1 klaida: nepaisyti magiško skaičiaus – 0,15

Pasak Šarūno Biros, „1000grindu.lt“ parduotuvės atstovo, dangą šildomoms grindims besirenkantieji klientai jau žino, kad šiluminė grindų dangos varža turėtų neviršyti 0,15 m2K/W. Bet čia yra vienas „bet“ – šio koeficiento turėtų neviršyti visas virš šildymo sistemos esantis sluoksnis: paklotas ir grindų danga drauge. Jeigu planuojate kloti kilimą, reikėtų priskaičiuoti ir jo šiluminę varžą.

Šildomos grindys

„Didelė klaida skirti daug dėmesio grindų dangos parametrams, bet ignoruoti pakloto charakteristikas. Kuo mažesnis pakloto šilumos varžos koeficientas, tuo grindinis šildymas bus efektyvesnis. Mes rekomenduojame rinktis paklotą, kurio šiluminės varžos koeficientas yra 0,01 m2K/W. Taip pat atidžiai patikrinkite, ką nurodo pakloto ir net grindų dangos gamintojas: ar medžiagos šilumos laidumą, ar šiluminės varžos koeficientą. Jeigu tik šilumos laidumą ir nėra žodžio „koeficientas“, turėtumėte suprasti, kad taip gamintojas gudrauja ir mėgina įsiūlyti gaminį, kurio šiluminės varžos koeficientas yra didesnis“, – sako Š. Bira.

2 klaida: netinkama grindų danga

Jau pakalbėjome apie pakloto šilumos varžą. Tačiau pačios grindų dangos šiluminės varžos rodiklis irgi yra labai svarbus. Pasak „1000grindu.lt“ atstovo, pirkėjai dažniausiai renkasi tarp vinilo ir laminato. Parketas šildomoms grindims netinka – medis yra storas, jo tankis mažas, todėl parketlentės yra mažai laidžios šilumai. Be to, yra lepios temperatūros kaitai.

Šildomos grindys

„Vis daugiau gyventojų atranda vinilinę grindų dangą. Jos tekstūra yra maloni, vizualiai vinilas yra labai artimas natūraliai medienai, techninės charakteristikos lenkia visas kitas grindų dangas – laminatą taip pat. Vinilas yra plonesnis, tankesnis už laminatą – kuo medžiagos tankis didesnis, tuo danga bus geriau laidi šilumai. Šildomoms grindims tinka ir klijuojama vinilinė grindų danga, ir vinilo lentelių gaminiai. Be to, vinilinė danga tinka ir drėgnoms patalpoms, pavyzdžiui, vonios kambariui“, – sako grindų dangomis prekiaujančios parduotuvės specialistas.

3 klaida: nekokybiška grindų šildymo sistema

Bet kurios dangos, kad ir kokia ji kokybiška bebūtų, negalima perkaitinti. Kad grindų danga tarnautų ilgai, būtina rinktis kokybišką grindinio šildymo sistemą.

„Šildant grindis temperatūra netūrėtų viršyti 27 °C. Perkaitus kyla pavojus, jog danga deformuosis ir gali išskirti kenksmingų medžiagų. Kaip ir su kepsniu – galite rinktis aukščiausios kokybės jautieną, bet perkepus mėsa taps gumine ir išsiskirs kancerogenai. Taigi, laikytis gamintojų nurodymų yra svarbu“, – pabrėžia „1000grindu.lt“ parduotuvės atstovas.

Šildomos grindys

Specialistų teigimu, prieš nuspręsdami, kokią dangą šildomoms grindims rinktis, apgalvokite visus įrengimo etapus ir įsitikinkite:

- Ar pasirinkote tinkamą paklotą? Pakloto šiluminės varžos koeficientas turi būti kuo mažesnis (idealu: 0,01 m2K/W)

- Ar pasirinkote tinkamą grindų dangą? Bendras šiluminės varžos koeficientas turėtų neviršyti 0,15 m2K/W. Siekiamybė – kad jis būtų kuo mažesnis (idealu: vinilinė grindų danga)

- Ar šildymo sistema yra kokybiška? Pasidomėkite gamintoju, suteikiama garantija ir paieškokite pirkėjų atsiliepimų