Banko 2023 m. rugsėjo mėn. inicijuotas sociologinis tyrimas parodė, kad taupomoji sąskaita yra penktas pagal populiarumą taupymo metodas. Jį rinkosi 21 proc. apklaustųjų. Daugelis tautiečių grynuosius pinigus vis dar laiko namuose – tai pats populiariausias santaupų saugojimo būdas. Taip taupo 38 proc. respondentų. 36 proc. apklaustųjų geriausias taupymo modelis yra santaupų laikymas atskiroje banko sąskaitoje, 25 proc. – terminuotieji indėliai, 24 proc. – pensijų fondai, 15 proc. – gyvybės draudimas, 12 proc. – investiciniai fondai. 7 proc. apklaustųjų nurodė, kad santaupų neturi.
10 proc. banko indėlių portfelio – taupomosiose sąskaitose
Pasak GENERAL FINANCING BANKO generalinio direktoriaus Justino Muleikos, namuose ar einamojoje banko sąskaitoje laikomi pinigai dėl infliacijos ilgainiui nuvertėja. Tad lėšas, kurių artimiausiu metu neprireiks, galima saugiai laikyti terminuotame indėlyje arba taupomojoje sąskaitoje ir taip auginti santaupas.
„Taupomoji sąskaita suteikia lankstumo ir lengvą prieigą prie pinigų, kai bet kada galima įnešti ir išsiimti savo lėšas, o kartu ir kaupti palūkanas. Tuo tarpu terminuotieji indėliai labiau skirti didesnes sumas taupyti ilguoju laikotarpiu“, – pataria J. Muleika.
GFB statistika rodo, kad gyventojai palankiai vertina banko pasiūlytas galimybes taupyti: nuo 2022 rugsėjo mėn. pabaigos iki 2023 rugsėjo mėn. pabaigos GFB indėlių portfelis išaugo 41 proc., o apie 10 proc. nuo viso banko indėlių portfelio sudarė gyventojų santaupos laikomos taupomosiose sąskaitose.
Lankstus taupymo instrumentas
GENERAL FINANCING BANKO taupomoji sąskaita nuo kitų panašių taupymo instrumentų skiriasi lankstumu – sąskaitą galima papildyti bet kada ir bet kokio dydžio suma. Nuo pat papildymo momento skaičiuojamos palūkanos, lėšas galima pasiimti kai jų prireikia, o neprarandant sukauptų palūkanų už einamąjį mėnesį – iki 3 kartų per mėnesį.
„Mūsų tikslas – paskatinti žmones taupyti ir tuo pačiu metu neapkrauti jų gąsdinančiais įpareigojimais, tokiais kaip palūkanų praradimas anksčiau atsiimant lėšas, ar papildomi mokesčiai, baudos, būtinybė nutraukti sutartį. Norėjome, kad taupomoji sąskaita būtų patogi visiems, kurie nori turėti lėšų nenumatytiems gyvenimo atvejams. Palūkanos kaupiasi ir akumuliuoja tolesnes didesnes palūkanas – taigi, jūsų lėšos dirba jums, nepriklausomai nuo to, koks buvo pradinis indėlis“, – komentuoja banko atstovas.
Kitaip nei terminuotųjų indėlių atveju, taupomojoje sąskaitoje nereikia rinktis termino, kiek laiko lėšos augins palūkanas. Taupomajai sąskaitai netaikomi jokie administraciniai mokesčiai. Ją galima atsidaryti tiek apsilankius banko skyriuje, tiek nuotoliu. Taupomosios sąskaitos lėšos nėra tiesiogiai susietos su mokėjimo kortele, o tai padeda laikytis finansinės drausmės ir impulsyviai nenaudoti savo santaupų.
Šiuo metu GENERAL FINANCING BANKE metinė kintamoji taupomosios sąskaitos palūkanų norma siekia 3 proc., ji taikoma sąskaitoje sukauptai 500-150.000 eurų sumai. Palūkanų dydį bankas peržiūri kartą per mėnesį, apie palūkanų keitimą informuodamas savo svetainėje.
Palūkanos už taupomojoje sąskaitoje laikomas lėšas skaičiuojamos nuo sąskaitos likučio kasdien, o įskaitomos kito mėnesio pirmą dieną – tai yra, sąskaita net ir nepapildoma pati toliau „auga“ ir iš dalies kompensuoja infliacijos spaudimą. Kad gyventojai išties linkę atsakingai taupyti įrodo GFB statistika: taupomąją sąskaitą bent du kartus papildė 80 proc. klientų.
Patrauklios indėlių palūkanos
Norintys gauti didesnes palūkanas ar taupyti ilgesniam laikotarpiui gali rinktis terminuotųjų indėlių paslaugą. GENERAL FINANCING BANKAS priiminėti gyventojų indėlius pradėjo prieš daugiau nei trejus metus, kai tapo banku. GFB terminuotųjų indėlių palūkanos šiuo metu yra vienos aukščiausių rinkoje, tą patvirtina Lietuvos banko skelbiami duomenys. Pavyzdžiui, šiuo metu bankas siūlo 5 proc. metines palūkanas sudarant terminuotojo indėlio sutartį 18-84 mėn. laikotarpiui, ne mažesnei nei 1000 eurų sumai. Palūkanos išmokamos terminuotojo indėlio sutarties pabaigoje.
Fizinių asmenų lėšos iki 100.000 eurų, laikomos terminuotuose indėliuose bei taupomojoje sąskaitoje, yra draudžiamos VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“. Detalią informaciją apie indėlių draudimo sąlygas ir atvejus, kai indėliai nėra draudžiami ir kai yra taikomi indėlių draudimo išmokų mokėjimo apribojimai, galima rasti VĮ „Indėlių ir investicijų draudimas“ interneto svetainėje.