Kodėl ir kam aktualu turėti gyvybės draudimą?
Pasak L. Stučkavienės, gyvybės draudimas aktualiausias žmonėms, kurie turi finansinių įsipareigojimų, yra pagrindiniai šeimos išlaikytojai. ,,Skaudūs atvejai įrodo, kokia svarbi prevencija ir gyvybės draudimas, ypač tiems žmonėms, kurie neša didžiausią finansinę naštą ant pečių. Mano finansų konsultantas pasidalino istorija, kaip klientas, turėjęs draudimą vaikui, savo paties gyvybę apdrausti delsė, nes manė, kad nieko blogo jam negali nutikti, juk buvo tik 43 metai, sveikai maitinosi, daug sportavo. Tačiau netikėtai išgirdo vėžio diagnozę, žmonai teko išgyventi skaudžią netektį ir galvoti, kaip išsimokėti likusią didelę paskolą“, – pasakojo L. Stučkavienė.
Pašnekovė įsitikinusi – finansinio saugumo per daug nebūna. Jei nieko blogo neatsitinka – gerai, esi palaimintas, bet kas bus, jeigu atsitiks? Todėl verta savęs paklausti – ar dabartines pragyvenimo sąlygas norime išlaikyti ir tada, jei gyvenime užkluptų liga, traumos, netikėti atvejai?
,,Tada žmonės susimąsto, kad nenorėtų likti skolingi bankui ar ieškoti, iš ko pasiskolinti. Būtent todėl taip svarbu planuojant būtinąsias mėnesio išlaidas į jas įtraukti ir gyvybės draudimą bei taupymą ateičiai. Ir geriausias laikas tuo pasirūpinti, kai esame sveiki“, – sako L. Stučkavienė.
Turintiems šeimą, finansinių įsipareigojimų, norintiems apdrausti gyvybę su galimybe kaupti kapitalą ir investuoti papildomai, pasak L. Stučkavienės, „Allianz Lietuva“ universalus gyvybės draudimas yra aktualus, nes esant poreikiui, galima ne tik apsidrausti gyvybę nelaimės atveju, sveikatą nuo traumų, ligų, bet ir taupyti. Draustis gali 12–60 metų žmonės, taip pat viena sutartimi gali apsidrausti du žmonės, pavyzdžiui, sutuoktiniai.
Ar gausiu draudimo išmoką, jei susirgsiu ar patirsiu traumą?
Pagrindinė draudimo paslauga – universalus gyvybės draudimas – turi ir 3 papildomas paslaugas: kritinių ligų, nelaimingo atsitikimo, stacionaraus gydymo. Pavyzdžiui, jeigu patyrėte traumą, galite gauti išmoką už 110 draudimo sąraše numatytų skirtingų traumų, o jei tenka gydytis ligoninėje ir atlikti medicinines procedūras, išmoka mokama pagal ligų sąrašą, kurį sudaro daugiau nei 480 atvejų. Na, o kritinių ligų draudimą sudaro 40 ligų, už kurias mokama išmoka. Kurias papildomas draudimo apsaugas pasirinkti, priklauso nuo kliento poreikių, finansinių galimybių, sveikatos istorijos, šiuo atveju visada pagelbėja, pataria finansų konsultantai“, – sako L. Stučkavienė.
,,Allianz Lietuva“ Šiaulių skyriaus vadovė prisimena skaudų kliento atvejį, kai 40-ties metų vyras buvo netikėtai užpultas ir labai stipriai sumuštas. Sunkias traumas patyręs vyras turėjo universalų gyvybės draudimą su visomis papildomomis gyvybės draudimo apsaugomis, todėl per dvejus metus klientą pasiekė beveik 19 tūkst. eurų siekiančios draudimo išmokos, kurios tapo svarbia finansine parama ilgai trukusio gydymo metu. Deja, po dvejus metus trukusios kovos, vyro gyvybė užgeso. Po apdraustojo mirties jo sūnui ir dukrai išmokėta dar daugiau nei 9 tūkst. eurų. Bendra išmokų suma siekia daugiau nei 28 tūkst. eurų
O jei dėl patirtos traumos negalėsiu dirbti, ar gausiu draudimo išmoką?
Tai ypač aktualus klausimas, juk patyrus traumą, dėl kurios prarandama galimybė dirbti ir gauti pajamas, galime patekti į finansinę aklavietę – ypač, jei neturime santaupų ,,juodai dienai“. L. Stučkavienė sako, kad papildoma gyvybės draudimo ,,Būk atsargus“ apsauga užtikrina išmoką traumų atveju. Šį papildomą draudimą klientai renkasi kartu su gyvybės draudimu.
Ar turėdamas gyvybės draudimą galiu taupyti ir savo poreikiams?
,,Jei prioritetas yra apsidrausti, tačiau pageidaujama ir taupyti ateičiai, tuomet didžioji draudimo įmokos suma turėtų atitekti draudimo apsaugoms padengti. Kaupimas ateičiai tokiu atveju yra antras pagal prioritetą ir jam skiriama mažesnė įmokos dalis. O jeigu tikslas yra kaupti ateičiai, bet kaip papildomą vertę turėti ir draudimą, tuomet didesnė įmokos dalis skiriama investavimui, o draudimo apsaugos lieka antrame plane. Yra klientų, kuriems abu aspektai – kapitalo kaupimas ir draudimo apsaugos – svarbūs, todėl finansų konsultantas atsižvelgiant į lūkesčius gali padėti pasirinkti labiausiai tinkančią paslaugą“, – patarė L. Stučkavienė.
Kaip teigia L. Stučkavienė, universalus gyvybės draudimas puikiai atspindi savo pavadinimą, nes yra itin patogus ir lankstus: galioja visame pasaulyje, maksimali draudimo suma neribojama, kartu galima apsidrausti ir nuo traumų, nelaimingų atsitikimų. Todėl ištikus nelaimei žinai, kad dėl finansinės padėties gali būti ramus, o ir finansinė našta neužgrius ant artimųjų pečių. O siekiant finansinio stabilumo ir saugumo, universalus gyvybės draudimas yra kaip pagalbinis instrumentas, nes apsidraudus yra ir galimybė taupyti ateičiai.