Šiais metais beveik kasdien užsukdamas į baseiną ir jame nuplaukdamas apie kilometrą Michailas tikrai pagerins praėjusių metų asmeninį rekordą, nes jau dabar yra nuplaukęs 47 kilometrus, o prieš akis dar pusė metų.
O nuo ko viskas prasidėjo? „2015 metais IMPULS baseine startavo uždaro triatlono treniruotės. Klubo nariams jos buvo nemokamos, tad susidomėjau ir nuėjau. Pirmą kartą reikėjo nuplaukti 200 metrų, aš plaukiau kaip mokėjau laisvuoju stiliumi, bet galvą laikydamas virš vandens. O treneris, žinoma, nepraleido to pro akis ir vis šūktelėdavo „…galvą po vandeniu, galvą po vandeniu, nerk…“ Taip plaukti ilgesnes distancijas tikrai buvo nepatogu, paskausdavo kaklą, bet iki pat 2018-ųjų, kol gyvavo uždaro triatlono grupė, plaukiau savarankiškai taip, kaip mokėjau. Man atrodė, kad ir taip gerai,“ – pradžią prisimena Michailas.
Susimąstyti apie plaukimo technikos tobulinimą paskatino patirtis atviro tipo triatlone ir plaukimas ežere: „Ilgai priešinausi pasiūlymams išbandyti jėgas atvirame triatlone. Bijojau… Vaikystėje, kaip ir visi, mokėjau plaukti „varlyte“, „šuniuku“, mėgau pašokinėti į vandenį, bet plaukti gilyn bijodavau, nesijaučiau stiprus. O atvirame triatlone kaip tik toks plaukimas ir laukė.“ Debiutas buvo numatytas 2019-ųjų Druskininkų triatlono trumpiausioje TRI-FUN distancijoje: 200 m plaukimo, 10 km mynimo dviračiu ir 2,5 km bėgimo. „Galvojau tada, kas tie 200 metrų – praplauksiu greit, nes baseine be problemų tiek nuplaukdavau. Bet įšokus vandenin mane sukaustė baimė – dugno nematyti, kur plaukti – nematyti, išsigandau, pradėjau plaukti krūtine link gelbėtojų valties ir šalia jos plaukiau iki pat finišo,“ – įspūdžiais iš debiuto atvirame triatlone dalinasi Michailas. Nepaisant kiek nejaukios patirties, atviras triatlonas Michailui patiko. Jis nusipirko dviratį ir panoro patobulinti plaukimo techniką bei įgūdžius.
Technikos tobulinimo ėmėsi IMPULS plaukimo akademijos triatlono iššūkio treneris Aleksandras Sidorovas. Reikėjo išsiaiškinti, kokias klaidas plaukdamas daro Michailas ir imtis jų eliminavimo. „Mano plaukimas buvo lėtas, nemokėjau taisyklingai kvėpuoti, pusę distancijos praplaukdavau krauliu, o likusią pabaigdavau krūtine. Pasirodo dariau per daug nereikalingų judesių, apsunkinančių plaukimą, eikvojančių energiją. Tad teko mokytis ir kvėpuoti, ir sklandžiau slysti vandeniu, ir grybšnio techniką gerinti,“ – pamokas plaukimo akademijoje prisimena Michailas. Ir nors technika patobulėjo, ir prieš startą jaučiasi užtikrintesnis, mokymosi procesas nesibaigė: „Vis dar tobulinu techniką, didinu ištvermę, greitį, mokausi taip plaukti, kad sutaupyčiau energijos dviračio mynimui. Iki šiol plaukdamas krauliu galiu įkvėpti galvą pasukęs tik į vieną pusę, o tai trukdo plaukiant atviruose vandenyse, nes net menkiausio bangavimo metu bangos semia burną, o kitoje pusėje įkvėpti man nesigauna. Tad dar tikrai yra ko mokytis.“ Plaukimo patirties ir baseine, ir atviruose vandens telkiniuose turintis Michailas nedvejodamas pripažįsta, kad šios patirtys nesulyginamos. Pasak jo, atvirame vandens telkinyje niekada nebus tokio atsipalaidavimo, kaip baseine, nes tamsus vanduo ir neprognozuojamos sąlygos verčia būti itin budriam, atsargiam ir kiek kuklesniam.
Šiandien Michailas yra visa galva paniręs ne tik į plaukimą, bet ir į triatloną. Debiutavęs TRI-FUN ilgainiui išbandė ir sprinto, ir olimpines triatlono distancijas. Sulaukęs pasiūlymo sudalyvauti IRON MAN triatlone, pradžioje juokėsi iš tokio pasiūlymo ir sakė „niekada gyvenime“, bet šių metų birželio mėnesį iš Varšuvos grįžo sėkmingai įveikęs pusės klasikinio IRON MAN triatlono distanciją.
Ar tai reiškia, kad bus ir pilnas IRON MAN? Michailas paslaptingas ir apie planus kalba kukliai. Artimiausias tikslas sudalyvauti plaukimo maratone Žaliuosiuose ežeruose, o kokia bus distancija – taip pat kol kas paslaptis. Svarbiausia, kad plaukimas vis dar džiugina: „Kai aš plaukiu – nieko negirdžiu, tik širdies plakimą ir kvėpavimą. Tuo metu esu paskendęs savo mintyse, susikaupęs ir atsiribojęs. Man tai tapo gyvenimo būdu, anksčiau į sporto salę eidavau kaip į darbą, dabar kaip į darbą einu į baseiną. Ir nors plaukiu intensyviai – pailsiu, vanduo tarsi ištraukia iš manęs negatyvą, nuovargį. Išlipi iš vandens kitoks, palengvėjęs su geresne nuotaika.“