„Jau kelerius metus Lietuvoje pastatų aprūpinimui pirkome tik žaliąją elektrą, taip pat kryptingai didinome pačių pasigaminamos atsinaujinančios elektros energijos apimtis – kartu su partneriais keletą metų įrenginėjome saulės elektrines ant „Technopolio“ stogų. Galiausiai išnaudojome visą turimą infrastruktūrą, nebeturime kur diegti naujų baterijų, tad žengėme kitą didelį žingsnį – pirksime saulės energiją iš nutolusio elektrinių parko“, – pasakoja „Technopolis Lietuva“ nekilnojamojo turto valdymo ir priežiūros vadovas Tadas Žinys.
„Biurų pastatai sunaudoja itin daug energijos, tad atsinaujinantys šaltiniai – vienas iš „Technopolio“ grupės tikslų. Iki 2030 m. „Technopolis“ yra įsipareigojęs visuose savo pastatuose naudoti anglies dioksido požiūriu neutralią energiją – tai apima ir elektrą, ir šildymui bei šaldymui sunaudojamą energiją. Nuo šių metų pradžios visuose 6 šalyse veikiančiuose „Technopolio“ biurų miestuose jau naudojama 100 proc. atsinaujinanti ir sertifikuota elektros energija. Na, o Lietuvoje įsigydami daugiau čia, vietoje, išgaunamos atsinaujinančių šaltinių energijos, tvarumą perkelsime į dar kitą lygmenį“, – pasakoja T. Žinys.
„Green Genius“ pardavimų vadovas Karolis Proscevičius sako, kad žaliosios energijos populiarumas Lietuvoje išryškėjo prieš pusantrų metų ir tai siejama ne vien su didelėmis energijos kainomis. „Drastiškas kainų kilimas, žinoma, ypatingai didina susidomėjimą žaliąja energetika, tačiau dar iki jo stebėjome kardinalų verslų „žalumo“ supratimo pokytį. Anksčiau įmonės daugiau kalbėjo apie „žaliųjų sprendimų“ svarbą, tačiau konkrečių aplinką saugančių veiksmų buvo mažiau. Dabar matome, jog verslas linkęs imtis iniciatyvų, mažinančių CO2 taršą būtent toje šalyje, kurioje vykdo veiklą, ir tai yra puikus pavyzdys.“
„2016 metais „Technopolis“ šia prasme buvo pionieriai – įmonė pirmoji Lietuvoje pasirašė „solar-as-a-service“ sutartį. Mums ant jų pastatų įdiegus saulės elektrines, biurų miestas šią energiją naudojo išskirtinai savo reikmėms. Dabartinis „Technopolio“ nutolusio saulės parko projektas bus vienas didžiausių – tarp NT sektoriaus įmonių šiai dienai net, matyt, didžiausias Lietuvoje“, – pabrėžia K. Proscevičius.
„Technopolis Lietuva“ ir „Green Genius“ šiemet taip pat pasirašė sutartį dėl maisto atliekų bei kavos ir arbatos tirščių surinkimo Ozo parke įsikūrusiame biurų mieste – šios bioskaidžios žaliavos bus naudojamos žaliajai energijai ir organinėms trąšoms gaminti.