Skaičiuojama, kad nuo rudens, kai ėmė veikti programėlė, jos privalumais jau pasinaudojo 300 prekybininkų Lietuvoje, o visose Baltijos šalyse – daugiau kaip 700 verslų.

„Ši programėlė turi savo piko sezonus, pavyzdžiui, prieš Kalėdas, kai žmonės aktyviai perka dovanas arba dabar, artėjant vasarai. Šiuo metu prasideda sezoninė prekyba arba lauke papildomai įrengiamos prekyvietės, pavyzdžiui, ledų ir gaiviųjų gėrimų pardavimo vietos pajūryje ar šviežių vaisių paviljonai šalikelėse“, – sako „Luminor“ banko elektroninės prekybos skyriaus vadovas Justas Daujotas.

Jo teigimu, šią, kaip ir kiekvieną vasarą, netrūks muzikos festivalių, koncertų ir panašių renginių po atviru dangumi, kur įprastai vyksta prekyba maistu, gėrimais ir suvenyrais.

„Neseniai naudojantis „Luminor Phone POS“ programėle sėkmingai buvo pardavinėjami bilietai vietoje juos įsigyti nusprendusiems klausytojams į vieną Vilniuje vykusių koncertų. Renginio organizatoriai džiaugėsi, kad šis naujos technologijos atsiskaitymo būdas padėjo išvengti klausytojų spūsčių ir patogiau juos aptarnauti“, – pastebi J. Daujotas.

Ekspertas pastebi, kad žmonės šiais laikais vis rečiau nešiojasi grynųjų pinigų, dauguma atsiskaitymų yra vykdomi mokėjimo kortelėmis arba išmaniaisiais įrenginiais, todėl prekybininkams būtina sudaryti tinkamas sąlygas klientams susimokėti jiems patogiu būdu. „Luminor“ užsakymu atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa rodo, kad daugiau nei pusė gyventojų Lietuvoje turguose, mugėse ir festivaliuose jaučia atsiskaitymo kortelėmis galimybių trūkumą.

Tinka ir šeimos kavinei, ir stambiam prekybininkui

„Luminor“ banko atstovo nuomone, „Luminor Phone POS“ yra tinkamiausias sprendimas smulkiems prekybininkams, per dieną atliekantiems iki 10 piniginių operacijų, pavyzdžiui, šeimos kavinei ar ūkyje prekiaujančiam ūkininkui. Programėlė patogi ir individualią veiklą vykdantiems asmenims, pavyzdžiui, grožio specialistams.

„Už mūsų kortelių skaitytuvą telefone netaikomas išdavimo ar mėnesio mokestis – yra mokamas tik aptarnavimo mokestis už operaciją, kurį sudaro 2 centai ir 0,99 proc. nuo operacijos sumos. Tai ypač palanku sezoniniams prekybininkams, nes kol nesinaudojama programėle, tol ji nieko nekainuoja. Taip pat programėlė yra tinkama ir didelėms kompanijoms, stambiems prekybininkams, kuriems nereikia reguliariai turėti skaitytuvo arba kurie aptarnauja klientus namuose, tad jų darbuotojai gali tiesiog turėti skaitytuvą savo darbo telefone ir suteikti klientams galimybę net namuose atsiskaityti kortele“, – pažymi J. Daujotas.

„Luminor Phone POS“ veikia lygiai tokiu pačiu principu, kaip ir įprastinis kortelių skaitytuvas, tačiau tam nereikia specialaus aparato – mokėjimus prekybininkas gali priimti tiesiog telefonu ar planšete. Būtina sąlyga – įrenginys turi turėti „Android“ operacinę sistemą ir jame turi būti įdiegta „Luminor Phone POS“ programėlė iš „Google Play“ parduotuvės.

Programėle galima priimti bekontakčius mokėjimus tiek kortelėmis, tiek išmaniaisiais įrenginiais. Kvitus klientams galima išsiųsti el. paštu arba pateikti QR kodo pagalba – šis sprendimas ne tik patogus, bet ir tausoja gamtą.

Verslo laukia dar viena naujovė

Netrukus rinką pasieks dar viena „Luminor“ naujiena, „viskas viename“ tipo įrenginys – su kompiuterizuotomis kasomis susieta kasa, kortelių skaitytuvas ir čekių spausdintuvas.

Pasak J. Daujoto, ši naujovė pirmiausia turėtų būti aktuali tiems verslininkams, kurie naudoja seno tipo kasos aparatus – tokių vartotojų Lietuvoje suskaičiuojama net apie 50–60 tūkstančių.

„Kitais metais įsigalios naujos kasos aparatų naudojimo taisyklės, pagal kurias tam tikriems prekybininkams bus privaloma turėti tokio tipo aparatus. Mūsų siūloma naujovė bus patogi tuo, kad visos šios funkcijos bus viename aparate, o už šį sprendimą nereikės permokėti“, – sako „Luminor“ atstovas.

Šiuo metu įrenginys testuojamas ir vartotojus pasieks iki metų pabaigos.