Tikrina ir blaivumą

Kaip pasakojo pašnekovas, vos tik prasidėjus COVID–19, UAB „Inovatyvių procesų sprendimai“ kilo idėja sukurti bekontaktį termometrą, kuris turėjo būti skirtas operatyviai nustatyti kūno temperatūrą. „Kartu nenorėjome sukurti paprasto temperatūros matuoklio. Mes turėjome tikslą rasti atsakymą, kaip temperatūrą pamatuoti be jokių papildomų pastangų darbuotojui – atliekant blaivumo patikros testą ir patikimai identifikavus darbuotoją, automatizuotai perduoti informaciją darbdaviui apie karščiuojančius darbuotojus.

Mūsų jau sukurta sistema dirbkblaivus.lt tikrina darbuotojų blaivumą daugiau nei 300 įmonių statybos, transporto, gamybos, žemės ūkio ir miškininkystės sektoriuose, todėl turėjome idėją pamatuoti ir temperatūrą. Sukūrėme prototipą, o dabar jau ir produktą, kurį šiuo metu jau įdiegėme penkiose įmonėse. Darbuotojui atvykus į darbą, veidų atpažinimo technologijų pagalba jis identifikuojamas, o atliekant blaivumo tikrinimą, tuo pačiu metu pamatuojama jo temperatūra, kuri parodoma ekrane šalia kitos informacijos“, – temperatūros matavimo procesą apibūdino D. Didžgalvis.

Kalbėdamas apie sukurtą prietaisą pašnekovas pabrėžė, kad jei darbuotojas karščiuoja, SMS žinutę ar pranešimą elektroniniu paštu gauna ir vadovas, kuris sergantį darbuotoją gali išsiųsti gydytis į namus.

Didžiausias iššūkis – greitis

Kaip didžiausią iššūkį D. Didžgalvis įvardijo greitį. Sukurti šį prietaisą reikėjo ypač greitai, nes didėjant sergamumui tapo aktualu kuo greičiau ir paprasčiau matuoti temperatūrą darbuotojams, kurie negali dirbti nuotoliniu būdu.

„Manėme, kad pavyks viską padaryti greičiau. Reikėjo ne tik tiksliai pamatuoti temperatūrą bet ir rasti tinkamiausią lokaciją ir laiką matavimui. Juk žmogus gali būti arčiau ar toliau nuo prietaiso, o testas trunka neilgai. Turėjome šį uždavinį išspręsti esant itin skirtingomis aplinkos sąlygomis.

Žmogus atsistoja prieš blaivumo patikrinimo įrenginį, kuris identifikuoja jį pridedant ID kortelę, o tuo pačiu metu vyksta patikrinamas biometrine veidų atpažinimo programa. Taip patikrinamas blaivumas, o tuo pačiu – kūno temperatūra. Taip pat gali būti patikrinamos ir tokios darbų saugos priemonės kaip šalmas ar liemenė. Inovacija leidžia viską atlikti tuo pačiu metu bei išsiųsti informaciją į centralizuotą sistemą“, – matuoklio procesą apibūdino UAB „Inovatyvių procesų sprendimai“ atstovas.

Darius Didžgalvis

Reikalingi patarimai ir parama

Prireikus operatyviai sukurti ypač reikalingą prietaisą UAB „Inovatyvių procesų sprendimai“ komandai padėjo ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). D. Didžgalvis pasakojo, jog jaučiasi dėkingas tiek už finansavimą, tiek konsultacijas. „MITA ne tik suteikė projektui finansavimą, bet jų specialistai konsultavo, kaip paruošti paraišką. Dirbant kartu mums pavyko sklandžiai įgyvendinti savo idėją.

Kuriant ypač nelengvas inovacijas, kurios yra susijusios su įranga bei procesų inovacijomis, tikrai yra reikalingos didelės lėšos, o šiuo atveju MITA sumažino rizikas ir labai padrąsino“, – kalbėjo jis.

Tuo tarpu MITA vadovė Birutė Bukauskaitė sakė, kad itin svarbu konsultuoti ir parodyti dėmesį kūrėjams. Inovacijos sprendžia ne vieną visuomenės problemą, kartu tai – varomoji jėga visai pramonei ir mokslui.

„Pandemija parodė, kad negalime laukti, o išeičių, kurios palengvintų padėtį, reikia čia ir dabar. Džiugu, kad įmonės susitelkė ir rado ne vieną inovatyvų sprendimą. Tai rodo, kad Lietuva yra inovacijų ir mokslo šalis. Reikalingas priemones galime rasti čia pat ir nedelsiant jas pritaikyti“, – sakė B. Bukauskaitė.

Mokslo ir verslo bendradarbiavimą skatina Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA). Šiuo metu MITA vykdo komunikacijos kampaniją „Inovacijų Lietuva: ar žinai, ką kuriame?“, kuri finansuojama ES struktūrinių ir investicinių fondų lėšomis. Daugiau informacijos www.mita.lrv.lt.

Užsakymo nr.: PT_88779007