Matydama sėkmingą kolegijos veiklą ir potencialą tolimesnei plėtrai Vyriausybė pritarė kolegijos siekiui investuoti valstybei priklausantį ir kolegijos valdomą nekilnojamą turtą į naują ambicingą infrastruktūrinį projektą.
„Šis projektas reikšmingas ne tik kolegijai, bet ir visam Klaipėdos miestui, regionui, visai šaliai, jis prisidės prie miesto ekonominio augimo ir konkurencingumo didinimo, pritraukiant daugiau studentų ir tyrėjų iš Lietuvos ir užsienio. Dar labiau pagerinsime studijų kokybę, padidinsime mokslinių tyrimų ir inovacijų potencialą“, – tvirtina kolegijos direktorius dr. Remigijus Kinderis.
Investuodama nenaudojamą nekilnojamąjį turtą, bei kitų šaltinių lėšas kolegija planuoja sukoncentruoti veiklą vienoje Klaipėdos miesto vietoje – Bijūnų g. Šiuo metu kolegijos pastatai išsibarstę keliose miesto vietose (tai trukdo plėsti tarpkryptines studijas ir tyrimus). Prie Bijūnų g. sėkmingai funkcionuojančio Technologijų fakulteto ruošiamasi statyti naują priestatą, kuriame būtų įgyvendinamos inovatyvios tarpkryptinės bei aukštesnės pakopos studijos, plėtojama MTEP veikla, įrengtos administracijos darbo vietos, rekreacinės zonos, biblioteka.
Projekto metu bus išplėsta ir mokslinių tyrimų bazė, kuri atvers galimybes įvairių mokslo sričių tyrimams modernizuoti ir pajėgumams didinti. Tikimasi, kad įgyvendinus visus projekte numatytus etapus, reikšmingai didės MTEP veiklos apimtys, įskaitant ir tarptautinius projektus bei mokslinių tyrimų programas.
Planuojama atnaujinti esamas laboratorijas ir įkurti naujas, taip pat suformuoti inovatyvių technologijų, verslo ir švietimo inovacijų bei integruotos sveikatos priežiūros simuliacijos centrus. Naujai įkurti centrai ir laboratorijos veiks „Helix“ inovacijų modelio principu. Tai aukštosios mokyklos tyrėjams padės atlikti daugiau inovatyvių tyrimų, parengti geresnės kokybės mokslinių publikacijų ir galiausiai vykdyti mokslo įrodymais grįstas studijas.
Naujai sukurta ir modernizuota infrastruktūra galės naudotis norintieji studijuoti technologijų, inžinerijos, socialinių, verslo, ugdymo ir sveikatos mokslų sričių programas. Centruose bus laukiami esami kolegijos studentai, dėstytojai ir socialiniai partneriai.
Pagrindinis šio investicinio projekto tikslas – prisidėti prie šalies ekonominės plėtros bei regiono konkurencingumo augimo, inovacijų potencialo stiprinimo, studijų koncentravimo ir kokybės gerinimo, mokslo, studijų ir verslo sąveikos skatinimo.
Bendra investicinio projekto vertė numatoma iki 12 mln. eurų. Kolegijos valdomų, bet nenaudojamų pastatų rinkos vertė šiuo metu siekia 8,75 mln. eurų.
Naujo kolegijos priestato statybas planuojama pradėti 2026 m. Visos investicijų projekto veiklos turėtų būti pabaigtos iki 2028 m. pabaigos.