Finansinis rezervas didina saugumo jausmą
Pasak gyvybės draudimo ir pensijų kaupimo bendrovės „Allianz Lietuva“ organizacijos psichologės Ingos Vaidelauskienės, pinigų turėjimas didina saugumo jausmą, mažina kasdienę įtampą dėl amžinų pasirinkimų – galiu sau tai leisti ar ne.
„Žmogui, pasirūpinusiam finansiniais saugikliais ar piniginiu rezervu, mažėja neapibrėžtumo jausmas, aiškiau tampa – „kas būtų, jei būtų“. Negalime sukontroliuoti daugelio dalykų gyvenime, bet galime pasirūpinti savo finansine pagalve, jei ištiktų sunkumai. Niekas negali būti garantuotas amžina sveikata, ar, kad nepatirs traumų. Žinojimas, jog turime pinigų lūžusios kojos skausmo nesumažins, bet tikrai nereikės eikvoti savo sveikimui skiriamų fizinių ir emocinių resursų, galvojant dar ir apie pinigus – kur jų gauti užsitęsus nedarbingumui ar prireikus brangios reabilitacijos. Tuo geriausia pasirūpinti neatidėliojant rytojui, o dabar, kai esame sveiki, kai šalyje ramu, kai galime dirbti, užsidirbti ir priimti sau ir savo šeimai naudingus finansinius sprendimus“, – pataria psichologė.
Lygiai tokį pat saugumo ir komforto jausmą suteikia žinojimas, jog reguliariai, disciplinuotai taupydami galime išpildyti ateities svajones ar sulaukti oraus pensinio amžiaus. Pavyzdžiui, sudarius investicinio gyvybės draudimo sutartį galime tiek užsitikrinti finansinę pagalvę ligos, traumos, nelaimės atveju, o taip pat ir sukaupti kapitalo ateičiai labai neribojant šios dienos poreikių.
Saugikliai suveikė kritiniu momentu
„Sudarančių gyvybės draudimo sutartis klientų visuomet klausiame, koks jų prioritetas: daugiau sutaupyti ateičiai ar užsitikrinti didesnę finansinę pagalvę ligos ar nelaimės atveju. Pagal tai sudarome labiausiai jų poreikius atitinkančią gyvybės draudimo sutartį. Žmonės nori išmokti disciplinuotai taupyti ir žinoti, jog esant reikalui, ištikus traumai ar ligai jiems nereikės sukti galvos dėl pinigų, jie gyvena drąsiau ir ramiau“, – pastebi „Allianz Lietuva“ vyresnioji finansų konsultantė Gailutė Šiškienė.
Vienas jos klientų gyvybės draudimo sutartį sudarė dar 2002-aisiais metais, o papildomą apsaugą nuo kritinių ligų prisijungė praėjus keliems metams nuo sutarties sudarymo. Žmogus daugiau nei dvidešimt metų disciplinuotai taupė ateičiai ir pasirūpino finansiniais saugikliais.
„Tai – finansiškai raštingas klientas, suprato, jog neužtenka tik sudaryti gyvybės draudimo sutartį, ja reikia rūpintis, atnaujinti keičiantis uždarbiui, gyvenimo sąlygoms, šeimos sudėčiai. Kasmet atnaujindavome sutartį taip, kad ji atitiktų šios dienos poreikius, o ne tuos, kokie buvo prieš dvidešimt metų. Ir tai pasiteisino su kaupu. Kai jam buvo diagnozuotas prostatos vėžys, „Allianz Lietuva“ klientui išmokėjo 16 tūkst. eurų išmoką“, – kliento patirtimi dalijasi konsultantė.
G. Šiškienė akcentuoja, jog tokia finansinė pagalvė leido klientui sukompensuoti nedarbingumo metu prarastas pajamas bei nemažinti kasdienių poreikių, susitelkti gydymuisi nesukant galvos dėl pinigų.