S. Poškuvienė iš karto rekomenduoja pamiršti deklaracijas ir veikti: „Viena didžiausių problemų, manau, tas pradžios atidėjimas „nuo kažkada“, nes iki to numatyto termino leidžiam sau tingėti ir savimi nesirūpinti. Kodėl tie nauji sporto metai neprasideda dabar? Juk darant čia ir dabar viskas pasidaro ir nereikia laukti kažko, kad pradėtum. Kita problema – išsikeliame per didelius tikslus ir norime per greitų rezultatų. O reikėtų išmokti mėgautis procesu. Taip pat yra žmonių, kuriems sunku pokyčius daryti vieniems, tokiu atveju siūlau paskatinti antrąją pusę ar draugą sportuoti kartu. Bus puikus laikas ryšiui palaikyti, dažniau susitiksite ir vienas kitam padėsite.“

Trenerė akcentuoja patį procesą ir teigia, kad jis mums turi patikti ir tikti. Būna žmonės nori sportuoti, pradeda, bet jų tai nedžiugina, jiems neteikia jokio malonumo ir po kiek laiko meta. Vadinasi treniruotės buvo pasirinktos neatsižvelgiant į save.

Lemon Gym atidarymas

„Renkantis fizinio aktyvumo rutiną labai svarbu įsiklausyti į savo poreikius, suprasti, kas padėtų harmonizuoti jūsų dieną: gal jums nereikia intensyvių treniruočių, keliančių stresą, gal geriau lėtesnio tempo, padedančios nusiraminti, atgauti vidinę pusiausvyrą, o gal kaip tik jums reikia labai aktyvių, aukšto intensyvumo užsiėmimų, nes turite išskirauti ir taip tarsi iš naujo pasikrauti“,– atsigręžti į save ir nesivaikyti madingų treniruočių kviečia S. Poškuvienė.

Lemon Gym treniruotės

Atskaitos tašku galėtų būti kiekvieno mūsų diena – aktyvi ji ar pasyvi? Gali būti, kad po aktyvios norėsis nusiraminti, o po pasyvesnės – aktyviau pajudėti. O kokią muziką mėgstate? Jei ramesnę – panašu, kad jums patiks ir lėtesnio intensyvumo treniruotės, tokios kaip joga, pilatesas, „Slow and Strong“, „Body Balance“, tempimo ir mobilumo užsiėmimai. Jei mėgstate greitą ir trankią muziką – tada jums turėtų patikti intensyvios treniruotės, greitas tempas, svoriai. Bet, pasak trenerės, tai nėra taisyklė, visada būtina išbandyti ne tik įvairias treniruotes,bet ir tas pačias treniruotes pas kitą trenerį.

Lemon Gym atidarymas

S. Poškuvienė pasiūlo dar vieną įdomų patarimą – rinktis treniruotes pagal savo asmenybės tipą: „Sangvinikai – staigių judesių, energingi, greitai kalbantys, lengvai reaguojantys į aplinkos įvykius, mėgstantys bendrauti ir juokauti. Cholerikai – temperamentingi, energingi, ryžtingi, konkurencingi ir dominuojantys žmonės, jie dažniausiai orientuojasi į tikslą, mėgsta iššūkius ir dažnai imasi iniciatyvų. Abu šie tipai mėgsta komandinius sportus, jiems tinka ir grupinės treniruotės, aerobinės veiklos lauke, aukšto intensyvumo veiklos, tokios, kaip krosfitas, tenisas, skvošas. Flegmatikai pasižymi ramiais, apgalvotais poelgiais, sunkiai prisiderina prie aplinkybių, nelinkę bendrauti, vengia konfliktų, lėtesni, tylūs, ramūs. Melancholikai lėti, bet stiprūs, drovūs, neimpulsyvūs, jiems trūksta pasitikėjimo, susidūrę su sunkumais greitai palūžta, neskuba įsitraukti į veiklas, bet jei įsitraukia dirba gerai ir efektyviai. Šiems tipams tinka ramios treniruotės, vaikščiojimas, ilgas bėgimas, dviračių sportas, plaukimas.“

Lemon Gym treniruotės

Trenerė siūlo peržvelgti gausius įvairove IMPULS ir LEMON GYM grupinių treniruočių tinklelius ir pasirinkti labai konkrečius užsiėmimus:

„Sangvinikams ir cholerikams drąsiai rekomenduoju HIIT (High intensiv interval training), „X - fit“, „Circle Training“, „Body Tone“, „Pump“, „Kickboxing“ treniruotes ir LEMON GYM naujieną – „LesMills Combat“.

Lemon Gym treniruotės

Flegmatikams ir melancholikams siūlyčiau išbandyti trx diržų, dviračių treniruotes, LEMON GYM naujieną „LesMills Body Balance“, „Slow and Strong“, „Barre“, „Solo Latino“, „Balet Body“ užsiėmimus, jogą, pilatesą. Beje, pastarąją treniruotę primygtinai rekomenduoju visiems. Pilateso treniruočių metu laviname ne tik judesius, bet ir mokomės taisyklingo diafragminio kvėpavimo. Kvėpuoti diafragma labai svarbu visiems, bet deja, daugelis gyvenimo tempo pagauti kvėpuoja netaisyklingai, o taip atsiranda įvairiausi disbalansai.“

Užsiėmimai baseine

S. Poškuvienė tiki, kad su tiek pasirinkimo galimybių, rasti sau mielą aktyvią rutiną – tikrai pavyks. Kur kas svarbiau rasti laiko. Trenerė neslepia, kad būtent laiko trūkumas ir yra tas dažniausias pasiteisinimas neateiti į treniruotę:

„Nėra laiko? Bet jo neturite tol, kol sau netampate svarbiausiu prioritetu, na o kai teisingai susidėliosite prioritetus – laimingesni būsite ne tik JŪS. Svarbiausia yra išsiruošti ir atvykti, o sporto klubas tikrai įtrauks jus į veiklas. Sporto, judesio rutina – natūrali žmogaus higiena, jos turime laikytis kaip dantų valymo. Jei tą dieną negalite sportuoti sporto klube, išeikite ilgiau pasivaikščioti, bent 15 min. greito pasivaikščiojimo prieš miegą bus naudingiau nei nieko.“