Treneris tik patvirtina, kad pokyčiai išties vyksta ir jie labai teigiami. Prieš dešimtmetį sporto klubų lankytojai dažniausiai siekė vizualių rezultatų – norėjo numesti svorio, priaugti raumenų arba tiesiog „paruošti kūną vasarai“, o šiandien dauguma žmonių orientuojasi į ilgalaikę sveikatą, funkcionalumą ir savijautą. Lankytojai nori gyventi aktyviai ir išmokti judėti taip, kad kūnas tarnautų jiems, o ne jie kūnui. T. Pocius taip pat džiaugiasi išaugusiu sportuojančiųjų žingeidumu bei padidėjusiu žinių bagažu: „Anksčiau klientai tiksliai nežinodavo, ko nori, ar kaip siekti išsikeltų tikslų. Šiandien jie dažnai ateina jau susirinkę nemažai informacijos iš interneto, tad mūsų, trenerių, darbas – padėti atsirinkti, kas iš tikrųjų veikia, o kas – tik mados klyksmas. Sveikesnis požiūris į kūną tapo viena iš svarbiausių tendencijų.“
Tenka reaguoti ne tik į besikeičiančius klientų tikslus, bet ir į skirtingų amžiaus grupių žmonių poreikius. Jei anksčiau sporto klube paaugliai ir vyresnio amžiaus žmonės buvo retenybė, šiandien – nauja realybė. „Dabar sporto klubai – tarsi miniatiūrinis visuomenės atspindys. Jauniausi lankytojai gali būti vos 16 metų, o vyriausi – 60–70 metų ar net vyresni. Vyresnės kartos žmonės nebebijo sporto klubų ir aktyviai ieško būdų, kaip pagerinti savo sveikatą. Negana to, jie čia susiranda draugų, bendraminčių, socializuojasi. Ir man smagu dirbti su vyresniais – jie yra labai atsakingi ir vertina individualų dėmesį,“ – besikeičiančią situaciją sporto klubų salėse patvirtina ir treneris.
Publika sporto klubuose įvairėja, skiriasi jų tikslai, vadinasi reikia ir skirtingų strategijų siekiant rezultatų? Ko skirtingos kartos tikisi iš trenerio? „Pagrindinis iššūkis treneriui – atliepti labai skirtingus žmonių poreikius. Jaunimas nori iššūkių, dinaminių treniruočių, įspūdingų rezultatų. Jie dažnai laukia motyvacijos ir energijos pliūpsnio. Vidutinio amžiaus žmonės – aiškių, efektyvių planų, kurie padėtų suderinti sportą su intensyviu gyvenimo ritmu. Vyresnioji karta – dėmesio detalėms, saugumo ir pratimų, kurie gerina kasdienį gyvenimą,“ – vardija T. Pocius ir čia pat priduria, – „Nauju iššūkiu treneriams tampa ir didelė informacijos sklaida internete – žmonės kartais ateina su išankstiniais įsitikinimais, kurie ne visada pasitvirtina. Kartais tenka būti ne tik treneriu, bet ir „mitų griovėju“. Treniruočių pasaulis labai išsiplėtė. Jei anksčiau visi norėjo tik „pumpuoti bicepsą“ ar „spausti štangą“, dabar populiaru viskas – nuo funkcinių treniruočių ir HIIT iki „Mindfulness“ tipo užsiėmimų. Atsirado daug įvairesnių tikslų, o kartu – ir daugiau specializuotų treniruočių. Pavyzdžiui, vieni siekia padidinti mobilumą, kiti – atstatyti kūną po traumų, o treti nori tiesiog išlaikyti formą aktyvios kasdienybės ritme.“
Panašu, kad trenerio vaidmuo moderniame naujos kartos klube nebeapsiriboja vien tinkamos programos sudarymu ir taisyklingos technikos mokymu. Pasak T. Pociaus, treneris šiandien turi būti universalus superherojus: „Jis ir vedlys, kuris padeda žmogui susigaudyti tarp gausybės informacijos bei rasti tinkamą kelią.
Jis taip pat ir motyvatorius, kuris palaiko, kai klientas nori pasiduoti.
Be abejo, treneris vis dar yra ir mokytojas, kuris ne tik parodo, kaip atlikti pratimus, bet ir paaiškina, kodėl tai svarbu. O dar reikia nepamiršti humoro jausmo – klientams patinka, kai treniruotės ne tik efektyvios, bet ir smagios. Juk sportas turi tapti gyvenimo dalimi, o ne prievole.“
Akivaizdu, kad besikeičiantys sporto klubų lankytojų tikslai, norai, lūkesčiai tampa ir sporto klubų pokyčių iniciatoriais. O kokius esminius naujos kartos sporto klubų pokyčius ateityje regi treneris? T. Pociui sporto klubas – tai universali erdvė, kurioje dera inovacijos, funkcionalumas ir jaukumas, ir tai jau nebėra tik vieta sportui, o veikiau bendruomenės centras, kur žmonės ateina ne tik stiprinti kūną, bet ir atsipalaiduoti, mokytis, įkvėpti vieni kitų. „Klubas turi būti pritaikytas kiekvienam – nuo pradedančiųjų iki profesionalų. Jis turėtų jungti daugiafunkcines erdves: sunkiosios atletikos aikštelę, jogos ir meditacijos studiją, funkcinio judėjimo zoną su įranga, pritaikyta viskam nuo HIIT iki reabilitacinių pratimų. Manau, svarbi ir ekologiška įranga, energiją taupančios apšvietimo sistemos, perdirbtos medžiagos interjere. Tai ypač svarbu šiuolaikiniam žmogui, kuris rūpinasi ne tik savimi, bet ir planeta,“ – naujos kartos klubų ateitį reziumuoja T. Pocius.