Sigitas įsitikinęs – kokybė ir įsipareigojimas nuolat tobulėti yra vertybės, padedančios Lietuvos ūkininkų produkcijai įsitvirtinti ne tik lietuvių širdyse, bet ir tarptautinėje rinkoje.

Šiuo metu S. Petkevičius valdo tris mėsinių viščiukų auginimo fermas, kuriose vienu metu auginama apie 195 tūkst. paukščių. Per metus jų užauga daugiau nei 1,37 milijono. Ūkininkas jau beveik du dešimtmečius bendradarbiauja su „Vilniaus paukštynu“, tiekdamas jiems aukštos kokybės mėsinius viščiukus.

„Paukštininkystė, kaip ir kiekvienas verslas, yra nuolat kintanti veikla, kurioje svarbu niekada nesustoti vietoje. Technologijų pažanga ir besikeičiantys vartotojų lūkesčiai skatina nuolatinį tobulėjimą, tačiau ne mažesnė paskata yra ir tarptautinis įvertinimas – tikrai džiugu, kad lietuviška vištiena aukštos kokybės dėka yra vertinama tarptautinėse rinkose“, – teigia S. Petkevičius.

NKP sertifikatas – kokybės garantas

Sigito auginama vištiena – išskirtinė, mat sertifikuota pagal NKP sistemą. Šis sertifikatas liudija, kad auginant mėsinius viščiukus ūkyje yra taikomi aukšti gyvūnų gerovės standartai, paukščiams sukuriant kuo palankesnes augimo sąlygas. S. Petkevičiaus pasakoja, kad savo ūkyje aukštus reikalavimus taikė ir anksčiau, tačiau NKP sertifikatas tapo svarbiu oficialiu įrodymu, įtvirtinančiu pastangas ir produkcijos kokybę.

Rinkdamiesi „Nacionalinė kokybė Lietuva“ ženklu pažymėtus produktus, galite būti tikri, kad jie atitinka griežtesnius reikalavimus nei numato Europos Sąjungos ar Lietuvos teisės aktai.

Vištiena

„Norint gauti NKP sertifikatą, tenka atitikti daugybę griežtai apibrėžtų su paukščių auginimu susijusių reikalavimų. Pavyzdžiui, Lietuvoje auginami mėsiniai viščiukai negali būti gydyti antibiotikais, jie turi turėti pakankamai daug laisvės judėjimui, būti lesinami kuo natūralesniu lesalu, girdomi tik tam tikro pH vandeniu, turėti galimybę naktį ilsėtis tamsoje ir t. t. Kitas svarbus aspektas – produkcijos atsekamumas. Tai reiškia, kad kasdien turime fiksuoti įvairius parametrus, pavyzdžiui, temperatūrą, oro bei kraiko drėgmę“, – aiškina S. Petkevičius.

Įgyvendinti išsikeltus aukštos kokybės reikalavimus ūkyje padeda įdiegtos modernios technologijos. Oro temperatūra, drėgmė, apšvietimas, automatinės lesyklos ir girdyklos – viskas kruopščiai valdoma tam, kad paukščiai augtų sveiki nuo pat pirmos dienos.

Nors kokybės užtikrinimas reikalauja nemenkų investicijų, pasak S. Petkevičiaus, tai atsiperka su kaupu.

„Geromis sąlygomis užaugę viščiukai yra stipresni, sveikesni, kitaip tariant, produktyvesni. Tai ilgainiui padaro auginimą lengvesnį. Džiugina ir galutinis rezultatas – dar geresnės kokybės paukštiena. Iš to laimi visi – tiek augintojai, tiek produkciją pardavinėjantys partneriai, tiek patys vartotojai“, – dalijasi ūkininkas.

S. Petkevičius pabrėžia, kad NKP sertifikavimas yra svarbus ne tik jo ūkiui, bet ir visai Lietuvos paukštininkystės rinkai, nes padeda užtikrinti aukščiausią kokybės standartą. Todėl paklaustas, ar verta siekti sertifikato ir kitiems ūkininkams, pašnekovas nedvejoja – žinoma.

„Lietuvoje mėsinių viščiukų augintojų nėra daug, tačiau dauguma jų jau yra sertifikuoti arba siekia šio statuso. Jis verčia pasitempti, skatina visos rinkos pažangą, nors Europoje lietuviška paukštiena ir taip jau kurį laiką garsėja kaip etalonas. Kol kitos šalys stengiasi išsiskirti kiekiu, mes renkamės konkuruoti kokybe“, – džiaugiasi ūkininkas.