technologijų specialistė.
A. Juozelskė teigia, kad vienas svarbiausių hOn išmaniosios programėlės privalumų – nuolatinė įrenginių diagnostika ir pranešimai apie galimus gedimus: „Buitinės technikos prietaisai mums tarnauja ne vienerius metus ir visi norime išsirinkti ilgaamžius sprendimus, tačiau tikrai būna atvejų, kai įvairios situacijos (pavyzdžiui elektros svyravimai, išoriniai pažeidimai) gali sukelti gedimus. Kartais pirmųjų gedimo ženklų, kuomet įrenginį sutaisyti dar labai paprasta, net nepastebime arba juos ignoruojame. hOn programėlė automatiškai siunčia profilaktinės priežiūros ir klaidų pranešimus. Jei gedimas nėra didelis, programėlė gali atlikti nuotolinę diagnostiką ir pasiūlyti galimus sprendimus prieš kreipiantis į specialistus. Tokiu būdu galima išvengti tiek didelių gedimų, tiek papildomų išlaidų jų šalinimui.“
Kokybės standartų tobulinimas – modernus dizainas, funkcionalumas ir energijos efektyvumas
Greitai veiklos 80-metį švęsiantis italų prekės ženklas „Candy“ neseniai atnaujino savo gaminių dizainą, kuris dar geriau įsilieja į modernaus būsto interjerą. Itališkas stilius puikiai jaučiamas dėmesyje detalėms, kurios svarbios tiek kuriant namų interjero harmoniją, tiek atitinka prekės ženklo filosofiją apie gyvenimą namuose, maistą ir šeimyninį gyvenimo būdą.
Žinoma, gamintojas rinkoje žinomas ne tik dėl šiuolaikinio dizaino, bet ir dėl aukštos kokybės sprendimų už prieinamą kainą. „Stebime rinkos tendencijas ir matome, kad „Candy“ produktai, priklausomai nuo kategorijos, yra vidutiniškai 10–30 % pigesni nei konkurentų gaminiai, tačiau funkcionalumu ir kokybe nenusileidžia didiesiems prekių ženklams. „Candy“ daugiausia orientuojasi į funkcionalumą, naujų technologijų taikymą ir patrauklią kainą, todėl kai kuriais atvejais gali pasiūlyti daugiau funkcijų už mažesnę kainą, pavyzdžiui, unikali funkcija „Snap&Wash“ skalbyklėse, kurios neturi kiti gamintojai – pastebi J. Šileika.
„Rinkdamiesi prekinius ženklus su kuriais dirbsime, atkreipiame dėmesį į tai, ar gamintojai užtikrina produktų kokybę, turi aukštus reikalavimus energijos taupymui ir tvarumui, naudoja aukštos kokybės ilgaamžes medžiagas. Visi šie reikalavimai atitinka „Candy“ filosofiją, ypač po prisijungimo į „Haier“ grupę. Pastebime, kad vis daugiau dėmesio skiriama ne tik pačių įrenginių tvarumui ir inovacijoms, bet ir gamybos linijos tobulinimui, kas padeda užtikrinti produktų kokybę“, – apie svarbiausias atstovaujamų prekės ženklų savybes pasakoja prekių ženklų vadybininkė A. Juozelskė
Italų buitinės technikos gamintojai „Candy“ per pastaruosius metus skyrė dideles investicijas diegiant išmanias technologijas, užtikrinant energijos efektyvumą ir kokybės kontrolę. Lietuvoje galima įsigyti visus pagrindinius „Candy“ gaminamus namų buities prietaisus: skalbykles, džiovykles, orkaites, indaploves, šaldytuvus.
Primename, bendrovė „ACC Distribution“ - elektronikos įrenginių didmeninės prekybos platintoja Baltijos šalyse, priklausanti "Acme Grupei", atstovauja daugiau nei 200 informacinių technologijų, kompiuterinės technikos, programinės įrangos, garso, vaizdo ir fotografijos, kompiuterinių žaidimų bei buitinės technikos tiekėjų ir prekinių ženklų, tarp kurių tokie prekės ženklai kaip „Dell“, „Lenovo“, „Xiaomi“, „Asus“, „Acer“, „Microsoft“, „LG“, „Samsung“ ir kiti.