Kieno gyvybė draudžiama norint taupyti ir vaiko ateičiai?
„Man neramu, kaip reikės apmokėti vaiko studijas, sutaupyti ateičiai ir kas bus, jei man kas nors atsitiks“, – šiuos žodžius iš tėvų, senelių dažnai išgirsta Jūratė Pocienė. Tačiau paskui šį rūpestingą teiginį seka ir klausimas, kaip tai padaryti?
Pasak finansų patarėjos, klientai, norintys sukaupti kapitalą, turėti gyvybės draudimo apsaugą vaikų, anūkų naudai bei apdrausti juos nuo nelaimingų atsitikimų, renkasi investicinį draudimą „Studentas“, kuris jungia draudimo apsaugą su galimybe taupyti.
„Apdraustieji yra abu tėvai arba vienas iš jų. Kodėl? Nes būtent tėvų – žmonių, uždirbančių pagrindines pajamas, netektis labiausiai pažeidžia šeimos finansinę padėtį, todėl apdraudžiama vieno arba abiejų tėvų (sutuoktinių, partnerių) gyvybė, o naudos gavėjas tokios nelaimės atveju yra vaikas, kuriam lėšos kaupiamos jo sąskaitoje.
Lėšos investuojamos ir kaupiamos, kol vaikui sueina draudimo sutartyje numatytas amžius (nuo 18 iki 25 metų), o laikotarpį galima pasirinkti sudarant sutartį. Tėvai vertina, kad sutartis lanksti – galima pasirinkti draudimo sumą, investavimo kryptis, įmokų dydį ir jų periodiškumą bei papildomas draudimo apsaugas vaikui – kritinių ligų, stacionaraus gydymo, nelaimingo atsitikimo“, – pažymi J. Pocienė.
O kas bus, jei vaikas neteks vieno ar abiejų tėvų?
Jei įvyktų nelaimė ir vaikas netektų abiejų tėvų – apdraustųjų, draudimo įmokos iki jo pilnametystės vis tiek būtų mokamos, tik tai jau darytų „Allianz Lietuva“, o suma, sukaupta sutartyje būtų toliau investuojama. Vieno iš tėvų mirties atveju draudimo liudijimo vertė padidinama iki draudimo sumos, kuri buvo numatyta sudarant sutartį, o mirties dėl nelaimingo atsitikimo atveju ji dvigubinama. Jeigu sudarant sutartį pasirenkama papildoma apsauga abiejų tėvų netekties dėl nelaimingo atsitikimo atveju – draudimo suma būtų trigubinama ir toliau investuojama.
„Nelaimės gyvenime parodo, kaip svarbu laiku pasirūpinti prevencija ir žinoti, kad vaikas turės finansinę užuovėją. Vienas mano klientas – tėtis, sudaręs „Studento“ sutartį vienerių metų dukrytei, po dvejų metų mirė. Per 2 metus iš viso jis įmokėjo 1400 eurų. Po mirties įmokas už tėtį toliau mokėjo „Allianz Lietuva“.
Per 14 metų sukaupta suma yra beveik 17 tūkstančių eurų. Suėjus pilnametystei, mergaitė gaus išmoką, kuri bus reikšminga pagalba jos savarankiško gyvenimo pradžiai. Todėl „Studentas“ yra atsakingai apgalvotas ir tinkamas pasirinkimas tėvams, kurie nori apsidrausti ir taupyti“, – sakė J. Pocienė.
Kada vaikas gauna sukauptą kapitalą, ar galima jį pasiimti anksčiau, ar galima kaupti ilgiau?
Laikotarpį, kada vaikui bus išmokėtos sukauptos lėšos (nuo 18 iki 25 metų), renkasi tėvai sudarydami sutartį. Sutarties laikotarpis yra nuo 10 iki 25 metų. Štai J. Pocienė pasakoja pavyzdį, kai vienas klientas sudarė sutartį „Studentas“ su tikslu kaupti anūko ateičiai. Po dvejų metų papildomai investavo į šią sutartį 20 tūkstančių eurų. Dabar bendra sukaupta suma per 12 metų siekia beveik 29 tūkstančius eurų. Ši „Studento“ sutartis baigs galioti šiais metais, kai anūkui sueina 18 metų, jį pasieks ir sukaupta išmoka.
Ką daryti, jei staiga sumažės pajamos ir nebegalėsiu mokėti draudimo įmokų?
Jūratė Pocienė sako, kad turint laikinų finansinių sunkumų galima stabdyti periodinių įmokų mokėjimą po 2 metų nuo draudimo sutarties galiojimo pradžios ne ilgiau nei 12 mėnesių laikotarpiui ir ne dažniau nei kartą per penkerius metus. O jei atsitinka taip, kad draudimo įmokų visiškai nebėra galimybės mokėti, praėjus 2 metams nuo sutarties galiojimo pradžios draudimo sutartį galima pakeisti į „apmokėtą‘‘, tokiu atveju įmokos nebemokamos, likusi vertė investuojama.
„Sąlygos lanksčios, atsižvelgiame į kliento poreikius ir galimybes“, – komentavo J. Pocienė.
Ar kartu galiu apdrausti ir savo vaiką nelaimingų atsitikimų, kritinių ligų draudimu?
„Allianz Lietuva“ finansų patarėja pasakoja, kad norint apdrausti vaikus traumų ar kritinių ligų draudimu, prie „Studento‘‘ draudimo galima prijungti papildomas aktualias apsaugas – stacionarinio gydymo, nelaimingo atsitikimo, kritinių ligų. Tai svarbu tėvams, norintiems ne tik taupyti, bet ir pasirūpinti finansine prevencija, jei vaikas patirtų traumą, jį tektų slaugyti ar būtų diagnozuota kritinė liga.
Finansų patarėja sako, kad į tokią sutartį kaip „Studentas“, sutelpa visi pagrindiniai saugikliai – nuo finansinio iki kritinių ligų ir nelaimingų atsitikimų, o tai ir yra svarbiausia, kai norime užtikrinti savo mylimiausių žmonių gerovę.