Tinkamai negydoma sloga gali sukelti rimtų komplikacijų, tad nevertėtų numoti ranka tikintis, kad ji praeis savaime. Jei sloga nepraeina per 7-10 dienų – būtinai reikėtų kreiptis į gydytoją. Nepaisant gresiančių pasekmių, sloga iškart sukelia daugybę nemalonių pojūčių ir nepatogumų, kurie trukdo atlikti kasdienius darbus ir pailsėti naktį.
Dieną apsunkęs kvėpavimas gali sukelti galvos skausmą, nedžiugina ir skonį praradęs maistas, kurį valgant dažnai tiesiog pristingama oro. Naktį, kvėpuojant per burną, išdžiūsta burnos gleivinė, nuo to nukenčia viršutiniai kvėpavimo takai, nervų ir širdies bei kraujagyslių sistema. Visgi, slogos išvengia tik itin užsigrūdinę ir sveikai gyvenantys žmonės, tad daugelis susloguoja vos tik atvėsus orams. Štai penki patarimai, kurie gali padėti greičiau susidoroti su varginančiu negalavimu.
Oro drėkintuvas gali būti puikus pagalbininkas kovojant su varginančia sloga. Sloguojant itin svarbu, kad oras kambaryje būtų vėsus ir ne per sausas. Sudrėkinus orą galėsite lengviau kvėpuoti, gali sumažėti nosies gleivinės sudirgimas. Drėgnesnis oras taip pat padeda suskystinti gleives sinusuose ir taip lengviau jų atsikratyti bei vėl normaliai kvėpuoti. Tiesa, jei tokio įrenginio neturite, orą kiek sudrėkinti padės ir šlapias rankšluostis ant radiatoriaus.
Karštas dušas. Ar pastebėjote, kad išėję iš karšto dušo kurį laiką kvėpuojate kur kas lengviau? Tam yra rimta priežastis: karšto vandens garai padeda sumažinti uždegimą bei suskystinti gleives taip palengvinant jų pasišalinimą. Jei nenorite tuoj pat šokti po dušu – puikų efektą turės ir karšto vandens prileista kriauklė. Tiesiog pasilenkite virš kriauklės ir giliai kvėpuokite, o ant galvos užsimeskite rankšluostį, kuris neleis taip greitai išsiskirstyti garams. Dar vienas būdas savijautai palengvinti – karšta vonelė kojoms. 10-15 minučių pakaitinkite kojas vonelėje su karštu vandeniu bei druska ir užsidėkite kojines.
Skysčiai. Vanduo, arbata ar net sultys – tiesiog gerkite daug skysčių, kurie padės suskystinti gleives, kurios tokiu būdu greičiau pasišalins. Jei slogą lydi ir kiti peršalimo simptomai, pavydžiui, gerklės skausmas ar kosulys – arbata ar sultinys padės nuraminti ir gerklės sudirgimą, sušildys ir atpalaiduos nosyje esančias kraujagysles.
Jūros vandens purškalas. Tai natūrali priemonė, kuri padės sumažinti nosies ertmių ir sinusų užsikišimą bei sudrėkins jautrią nosies gleivinę. Hipertoninio nosies purškalo „Quixx“ sudėtyje yra natūralaus Atlanto vandenyno vandens, kuriame gausu mineralų ir mikroelementų. Quixx® padeda atkurti nosies funkcijas, sumažina komplikacijų (sinusito, otito) riziką ir palengvina kvėpavimą. Purškalą sudaro tik natūralios medžiagos, jame nėra konservantų, nesukelia pripratimo, galima saugiai vartoti ilgą laiką.
Alijošius. Naudoti jo sultis rekomenduoja liaudies medicina. Patariama šviežiai išspaustų alijošiaus sulčių kas kelias valandas įsilašinti į nosį. Tiesa, dėl kiek drąsesnių liaudies medicinos patarimų reikėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Internete gausu rekomendacijų slogą gydyti česnakų, svogūnų sultimis ar susmulkinto ir karštu vandeniu užpilto imbiero garais, tačiau tokie būdai gali sukelti alergiją arba tiesiog nudeginti nosies gleivinę, sukelti kraujavimą.
Naudinga žinoti, kad suslogavus nereikėtų vartoti pieno produktų, nes pastarieji gali dar labiau padidinti nosies paburkimą. Apskritai, sunegalavus rekomenduojama valgyti lengvai virškinamą maistą ir taip neapsunkinti organizmo.
Užsakymo nr.: PT_76206637