Ne tik indams plauti
Žinoma, pagrindinė indaplovės funkcija – padaryti nešvarius indus vėl nepriekaištingai spindinčius, tačiau šiais laikais tai kai kas daugiau nei tik indų plovimas. Vis dar daugelis mano, kad šis prietaisas sunaudoja labai daug vandens ir elektros, tačiau tai ne tiesa. Ypač dabar, sparčiai augant elektros energijos kainoms, mėnesio išlaidų sumažinimo klausimas tampa vis aktualesnis.
„Beko" indaplovės leidžia smarkiai sumažinti vandens ir elektros energijos sąnaudas. Kaip pavyzdį galima paminėti standartinę indaplovę, kuri per metus vidutiniškai sunaudoja 370 kWh, o prietaiso, kuriam suteiktas aukščiausias energijos efektyvumo lygis, elektros energijos sąnaudos yra mažesnės nei 240 kWh. Remiantis 2019 m. Rytų Europos šalyse atliktu „Nielsen" tyrimu, gamintojo „Beko" indaplovės vidutiniškai per dieną sunaudoja 0,9 kWh elektros energijos, pinigų išraiška tai apie 50 centų.
Tai tikrai vertinga ilgalaikė investicija, kuri atsimokės jau per palyginti trumpą laiką. Neatsinaujinančių gamtinių išteklių sąnaudų sumažinimas – ne tik piniginei, bet ir aplinkai naudingas sprendimas, skatinantis tvarumą ir ekologišką gyvenimo būdą.
Neabejotina, kad, ieškant naujos buitinės technikos, vienas iš svarbiausių veiksnių, į kuriuos atsižvelgiama, yra funkcionalumas, nes būtent taip galima palengvinti kasdienybę, leidžiant „išmaniesiems" prietaisams vietoj mūsų atlikti daug laiko atimančius ir varginančius darbus.
Indaplovės yra lyg stebuklingos dėžutės. Į jas sukrauname nešvarius indus, o po akimirkos jie jau nepriekaištingai švarūs ir sausi ir jūs jau galite tiekti į stalą mėgstamus patiekalus. „Beko" indaplovės taip pat ne išimtis, be to, jose yra speciali funkcija „Sanitize", kurią įjungus 75 °C temperatūroje sunaikinami visi nepageidaujami mikroorganizmai. Savo ruožtu, indaplovėse esantis papildomas purkštukas sugeba nuvalyti net atspariausius nešvarumus, kartu užtikrina 5 kartus veiksmingesnį plovimą. Technologija „AquaIntense" taip pat turi teigiamo poveikio sveikatai ir gerai savijautai.
„Beko Beyond" serijos indaplovėse naudojama patentuota technologija „Cornerintense" – vandens čiurkšlės aktyviai juda po visą indaplovės perimetrą, net sunkiai pasiekiamose vietose, todėl vanduo ir ploviklis pasiekia indus iš visų pusių.
Dėl ypatingos technologijos „GlassShield" indaplovės analizuoja vandens kietumą ir pagal jį pritaiko indų plovimo režimą. Tokiu būdu galite iki 20 kartų prailginti jų tarnavimo laiką, o indai visada bus tobulai švarūs ir spindintys.
Funkcija „SelfDry" užtikrina automatinį durelių atidarymą, tai reiškia veiksmingą indų džiovinimą, šviežiam orui patekus į indaplovę. Taip pat galima nustatyti režimą, pavyzdžiui, kad atsižvelgus į konkrečią temperatūrą, likus 5–15 minučių iki plovimo ciklo pabaigos, durelės automatiškai atsidarytų.
Prietaisas praneša, kad plovimo ciklas užbaigtas. Jūs einate iškrauti švarių indų, tačiau susiduriate su nemalonia staigmena – dalis indų liko nešvarūs... Gali būti, kad problema ne indaplovė, o jos neteisingas naudojimas. Štai keletas patarimų, į kuriuos verta atsižvelgti renkantis, pavyzdžiui, naujausias „Beko" indaploves:
● indų nereikia prieš tai nuskalauti, nes indaplovėse naudojamos ypatingos technologijos ir prietaisas pats sugebės sudoroti net su pridžiuvusiais maisto likučiais. Be to, taip Jūs sumažinsite ir vandens sąnaudas, nes patiems nereikės skalauti indų;
● rekomenduojama įkrauti pilną indaplovę. Vandens ir elektros energijos sąnaudos bus tokios pačios, nepaisant to, ar plausite 3 lėkštes ar 10. Ypač, jei reikia išplauti daugiau nei 6 indus, šią užduoti geriau patikėti indaplovei;
● užtikrinamas elektros energijos taupymas ir nepriekaištinga indų švara. Indaplovėse yra įvairių papildomų funkcijų, kurios užtikrina, pavyzdžiui, veiksmingą indų džiovinimą, nesunaudojant neproporcingai daug elektros energijos.
Nuolatos valydami ir prižiūrėdami indaplovę, jūs pailginate jos veikimo laiką. O ką reiškia indaplovės priežiūra? Pirmiausia reikia reguliariai patikrinti, ar filtre nesusikaupė maisto likučių, nes tai labai sumažina indaplovės pajėgumą.
Taip pat ją reikia valyti ir iš vidaus. Valiklius galima rinktis savo nuožiūra, nes jų pasiūla yra gana didelė. Jei pirmenybę teikiate natūralioms priemonėms, veiksmingai indaplovę išvalysite actu ir geriamąja soda. Actas neutralizuoja nemalonius kvapus ir dezinfekuoja, o geriamoji soda pašalina įvairias dėmes ir indaplovė vėl tampa nepriekaištingai švari.
Nepamirškite, kad valoma indaplovė turi būti visiškai tuščia. Taip pat pirmiausia nuvalykite visus matomus nešvarumus, išvalykite filtrą ir patikrinkite, ar maisto likučių neliko ir kitose angose ir skyriuose. Paskui nustatykite plovimo režimą ir eikite ilsėtis – indaplovės ploviklis pats atliks savo darbą.
Renkantis buitinę techniką, visada aktualus tampa klausimas dėl jos dydžio. Pirmiausia reikia atsižvelgti į patalpos plotą. Jei ji pakankamai didelė, galima rinktis laisvai stovinčią arba įmontuojamą indaplovę. Taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į indų kiekį bei plovimo dažnumą. Į mažą indaplovę bus įmanoma sukrauti vidutiniškai 5–6 indų komplektus, į standartinę įmontuojamą indaplovę – 9–12, o didelę atskirai statomą – 12–16 komplektų.
Patrauklaus dizaino daugiafunkcė indaplovė puikiai tinka prie interjero ir yra šiuolaikiniam žmogui būtina buitinė technika. Kokybiškas ir tvarus prietaisas – aplinką tausojantis ir žmogui naudingas sprendimas, leidžiantis sumažinti mėnesio išlaidas, sutaupyti pinigų ir kartu pasirūpinti savo sveikata ir gerove.