Nors mobiliosios programėlės, pasak įmonės daugiabučių namų administravimo departamento direktoriaus Mindaugo Genio, versle nėra naujiena, visgi „Mano būsto“ grupė yra pirmoji pastatų priežiūros įmonė, paslaugas klientams teikianti ir per tokią aplikaciją: „Jau seniai nesiorientuojame į tradicinę butų ūkių priežiūrą, kurią, kaip visi įsivaizduoja, sudaro tik santechnikas ir elektrikas. Kiekviename sėkmingame versle kompanijos ieško modernių sprendimų, o šiuo metu tai yra mobiliosios programėlės.“
Kuo gyventojams naudinga programėlė?
Programėlę įmonė sukūrė ir testuoti pradėjo dar praėjusių metų viduryje. Pasak M. Genio, norėjosi klientui patogių sprendimų, tokių, prie kurių jis pripratęs: „Dabar skaitmenizacijos amžius, todėl daug ką ženkliai patogiau daryti pasitelkus išmaniuosius įrenginius, kuriuos šiandien turi ir naudoja dauguma žmonių. Būtent todėl savo klientams sudarėme galimybę visus akimi name matomus gedimus fiksuoti per išmaniąją „eBūsto“ programėlę.“
Kaip pastebi įmonė, klientai ją priima ir ja naudojasi itin aktyviai. Vien šių metų sausio mėnesį joje lankėsi virš 38 tūkst. įmonės klientų. „Aplikaciją yra labai patogu parsisiųsti, ji nemokama, čia yra visos pastato priežiūrai bei administravimui būtinos funkcijos. Ją sukūrėme atlikę klientų nuomonės tyrimus ir apklausę, kokios paslaugos gyventojams yra svarbiausios“, – sako M. Genys.
Pasak M. Genio, programėlė kol kas atlieka penkias esmines funkcijas. Visų pirma, įmonės klientams leidžia apmokėti sąskaitas, taip pat suformuoti savo pavedimų istoriją ir ją stebėti: „Anksčiau žmonės sąskaitas segdavo ir dėdavo į stalčius, o dabar viską gali turėti tiesiog savo telefone.“
Trečia paslauga – programėlėje klientai gali sekti pranešimus, kuriuos į mobilųjį įrenginį jiems siunčia administratorius. Pavyzdžiui, jei name įvyko kokia nors nelaimė, gyventojai gali stebėti, kokia pagalba jau yra suteikta, kokia dar bus, kas vyksta pas juos namuose ir pan. Taip pat siunčiami priminimai ir perspėjimai apie būsimus susirinkimus.
Dar vienas privalumas – virtualios konsultacijos. Dabar norint pasikonsultuoti su namo administratoriumi, tai galima padaryti „online“ režimu per susirašinėjimų skiltį. M.Genio teigimu, tai kur kas greičiau ir patogiau, nei skambinti į Klientų aptarnavimo centrą.
Pagalbą galima išsikviesti tiesiog išsiuntus nuotrauką
Bene svarbiausia programėlės funkcija ir naujovė rinkoje – gedimų registravimas. Kaip teigia M. Genys, anksčiau vienintelis būdas užregistruoti gedimą buvo arba eiti į biurą, arba skambinti į Klientų aptarnavimo centrus. Visa tai užtrukdavo nemažai laiko. Be to, specialistai pastebėjo, kad ypač jaunoji karta nėra linkusi skambinti ir registruoti problemas telefonu – jie nemėgsta laukti, kol kažkas atsilieps ir nukreips juos dar kitur:
„Dabartinė eiga labai paprasta: pamatęs laiptinėje sugedusią rankeną, žmogus gali tiesiog užfiksuoti gedimą telefonu ir kelių mygtukų pagalba atsiųsti nuotrauką. Kadangi jis yra priregistruotas sistemoje, mūsų tarnyba mato asmens adresą ir gali iškart atvykti spręsti problemą“, – aiškina jis.
Toks būdas yra labai patogus ne tik gyventojams, bet ir pačiai įmonei, nes tarnyba, atsakinga už tam tikros srities problemą, iškart gauna automatinį pranešimą ir nuotraukoje mato problemos mastą. Anksčiau, pasak M. Genio, tarnyboms neretai reikėdavo iš pradžių atvažiuoti, apžiūrėti gedimą, tuomet važiuoti atgal į sandėlį pasiimti reikiamų įrankių bei medžiagų ir tik tada grįžti bei viską sutvarkyti, nes dažnai gyventojai tiesiog nemokėdavo gedimo nupasakoti žodžiais.
„Šiuo atveju specialistai mato, koks gedimas ir gali jį likviduoti pirmo atvažiavimo metu. Taigi klientas turi galimybę per kelias sekundes padaryti, išsiųsti nuotrauką ir užsitikrinti, kad jo pranešimas bus iš karto pasieks reikiamą tarnybą“ , – tikina M. Genys.
Nuo 2017 metų vidurio tarnybos sulaukė jau virš 9 tūkst. tokių pranešimų apie gedimus.
Planuose – įrankis lengvesniam namo gyventojų pasitarimui
Ateityje pastatų administratoriai planuoja įgyvendinti dar vieną projektą – gyventojų apklausas, kurios palengvins visų namo gyventojų pasitarimą dėl planuojamų atlikti darbų. Pavyzdžiui, jeigu namo gyventojas pasiūlo tam tikrą iniciatyvą, kaip galima kažką naujo padaryti, sutvarkyti, tuomet administratorius skelbia apklausą programėlėje ir gauna gyventojų atsakymus, ar toks sprendimas jiems tinkamas. Vis dėlto M. Genys pažymi, jog tai vis dar – ateities sprendimas.
Įmonės atstovai džiaugiasi, jog programėlė pateisino lūkesčius ir buvo pozityviai priimta klientų: „Vien per 2018 metų sausio mėnesį programėlė sulaukė daugiau nei 38 tūkst. apsilankymų. Klientai aktyviai apmoka programėle sąskaitas, jau yra daugiau nei 5 tūkst. apmokėjimų. Taigi laimi visos pusės.“
Užsakymo nr.: PT_77104759