Mažina maisto švaistymą
Švedijoje „pasidaryk pats“ tipo salotų barus valdanti įmonė „Picadeli“ mažina maisto švaistymą ir siekia klientams patiekalus gaminti ir patiekti tvariau. Apsilankę salotų bare, klientai nuolatos randa pačius šviežiausius ingredientus ir tvarkingą aplinką, nors restorane dirba vos keli darbuotojai. Pasiekti tokių rezultatų bendrovei padeda „Tele2“ daiktų interneto technologijos.
„Salotų bare būna patiekiama iki 50 skirtingų produktų – viskas turi būti suvartota kuo greičiau. Specialiose produktų lentynose ir induose įmontuoti daiktų interneto įrenginiai su jutikliais, kurie stebi ir analizuoja produktų kiekį, kokybę ir aplinkos sąlygas. Tai leidžia laiku užkirsti kelią maisto švaistymui bei užtikrinti, kad asortimentas yra pakankamas ir šviežias“, – sako E. Stačiūnas.
Anot jo, „Tele2“ daiktų interneto technologija ir ryšys leidžia skaitmeniniu būdu sekti kiekvieno produkto būklę – realiuoju metu siunčiami duomenys apie produktų galiojimo laiką, temperatūros nukrypimus, įspėjama, kurias lentynas reikia papildyti ir teikiama kita informacija. Taip įmonės darbuotojai gali matyti, kada atlikti prekių užsakymus, o turimus ingredientus suvartoti tvariau.
„Picadeli“ salotų baruose pasitelkiamos ir kitos pažangios technologijos, paremtos mašininiu mokymusi – įmonė analizuodama duomenis gali prognozuoti, kada ateis daugiausiai klientų ir kiek produktų bus suvartota. Pavyzdžiui, saulėtą dieną paprastai padidėja salotų pardavimai, todėl sistema gali automatiškai pakoreguoti užsakymą, kad patenkintų didėjančią paklausą.
Technologijos padeda gyventi tvariau
„Tele2“ daiktų interneto technologijas pasitelkia ir daugiau įmonių, kuriančių pažangius produktus. Pavyzdžiui, bendrovė „Drifter World“ sukūrė įrankį, leidžiantį realiuoju metu stebėti automobilių stovėjimo aikštelių užimtumą. Automobilių stovėjimo aikštelėse įrengtos kameros su „Tele2“ daiktų interneto ryšiu perduoda informaciją DI sistemoms. Taip realiuoju laiku renkami ir interpretuojami duomenys, kurie padeda rasti laisvas automobilių stovėjimo ir elektromobilių įkrovimo vietas naudojantis programėle.
Švedų įmonė „Beezum“ sukūrė avilių stebėjimo sprendimą bičių augintojams, kuris suteikia visas įžvalgas ir informaciją, reikalingą optimalioms avilių sąlygoms užtikrinti. Daiktų interneto technologija paremtų jutiklių surinkti duomenys „Tele2“ tinklu siunčiami į „Beezum“ platformą, kur bitininkai realiu laiku gali stebėti avilio aplinką – garsus, drėgmę, temperatūrą, oro slėgį, turinio svorį.
Taip bitininkai gali stebėti, kaip sezono metu auga bičių kolonijos, kaip laikosi bičių motinėlė, nuspręsti, kada laikas išimti medų. Turėdami visus šiuos duomenis, bičių augintojai gali laiku priimti svarbius sprendimus ir net išgelbėti avilius neigiamai pasikeitus jų aplinkai.
Be to, Stokholme jau metus kursuoja pirmasis pasaulyje keleivinis elektrinis keltas, naudojantis „Tele2“ 5G ryšio ir daiktų interneto technologijas. Jas keltas pasitelkia tam, kad jo trajektoriją, prireikus, būtų galima valdyti nuotoliniu būdu. Tam būtinas kuo mažesnis vėlavimas, o 5G leidžia realiu metu stebėti situaciją, ją iš karto valdyti ir gauti grįžtamąjį ryšį.