Paprastai, bet kokybiškai ir sveikai
Emigracijoje Giedrė mokėsi iš geriausių savo srities profesionalų, dirbo prestižiniuose Londono restoranuose, o „vyšnia ant torto“ jos karjeroje tapo darbas su futbolininkais.
„Tai buvo darbas su labai įdomiais žmonėmis ir visiškai kitokiu požiūriu į maistą. Man tai buvo privilegija“, – pasakoja ji.
Futbolo žvaigždžių maistas, pasak Giedrės, buvo paprastas, tačiau itin kokybiškas ir sveikas.
„Mes neturėjome jokių finansinių ribų, naudojome tik geriausius ingredientus – vėžiai, šukutės, viskas, ko norisi. Tačiau patiekalai turėjo būti labai sveiki, jokio sviesto, grietinėlės ar dirbtinių priedų – netgi visus prieskonius gamindavau pati“, – sako Giedrė.
Vištiena su išskirtiniu garnyru
Paprastai, sveikuoliškai, greitai ir skaniai – šiais kriterijais vadovaudamiesi Orijus ir Giedrė virtuvėje sukūrė tikrą šedevrą.
Pagrindiniu jų patiekalu tapo kepimui jau paruoštas „Vilniaus paukštyno“ viščiukų broileris su obuolių ir cinamono marinatu. Garnyrui lietuviams tradicinės bulvės buvo nustumtos į šoną, o vietoje jų – ypatingos Giedrės keptos morkos graikiško citrininio jogurto padaže su brokolių salotomis.
„Vilniaus paukštyno“ produkcija ne tik gardi, bet ir aukščiausios kokybės – ji užauginama Lietuvos ūkininkų su meile, be antibiotikų ir GMO, o vištienos išskirtinumą patvirtina Nacionalinės maisto kokybės (NKP) ženklas. „Vilniaus paukštynas“ kontroliuoja kiekvieną gamybos procesą, pradedant nuo apsirūpinimo pašaru auginamiems mėsiniams viščiukams iki paruošto produkto pristatymo pirkėjams. Visos grandys atsakingai prižiūrimos, kad vartotojus pasiektų nuo lauko iki stalo kokybiški produktai.
Pradedame nuo morkų ir brokolių
Išsikepti gardžią vištieną – paprasčiau nei paprasta! Įkaitinkite orkaitę iki 200 °C naudodami viršutinį ir apatinį kaitinimą. Išėmę viščiuką iš išorinės pakuotės, įdėkite į kepimo skardą, aštriu daiktu padarykite keletą skylučių vakuuminėje pakuotėje – tai pagerins oro cirkuliaciją kepimo metu. Sumažinę temperatūrą iki 190 °C, kepkite apie 60-75 min. Į kepimo pabaigą prakirpkite kepimo maišelį, kad viščiukas gražiai apskrustų. Paruošto produkto vidinė temperatūra turi būti ne žemesnė kaip 75 °C.
O kol į orkaitę pašauta vištiena kepa, galima pasiraitoti rankoves ir kibti į garnyrų gamybą.
Pirmiausia nulupame morkytes ir jas apverdame karštame vandenyje apie 2 min., kad būtų išlaikytas jų traškumas. Tuomet supjaustome brokolį ir tame pačiame vandenyje, kuriame virė morkos, apverdame jį apie 2 min.
„Nešvaistome laiko be reikalo“, – sako Giedrė ir pabrėžia, kad po virimo brokolius būtina atvėsinti šaltame vandenyje.
Toliau laikas ruošti morkų „marinatą“: sumaišome šaukštą natūralaus medaus, šaukštelį grūdėtų garstyčių, šlakelį alyvuogių aliejaus, truputį druskos ir pipirų. Šį saldumo, rūgštelės ir daug skonio turintį mišinį užpilame ant morkų, sumaišome.
Morkas sudedame į skardą ir pašauname į orkaitę kartu su viščiuku, kai pastarojo kepimas jau eina į pabaigą, ir kepame 180 laipsnių temperatūroje apie 10 min.
Brokolių salotos su pikantišku aitriuoju pipiru ir feta
Kol morkos kepa kartu su viščiuku, laikas brokolių salotoms. Pirmiausia pradedame nuo padažo: supjaustome bazilikus, ant jų išspaudžiame citrinos sulčių ir alyvuogių aliejaus. Giedrė nesivadovauja konkrečiomis proporcijomis – jei brokolių salotų bus mažiau, tai ir padažo prireiks mažiau, ir atvirkščiai.
Pagamintą padažą užpilame ant apvirtų ir atvėsintų brokolių. Leidžiame bent kelias minutes pasimarinuoti. Toliau į salotas beriame supjaustytą aitrųjį pipirą, rankomis suplėšome kelias alyvuoges, įdedame fetos, įberiame makadamijos riešutų, šiek tiek šviežių krapų, truputį mėtos.
„Makadamijos riešutų nebūtina skrudinti – aš juos perku be odelės, jie ir taip skanūs“, – teigia Giedrė.
Juodieji pipirai – tik šviežiai malti
Iškepus morkoms, belieka paruošti joms padažą. Į graikinį jogurtą įtarkuojame citrinos žievelės, išspaudžiame citrinos sulčių, įberiame šviežiai maltų pipirų ir druskos.
„Jokių pipirų iš pakelių – tai nusikaltimas“, – šmaikštauja Giedrė.
Atskirame inde sumaišome šviežius žalumynus – krapus, petražoles, mėtą, bazilikus. Lengvai juos pamaišome su alyvuogių aliejumi, kad lapeliai nesusitrintų. Lėkštę padengiame citrininio jogurto padažu, sudedame keptas morkytes ir papuošiame jas šviežių žalumynų mišiniu su skaldytais migdolų riešutais.
„Nieko ypatingo, o taip gerai atrodo!”, – pastebi Orijus.
Patiekalas „įkandamas“ ir retam virtuvės svečiui
Iškeptas viščiukas ne tik džiugina akį, bet ir skleidžia visą virtuvę užliejantį gardų aromatą.
„Sultinga, biri ir tikrai neperkepta – tokia turi būti tobulai iškepta vištiena”, – patikina Giedrė.
Nors galima pagalvoti, kad gaminant šį patiekalą daug vargti reikės su garnyru, tai ne visai tiesa. Giedrės pasiūlytas garnyras ne tik atrodys it restorane, bet ir bus lengvai paruošiamas net ir tiems, kurie gamina retai.
Orijus su pasimėgavimu ragauja sultingą vištieną, saldžias ir švelniai traškias morkas su jogurto padažu bei gaivias brokolių salotas su fetos sūriu ir aitriaisiais pipirais. Anot jo, tai – tikras pasididžiavimas jo lietuviškoje virtuvėje.
„Svarbiausia – garnyro pasigaminti tiek, kiek yra vištienos“, – šypsosi Giedrė.
Šis patiekalas gali tapti tiek kalėdinio, tiek gimtadienio, tiek iškylų ar sveikuoliškų pietų stalo puošmena. Išbandykite ir jūs!