Ilgametė patirtis dirbant su itin dideliais projektais, vokiška kokybė bei inovatyvus technologijų portfelis. Tai – dalykai, kurie sieja kompanijas MT ir GOD. Visai neseniai buvo paskelbta apie šių įmonių susijungimą – dabar naujasis darinys vadinasi „Hyand“.

GOD ir MT metinė apyvarta 2023 m. siekė daugiau kaip 115 mln. eurų. Naujoji įmonė „Hyand“ įsitvirtina didžiausių Vokietijos IT paslaugų teikėjų penkioliktuke. Dabar ši įmonė iš viso turi 16 padalinių Vokietijoje, Lenkijoje, Lietuvoje ir Indijoje, juose dirba daugiau kaip 900 darbuotojų.

Praplėstas paslaugų paketas ir noras plėstis naujose rinkose

„GOD Lithuania“ vadovė Vilma Khmaladzė pasakoja, kad dvi vokiškos kompanijos, kurios tiekia programinės įrangos paslaugas, susijungti nusprendė neatsitiktinai.

„Po strateginio susijungimo klientai galės naudotis išplėstiniu ir inovatyvesniu technologijų portfeliu. Tai – gera žinia tiek klientams, tiek ir darbuotojams, kuriems suteiksime dar daugiau nuolatinio tobulėjimo bei mokymosi galimybių“, – teigia pašnekovė.

Anot V. Khmaladzės, abi įmonės yra pelniusios puikią reputaciją rinkoje. Jos tobulai papildo viena kitą, o bendra vizija ir siekiai suteiks galimybę dar labiau augti ir sustiprinti savo pozicijas.

„GOD Lithuania“ vadovė pasakoja, kad susijungusios įmonės turi skirtingas stipriąsias puses: MT gali pasigirti itin gera analitikų komanda, o GOD – stipriu informacijos ir ryšių išmanymu.

„Seniau su MT bendradarbiaudavome ir savo klientams siūlydavome jų paslaugas. Kadangi patys nekūrėme produkto, siūlydavome savo darbuotojus, kurie padėdavo viską automatizuoti. Susijungimas leidžia ne tik pasiūlyti daugiau paslaugų, tačiau ir suteikia galimybę plėstis į naujas rinkas“, – džiaugiasi pašnekovė.

GOD įmonė specializuojasi individualių įmonių informacinių technologijų ir programinės įrangos sprendimų kūrimo ir eksploatavimo srityje. Įmonė savo padalinius turi Vokietijoje, Lietuvoje, Lenkijoje bei Indijoje, dirba daugiau nei 500 darbuotojų. O MT įmonės stiprybės, kurias klientais itin vertina, –šiuolaikinės analitikos bei dirbtinio intelekto (DI) strategijos, duomenų rinkimas bei analizė.

Abi įmones, anot V. Khmaladzės, sieja vienas labai svarbus dalykas – vokiška kokybė. Būtent dėl jos klientai mielai renkasi šių bendrovių paslaugas ir šiuo metu džiaugiasi jų susijungimu.

„Nuo šiol dar labiau išsiskirsime kitų konkurentų gretose. Ir nors sau keliame itin aukštą kartelę, esu tikra, kad su viskuo susidorosime ir tvirtai užimsime lyderio poziciją“, – teigia bendrovės atstovė.

Paslaugas teiks bene visą parą

V. Khmaladzė pabrėžia, kad įmonių susijungimas palankus ir klientams – bendrovė „Hyand“ galės pasiūlyti ne tik platesnį paslaugų spektrą, tačiau ir patrauklesnes kainas.

„Paslaugas teiksime bene visą parą, nes pamainos keisis, o specialistai dirbs skirtingose šalyse. Tai yra itin didelis pliusas“, – pasakoja ji.

Po GOD ir MT susijungimo naujoji įmonė pateks tarp penkiolikos stipriausių informacinių technologijų paslaugas teikiančių bendrovių Vokietijoje.

