„DPD Lietuva“ Mindaugas dirba jau 13 metų, jis dalijasi, kad per šį laikotarpį nė karto nebuvo pagalvojęs, jog norėtų keisti savo profesiją.

„Kaip ir kiekviename darbe, taip ir čia – būna visokių situacijų, tačiau visada žinau, kad viskas yra ištaisoma. Man mano darbas teikia malonumą – svarbiausia neskubėti ir atsipalaiduoti bei pas kiekvieną klientą keliauti su šypsena. Žinoma, iššūkių būna, tačiau tai, kaip juos išspręsi, priklauso nuo tavo paties nusiteikimo – kaip įvertini susiklosčiusią situaciją“, – sako M. Siautilas.

Darbą palengvina technologijos

Mindaugas pasakoja, kad per 13 metų kurjerio darbas nuolat keitėsi – nors siuntų skaičius auga kasmet, visgi vis tobulėjančios technologijos suteikia galimybę dirbti efektyviau, greičiau ir patogiau.

„Ypač keitėsi mūsų darbo priemonės, pavyzdžiui, kai pradėjau dirbti, siuntų skaitytuvai buvo labai dideli – juokaudavome, kad plytos dydžio, tačiau laikui bėgant jie buvo pakeisti į mažesnius. Taip pat palengvėjo atsiskaitymo procesas – anksčiau už siuntas klientai galėdavo atsiskaityti tik grynaisiais pinigais, o dabar turime kortelių skaitytuvus“, – pasakoja pašnekovas.

Jis priduria, kad keitėsi ne tik technologijos, kurios palengvino darbą, bet ir patobulėjo jo organizavimas.

„Mūsų kiekviena diena prasideda nuo siuntų susikrovimo ir maršruto planavimo. Anksčiau siuntas rūšiuodavome ir maršrutą dėliodavome rankiniu būdu, tačiau dabar yra programa, kuri pagal siuntų gavėjų adresus sukuria geriausią maršrutą“, – tvirtina M. Siautilas.

DPD elektromobilis

Siuntų turinys – nuo sliekų iki aliejaus cisternų

Elektroninei komercijai augant, didėja ne tik pristatomų siuntų kiekis, bet ir jų įvairovė. M. Siautilas pasakoja, kad kasdien jam tenka gabenti daugybę skirtingų siuntų.

„Tenka vežti ir itin mažas ir lengvas siuntas, tačiau būna ir šaldytuvų ar skalbimo mašinų. Turbūt viena įsimintiniausių mano siuntų – dvi cisternos, tai yra beveik tona aliejaus. Didžiausias iššūkis buvo ją transportuoti – vairuoti buvo sunku ne tik dėl sunkvežimio dydžio, bet ir dėl to, kad su kiekvienu posūkiu visas turinys nuolat siūbuodavo. Žinoma, tokias siuntas visada gabename kartu su specialistais, tačiau ši patirtis pareikalavo itin didelio susikaupimo“, – prisimena M. Siautilas.

Jis pasakoja, kad susidurti su neįprastomis siuntomis tenka kasdien: „Nors taisyklės draudžia siųsti gyvus gyvūnus, bet teko pristatyti klientui sliekus. Kolegos dalijosi istorijomis, kuomet gabeno net gyvas gyvates.“

Svarbu išlaikyti profesionalumą

M. Siautilą galima vadinti tikru kurjeriu profesionalu, o dirbant 13 metų teko susidurti ir su juokingais ir ne pačiais jaukiausiais nutikimais.

„Kartą paskambinus klientei pranešti, kad turiu jai siuntą, ji pasakė, kad šiuo metu yra ne namuose, tad siuntinį priims jos mama. Įteikus vyresnio amžiaus moteriškei siuntą, ji pasakė, kad čia yra vaza, todėl dukra prašė patikrinti, ar ji nėra sudužusi. Ilgą laiką dirbant pagal siuntėją galėjau pasakyti, kad ši įmonė tikrai negamina vazų. Moteriškei išpakavus siuntą, iš dėžės ji ištraukė suaugusiems skirtą žaislą“, – prisimena Mindaugas.

Pasak jo, ši situacija buvo itin nejauki ir buvo sunku susitvardyti nesijuokti, tačiau Mindaugo nuomone, kurjeris privalo išlikti profesionalus.

„Kurjeris – įmonės veidas. Klientai nemato, kai sėdi kitame laido gale, kai skambina į klientų aptarnavimo centrą, tačiau mes akis į akį kasdien susiduriame su klientais. Nors esame tik tarpininkai tarp pardavėjo ir adresato, kurjeriai tampa pirmuoju kontaktu, kuomet iškyla problema. Todėl dirbat šį darbą svarbu būti komunikabiliems, paprastiems, draugiškiems bei atsakingiems“, – tvirtina M. Siautilas.