Negalia nesutrukdė siekti sporto aukštumų

„Allianz Lietuva“ ir Lietuvos paralimpinio komiteto kartu inicijuojamo projekto „Negalią keičia supergalia“ misija – skatinanti žmonių su negalia integraciją visuomenėje, didinti jų pasitikėjimą savo jėgomis bei galimybes, mažinti stigmą apie negalią. Būtent dėl to didelė „Allianz Lietuva“ finansuojamo projekto veiklų dalis yra orientuota į jaunąją kartą, kuri yra Lietuvos ateitis.

Viena iš projekto ambasadorių, Lietuvos paralimpinės rinktinės sportininkė Oksana Dobrovolskaja vos prasidėjus naujiems mokslo metams su Kauno Petro Daunio ugdymo centro moksleiviais dalijosi ne tik savo sportinės karjeros džiaugsmais ir iššūkiais, bet ir padėjo vaikams suprasti, jog negalia netrukdo gyventi visaverčio, kupino nuotykių ir įkvepiančio gyvenimo.

„Sportas man davė labai daug, per sportą galima daug atrasti. Labai raginu jus visus būti aktyviems, rasti savo sporto šaką ir mėgautis ja. Ir nereikia nuliūsti jeigu kartais nesiseka. Tiesiog reikia kryptingai dirbti, stengtis, tada rezultatas būtinai anksčiau ar vėliau ateis“, – jaunąją kartą motyvavo O. Dobrovolskaja, ginanti Trispalvės garbę aukščiausio rango tarptautinėse žmonių su negalia varžybose.

Kaune gyvenanti disko metikė savo žodžius grindė asmenine patirtimi. O. Dobrovolskaja, vaikų paklausta, kiek toli skrieja jos metamas diskas, atskleidė, jog pradėjus profesionaliai sportuoti, įrankis skriejo apie 18 metrų, o dabar lietuvės asmeninis rezultatas yra pasaulinio lygio – viršija 38 metrus.

Tik dar vienas iššūkis

Sportininkė tiesiai ir drąsiai atsakinėjo į gausius moksleivių klausimus, kurie sukosi ne tik apie sportą, bet ir apie mitybą, asmeninį gyvenimą, negalią. Neregė paralimpietė su šypsena veide pasakojo ir apie pirmąją meilę, patirtą paauglystėje, ir apie iššūkius, patiriamus gyvenant be regėjimo.

„Nevertinu savo negalios kaip kažkokios tragedijos ir labai nemėgstu, kai manęs gailisi. Negalią vertinu kaip nepatogumą ir iššūkį, su kuriuo turiu susidoroti. Viskas šiame gyvenime yra įmanoma. Manęs žmonės klausia, kaip aš sportuoju nematydama. Jiems atsakau, kad viskas įmanoma. Regėjimo trūkumą kompensuoju kitais pojūčiais – klausa, lietimu“, – šypsodamasi vaikams pasakojo O. Dobrovolskaja.

Kviečia prie projekto prisijungti daugiau šalies mokyklų

Projekto „Negalią keičia supergalia“ ambasadoriai – lengvaatletė O. Dobrovolskaja, šaulė Raimeda Bučinskytė ir plaukikas Edgaras Matakas – visus mokslo metus lankys šalies mokyklas, kur su mokiniais dalysis savo patirtimis, siekiant tikslo, ryžtu ir stiprybe įveikiant traumines patirtis, atrandant stiprybės net sunkiais momentais, ir papasakos, jog net ir negalia gali virsti tikra supergalia. Taip pat jie mokinius supažindins su paralimpinio judėjimo vertybėmis, aiškins sporto, judėjimo, sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo svarbą.

„Džiugina, kad šio projekto metu vaikai dar daugiau sužinos apie paralimpinį judėjimą, mūsų sportininkus, kurie yra tikras įkvėpimo šaltinis daugeliui juos stebinčių žmonių. Tokie yra projekto ambasadoriai Oksana, Raimeda ir Edgaras, kurių asmeninės istorijos įrodo, jog svajonės pildosi, kai to labai atkakliai sieki. Tada jokios kliūtys nesustabdys.

Savo kelionę per Lietuvą šiais mokslo metais tik pradedame, kviečiame jungtis visas šalies mokyklas. Mes atvyksime kartu su sportininkais, tikrai įdomiai ir turiningai praleisime laiką. Neabejoju, kad sportininkai savo pavyzdžiu įkvėps drąsiai svajoti ir atkakliai siekti savo tikslų. Tokia yra šio projekto misija. Dėkojame mūsų partneriams, „Allianz Lietuva“, už tai, kad šiame kelyje esame kartu“, – sako Lietuvos paralimpinio komiteto generalinė sekretorė Asta Narmontė.

Mokyklas, norinčias pasikviesti paralimpiečius į pamokas, kviečiame rašyti el. paštu: info@parateam.lt. Visos Lietuvos paralimpinio komiteto ir „Allianz Lietuva gyvybės draudimas UAB“ bendro projekto „Negalią keičia supergalia“ pamokos yra nemokamos.

Šaltinis
Projektas „Gyvenk drąsiai kartu su Allianz“
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją