Nors plaukti trisdešimtmetė Neringa mokėjo, tačiau jautė, kad vaikystėje gautų plaukimo pamokų jai nepakanka, tai patvirtino ir pirma plaukimo baseine patirtis: „Savarankiškai treniruotis buvo sudėtinga, nes nežinojau, kaip taisyklingai plaukti skirtingais stiliais, neturėjau patirties sudarant treniruotės eigą ir apskritai, nemokėjau teisingai tobulinti jau turimų įgūdžių, tad ir jokio progreso nebuvo.“
Vos atsiradus laisvai vietai IMPULS plaukimo akademijoje Neringa nedvejojo ir startavo grupiniuose užsiėmimuose pas trenerį Aleksandrą Sidorovą. „Tai buvo geriausias mano sprendimas. Labai greitai supratau, kad būtent geras treneris yra mano tobulėjimo garantas. Aleksandras labai techniškas, o man buvo labai svarbu nuo pat pradžių viską daryti taisyklingai, manau, kad būtent tai plaukime itin daug lemia. Techniškai taisyklingi judesiai leidžia ilgiau plaukti be sustojimo, mažiau eikvoja ištvermės resursų“, – pasakoja Neringa.
Jau po keturių mėnesių treniruočių plaukimo akademijoje Neringa įvaldė skirtingų plaukimo stilių techniką, bet iki šiol mano, kad tikrai turi kur tobulėti: „Svarbiausia plaukime išmokti suderinti kvėpavimą ir kūno judesius, o kvėpavimas pradžioje buvo didžiausias iššūkis. Vos nuplauki iki sienelės ir jau reikia sustoti ir pakvėpuoti. Turi suprasti, kaip sako treneris, kad po vandeniu plaučiai dirba kitaip, nepanikuoti, o plaukti ir praktikuotis. Ilgainiui kūnas prisitaiko, ištvermė didėja, kaip ir gebėjimas vis ilgiau plaukti, negalvoti ir atsipalaiduoti.“
Ir nors baseine Neringa jaučiasi puikiai, yra įvaldžiusi visus plaukimo stilius ir be sustojimo gali įveikti 300-400 metrų, atviruose vandens telkiniuose atsipalaiduoti nepavyksta: „Man nejauku, kai nematau dugno, vanduo tamsus, o labiausiai bijau, kad koks gyvūnėlis negrybšteltų kojos. Nors visada smagu išbandyti naujas veiklas vandeny (esu bandžiusi plaukti burlente, irklente, banglente ir vandenlente), bet kaip kasdienis sportas šios veiklos man netinkamos.“
Mokytis naujų dalykų tikrai nėra lengva, bet Neringa įvardija net tris ją labiausiai motyvuojančius veiksnius: įdomios treniruotės, progresas ir bendruomenė. Mokantis motyvacijai dažniausiai koją pakiša monotonija, o treneris niekada neleidžia nuobodžiauti. „Nebuvo nei vienos vienodos treniruotės. Treneris visada pasiūlo ką nors naujo: plaukmenis, svarelius, plaukimo lopetėles ant delnų, plaukimo stilių derinius, pavyzdžiui, kai kojos dirba delfinu, o rankos – krūtine. Viso mokymosi proceso metu jaučiausi saugiai ir užtikrintai, net ir bandydama naujus dalykus“, – pasakoja mergina.
Ilgainiui motyvacija nesustoti ir tęsti plaukimo užsiėmimus tapo ir akivaizdus progresas: „Smagu, kai pradžioje tiesiog perplauki 25 metrų baseiną, o po kiek laiko, žiūrėk, jau ir 200 metrų be sustojimo įveiki. Likti plaukime norėjosi ir pajutus, kad kūnas tapo tvirtesnis ir ištvermingesnis.“
Ir trečias labai svarbus motyvacijos šaltinis – bendruomenė: „Treniruojuosi su nuostabiais palaikančiais žmonėmis, su kuriais norisi po treniruotės dar pasėdėti pirtyje ar sūkurinėje vonioje, paplepėti. Būna, kad ta plaukimo treniruotė išsitęsia ir iki 3 valandų. Bet tai yra malonus laikas sau ir man svarbios visos dalys, tiek plaukimas, tiek buvimas su bendraminčiais.“
Po metų treniruočių IMPULS plaukimo akademijoje Neringa plaukia puikiai, bet vis dar lanko treniruotes ir nežada liautis, nes turi dar neįgyvendintų tikslų: „Man plaukimas yra aktyvi treniruotė, kurios metu dirba beveik visi kūno raumenys, gerėja ištvermė, o protas pailsi. Planuose yra ir treniruotės salėje. O kad jau prakalbome apie ateities tikslus – labai noriu išmokti profesionaliai įšokti į vandenį, taip pat plaukiant apsisukti prie sienelės atliekant kūlverstį. Pasak trenerio, taisyklingam kūlversčiui atlikti reikia 500 kartų pakartoti judesį, kad jį įsisavintum, tad panašu, kad plaukimo akademijoje liksiu ir toliau.“ Kalbėdama apie tikslus Neringa įvardino ir dar vieną norą – sudalyvauti bendraamžių varžybose tiesiog dėl smagumo ir azarto.
Norėtumėt ir jūs taip smagiai ir sportiškai leisti laiką? Ateikite į IMPULS plaukimo akademijos pamokas suaugusiems. Mokytis plaukti niekada nevėlu, nes plaukimui amžiaus cenzo nėra, o naujų dalykų mokymasis dar ir atitolina senatvę. Pasak Neringos, svarbu neturėti išankstinių nusistatymų ir tiesiog ateiti vieną ar kelis kartus pabandyti: „Tačiau negarantuoju, kad plaukimas jus įtrauks taip, kaip mane, juk visi mes skirtingi, svarbiausia – atrasti sau patinkančią veiklą.“
Jei vis dar abejojate, ar jums tikrai yra šansų išmokti plaukti, treneris Aleksandras Sidorovas neabejoja – išmoksta visi, svarbu įdėti šiek tiek pastangų: „Dirbu su įvairaus amžiaus žmonėmis, tad ir mokymo metodai iš dalies skiriasi. Darbas su vaikais vyksta žaismingu formatu, palaipsniui pereinant į treniruočių procesą, nes jie nėra pasirengę priimti didelio informacijos kiekio, jiems nuolat kyla klausimų dėl užsiėmimo tikslų. O suaugusieji ateina jau su tam tikrais prašymais ar tikslais. Jie supranta, ką ir kodėl daro, gilinasi į patarimus ir paaiškinimus. Todėl suaugusieji treniruotėse tobulėja greičiau. Būna žmonių, kurie išmoksta plaukti jau per mėnesį.
Žinoma, rezultatai priklauso nuo daugelio pradinių duomenų – baimių, fizinio pasirengimo, tikslų, apsilankymų reguliarumo, bet svarbiausia mėgti tai, ką darai, mėgautis teigiamomis emocijomis ir nepasiduoti pusiaukelėje.“