„Esu tikra, susijungus įmonėms, bus tik dar labiau įtvirtinta mūsų, kaip tikrų profesionalų, pozicija ne tik Vokietijoje, tačiau ir kitose šalyse. Juk vos prieš dvejus metus pradėjome veikti Lietuvoje. Norėjau drauge su komanda įrodyti, kad mūsų šalis – itin stipri informacinių technologijų srityje, čia dirba puikūs specialistai. Vos per kelerius metus padarėme labai daug, žinoma, nemažai iššūkių vis dar laukia“, – pasakoja V. Khmaladzė.

Ji pasidžiaugia, kad GOD laiko Lietuvą vienu svarbiausių savo padalinių. Tai pavyko pasiekti dideliu darbštumu ir atsidavimu.

Tobula galimybė smalsiems darbuotojams

Atrodytų, įmonių susijungimas daugiausiai teigiamų pasekmių turės klientams. Visgi tai – ne visiška tiesa. Bendrovių susijungimas yra orientuotas ir į darbuotojus.

„Nors mūsų specialistų darbas iš esmės nesikeis, jiems bus suteikta daugiau galimybių dirbti su didesniais, įdomesniais projektais. Darbe jie galės aprėpti naujus sektorius, pradėti dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Turime planų plėstis tarptautiniu lygmeniu“, – pasakoja ji.

„GOD Lithuania“ vadovė pasidžiaugia, kad Lietuvoje dirbantys kompanijos specialistai, tikėtina, ateityje turės dar daugiau galimybių dirbti su itin inovatyviais projektais. Puiku ir tai, kad bendrovė jau dabar gali pasiūlyti naujų darbo vietų, o specialistų poreikis ateityje tik didės.

„Specialistus mes ne tik priimame, tačiau ir apmokome. Dirbdami supratome, kad Lietuvoje nėra itin daug darbuotojų, kurie atitiktų mūsų lūkesčius. Dėl šios priežasties siūlome apmokymus „GOD akademijoje“, o po mokslų dažniausiai pasiūlome ir darbą“, – teigia pašnekovė.

Ji prisimena, kad pirmuosius darbuotojus į Lietuvą jiems teko prisivilioti iš kitų šalių. Vis dėlto įmonė stengiasi apmokyti bei pasamdyti kuo daugiau lietuvių, taigi šis bendrovių susijungimas atveria jiems naujų galimybių.

Skatina moteris nebijoti informacinių technologijų sektoriaus

V. Khmaladzė gyvena tarp dviejų šalių – Lietuvos ir Amerikos. Ji objektyviai gali įvertinti informacinių technologijų sritį bei teikiamas paslaugas šiose, labai skirtingose, šalyse.

„Aš mačiau IT industriją Amerikoje, ten dirbau. Progresas toje šalyje – žymiai spartesnis. Amerikoje gerokai mažiau įstatymų suvaržymų, taigi Lietuvai tikrai yra kur tobulėti“, – teigia pašnekovė.

Tačiau V. Khmaladzė įsitikinusi – ir Lietuvoje gausu gerų specialistų. Visgi, anot jos, svarbu šiems suprasti, kad informacinių technologijų sritis – ta, kurioje reikės kasdien mokytis bei tobulėti.

„Mane kartais liūdina, kad šioje srityje turime labai mažai dirbančių moterų. Visada skatinu jas apsvarstyti galimybę dirbti informacinių technologijų srityje. Juk nebūtinai reikia programuoti. Galbūt gali patikti projektų koordinavimas? Niekada nevėlu pradėti save realizuoti naujoje srityje, o IT – puikus pasirinkimas“, – pabrėžia įmonės atstovė.

Pašnekovė sako, kad tie IT specialistai, žmonės, kurie pasiryžta investuoti daug savo laiko, nuolat mokosi bei tobulėja, tikrai pasiekia įspūdingų rezultatų.