Azija vydavosi Europos gamintojus

Kalbėdamas apie Europoje gaminamus saulės modulius, M. Digrys pabrėžia neabejotiną jų privalumą – orientaciją į pažangias technologijas, investicijas į tyrimus, vystymą ir kokybės užtikrinimą. Didžiausi Europos gamintojai įprastai pirmieji išbandydavo naujas medžiagas ir metodus, o jų gaminami modeliai išsiskirdavo aukšta kokybe ir nuosekliu dėmesiu technologinėms naujovėms.

Saulės moduliai

„Daugelis technologijų, ne iš imtis ir saulės modulių inovacijos, Aziją pasiekdavo kiek vėliau. Buvo laikas, kai azijiečiai perimdavo žinias iš europiečių, ir jas sėkmingai pritaikydavo savo produktams. Tad tikrai negalima sakyti, kad jų gaminami moduliai yra kažkuo prastesni nei gaminamų Europoje. Tiesiog rinkdamiesi europietišką variantą, beveik visada galite būti tikri, kad jis yra sukurtas pagal aukščiausius reikalavimus kokybei“, – sako M. Digrys.

Saulės moduliai

Nepaisant to, kad ryškių technologinių skirtumų tarp Europoje ir Azijoje gaminamų saulės modulių nėra, pašnekovas ragina atkreipti dėmesį į jiems suteikiamą garantiją.

„Nepriklausomai nuo regiono, visi gamintojai savo parduodamiems produktams nustato garantiją, įprastai – 25–30 metų. Tačiau įsivertinti reikėtų patį garantinį aptarnavimą: Azijoje pagamintus modulius įprastai įsigyti galima per tarpininkus, o tai apsunkina garantinių įsipareigojimų laikymąsi. Tuo tarpu Europos gamintojai garantiją įprastai teikia per vietinius atstovus, tokiu būdu užtikrindami greitesnį problemų sprendimą ir patikimą aptarnavimą.

Saulės moduliai

Pavyzdžiui, „Viessmann“ saulės modulių, kurie Baltijos šalių rinkoje įsitvirtinę daugiau nei 25 metus, garantija teikiama tiesiogiai. Pasirinkę Azijos gamintojus, greičiausiai turėsite pasikliauti tarpininkais, o jų garantiniai įsipareigojimai labiau popieriniai, nei realūs – tikrą pagalbą operatyviai gauti gali būti sudėtinga“, – teigia pašnekovas.

M. Digrys taip pat atkreipia dėmesį ir į kokybės standartus bei sertifikavimą. Europos gamintojai užtikrina, kad kiekvienas saulės modulis atitiks griežčiausius kokybės reikalavimus, dažnai siejamus ne tik su gaminio ilgaamžiškumu, bet ir su saugumu.

Pavyzdžiui, dauguma europietiškų saulės modulių atitinka aukščiausią gaisrinės saugos klasę A – jie yra atsparesni ugniai ir patikimesni statant juos ant gyvenamųjų namų stogų. Tą teigiamai vertina ir draudimo kompanijos. Tuo tarpu Azijoje gaminami saulės moduliai dažniausiai nėra papildomai tam sertifikuoti.

Saulės moduliai

Sistema „iš vienų rankų“

„Viessmann“ atstovas Lietuvoje pasakoja, kad klientai vis dažniau dairosi ne tik saulės modulių, bet ir išmanių integruotų sistemų – saulės modelių su šilumos siurbliais, inverteriais ar automobilių krovimo stotelėmis.

„Ši tendencija yra ypač naudinga klientams, nes leidžia sukurti centralizuotą valdymo sistemą, optimizuoti namų energijos naudojimą. Dėl to sumažėja eksploatacijos kaštai ir padidėja efektyvumas. Šiuo aspektu naudos svarstyklės krypsta į Europos gamintojų pusę. Pavyzdžiui, „Viessmann“ siūlo integruotus sprendimus, kur moduliai, inverteriai, baterijos ir net elektrinių automobilių įkrovimo stotelės veikia kaip viena sistema“, – teigia pašnekovas.

Saulės moduliai

Ar europietiški moduliai brangesni?

Dalis vartotojų, planuojančių įsirengti saulės elektrinę, jau pastebėjo – Europos tiekėjų saulės moduliai įprastai brangesni nei azijietiški, tačiau M. Digrys siūlo vertinti ne tik paties modulio kainą, bet ir bendrus kaštus.

„Tiesa, kad Europos gamintojų produktai yra brangesni: įprastoje saulės elektrinėje, kurios galia siekia iki 10 kW, kaina tarp europietiškų ir azijietiškų modulių gali sudaryti maždaug 500 eurų skirtumą. Nors kai kuriems vartotojams ši suma gali pasirodyti reikšminga, reikia įvertinti, kad tai yra tik nedidelė dalis bendrų elektrinės įrengimo kaštų“, – sako specialistas.

„Viessmann“ atstovas pataria prieš priimant sprendimą dėl saulės modulių pasirinkimo, objektyviai pamatuoti kainų skirtumą ir išsamiai išanalizuoti siūlomų modulių savybes.

Saulės moduliai

„Pasidarius analizę, neretai paaiškėja, kad skirtumas tarp europietiškų ir azijietiškų modulių kainų yra ne toks didelis, kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio. Iš esmės šis skirtumas neturėtų lemti galutinio sprendimo dėl modulio pasirinkimo, nes reikėtų nepamiršti kitų labai svarbių kriterijų – visos sistemos efektyvumo, garantijos ir ilgaamžiškumo“, – sako M. Digrys.

Ne pagrindinis, tačiau svarbus klausimas yra paties saulės modulio pagaminimo eiga. Saulės modulių gamintojai Europos Sąjungoje taiko griežtą kokybės kontrolės sistemą, tad pirkėjai gali būti tikri – Europoje gamintojai laikosi aukštų standartų, kurie taikomi visame gamybos procese.

Saulės moduliai

Ekstra patarimas – pasidomėkite rangovu

Nepriklausomai nuo to, europietiškus ar azijietiškus saulės modulius pasirinksite, būtinai įsivertinkite rangovo patikimumą, mat rinkoje, anot M. Digrio, veikia ir abejotinos kvalifikacijos rangovai.

Saulės moduliai

„Nepamirškite, kad tai ne vienadienis pirkinys. Saulės modulių įrengimas yra ilgalaikė investicija, todėl patikimas rangovas – itin svarbus. Rinkoje visuomet buvo ir bus nepatikimų perpardavinėtojų, maitinančių klientus gražiais pažadais“, – sako pašnekovas.

Būtinai pasidomėkite, kiek laiko rangovas veikia rinkoje, pasiskaitykite atsiliepimus internete, pasitikrinkite, kas atsako už garantijas – gamintojas ar pats rangovas. Tai gali padėti išvengti problemų, jei kiltų techninių nesklandumų.

Saulės moduliai

Nepatingėkite pasigilinti į saulės modelių parametrus, įsitikinkite, kad jie yra iš žinomų ir patikimų gamintojų. Nepasitikėkite vien reklama ar skambiais pažadais – išanalizuokite sutarties sąlygas ir garantijų terminus.

Įsigyti VIESSMANN saulės modulius galite paspaudę šią nuorodą