Kosmoso įkvėpta išvaizda
Mes sutverti tyrinėti ir jau seniai tik mūsų planetos tapo maža. Taip ilgainiui sukurti lėktuvai, į dangų paleisti palydovai, atlikti pirmieji skrydžiai į nepažintas dangaus platybes. Žmogus, kuriam turime būti dėkingi už galimybę tyrinėti kosmosą – Karlas Gustavas de Lavalis, švedų inžinierius, 1883 metais sukūręs aktyviąją garo turbiną. Vienas jos elementų, oficialiai vadinamas Lavalio tūta, – tai per vidurį susiaurėjimą turinti garų kamera, dėl kurio suslėgti garai įgauna viršgarsinį greitį. Šio išradimo dėka buvo sukurtas reaktyvinis variklis ir taip prasidėjo žmonijos kosminės kelionės.
Lavalį miniu neatsitiktinai, nes paskutines kelias savaites ant mano riešo – naujasis „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“ išmanusis laikrodis, kurio dizainas įkvėptas kosmoso, o naujasis ciferblatas – būtent minimo švedų išradėjo. Bet apie viską iš eilės.
Nors visa „Cyberpunk“ stiliaus tematika – ne mano skoniui, tačiau turiu sutikti, kad naujasis titaninis modelis labai traukia dėmesį. Žmona paprastai mano testuojamų įrenginių nebepastebi, bet „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“ pro jos akis nepraslydo. Matinis tamsaus titano korpusas ir raudonas keramikos rėmelis aplink ciferblatą nepalieka abejingų. Kažkam jis gali pasirodyti per grubus ar pernelyg masyvus, bet aš visada už įvairovę ir galimybę išsiskirti.
Pastebėjau, kad nepaisant nemažų laikrodžio matmenų ir nemenko svorio, laikrodis beveik visiškai nejuntamas, nesvarbu ar šalta, ar karšta. Gamintojas ergonomikai dėmesio tikrai negailėjo. Beje, laikrodį juosia titaninė grandinėlė, jos ilgį galima lengvai reguliuoti išimant dalį elementų arba prijungiant papildomus, tam nenaudojant jokių įrankių.
Atsparus didžiausiems išbandymams
Be to, „Huawei Watch 4 Pro Space Edition“ nėra tik išvaizdus. Korpusui naudojamas titanas atitinka griežčiausius aeronautikos reikalavimus. Didžiulį ir ryškų, pusantro colio įstrižainės LTPO AMOLED ekraną dengia ne stiklas, o safyro kristalas, kuris ne tik stilingai atrodo, bet ir žymiau geriau saugo nuo braižymų.
Lenktas safyras turi ne tik estetinę naudą. Sferinė stiklo (tiksliau – mineralo) forma įgalina leistis laisvuoju nardymu į 30 metrų gylį. Žinoma, kaip jau įprasta išmaniems laikrodžiams, šis turi ir IP68, 5 atmosferų lygio atsparumą drėgmei bei dulkėms. Taigi visos įprastos tiek sausumos, tiek ir vandens treniruotės čia pat ant riešo.
Meniu išvaizda ir valdymas
Esu testavęs ne vieną „Huawei“ išmanųjį laikrodį, ir čia viskas „kaip namie“. Valdymui skirti du fiziniai mygtukai – karūnėlės formos pagrindinis meniu mygtukas viršuje ir greitojo meniu mygtukas apačioje. Spustelėjus karūnėlę patenkama į visų aplikacijų meniu, sukant reguliuojamas piktogramų dydis. Spustelėjus greitojo meniu mygtuką galima rinktis iš trijų variantų, pavyzdžiui, skambinti, bėgti ir greitai pasitikrinti sveikatą. Visa tai galima pakeisti per laikrodžio meniu.
Dar tikslesnis sveikatos matavimas
Kompanija „Huawei“ visuose mano testuotuose laikrodžiuose itin didelį dėmesį skiria sveikatos būklės vertinimui. Nors esu įgudęs vartotojas, tačiau ir man išbandyti visas įrenginio funkcijas būna sudėtinga. Gamintojas pasirūpino, kad savo sveikatos būklę galima būtų patikrinti ne tik per juokingai trumpą laiką (per maždaug minutę), bet ir gauti visus duomenis viename lange. „Sveikatos apžvalga 2.0“ įvertina 7 skirtingus sveikatos parametrus – širdies dūžius, deguonies lygį kraujyje, streso lygį, kūno temperatūrą, atlieka elektrokardiogramą, išanalizuoja arterijų būklę ir plaučių veiklą. Tereikia minutę pasėdėti ramiai, paliesti pirštu vieną jutiklį ir kelis kartus pakosėti, taip kaip pas savo šeimos gydytoją, tik nereikia niekur eiti.
Baterija
„Huawei Watch 4 Pro Space Edition“ bateriją apibūdinčiau dvejopai – nuo įprastos iki tiesiog puikios. Tuoj paaiškinsiu. Šis laikrodis turi eSIM funkciją (taigi galite laikrodžiu skambinti ir neturėdami šalia telefono), taip pat ir WiFi modulį. Ir viena, ir kita reikalauja daug baterijos resursų. Su visomis įjungtomis funkcijomis vieno įkrovimo užtenka 4 – 5 dienoms. Tai vadinamas įprastas baterijos režimas. Tiesa, NFC sąsaja mokėjimams taip pat yra, taigi parduotuvės kasos terminalą užteks priliesti laikrodžiu, telefono traukti nereikės.
Įjungus bateriją tausojantį režimą, eSIM ir WiFi išjungiami. Tuomet vieno baterijos įkrovimo užteks maždaug net dviems savaitėms.
Ciferblatų įvairovė
Pamenate minėtą inžinierių Lavalį? Tai va, jo išradimas įkvėpė gamintoją „Huawei“ sukurti neįprastai atrodantį ciferblatą, harmoningai susiliejantį su raudonais rėmelio kraštais. Kiekvieną kartą įsižiebus ekranui, šis nušvinta raudona spalva. Kuo daugiau baterijos yra likę, tuo ryškesnė raudona spalva. Čia kaip Lavalio garo turbinoje – kuo garai karštesni, tuo daugiau išsiskiria energijos. Neįprasta? Sutinku, bet atrodo įdomiai.
Ciferblatų yra begalė ir išsirinks kiekvienas. Pavyzdžiui, yra ciferblatas, vaizduojantis šiuo metu matomą žvaigždyną. O gal norite rodyklių su šuniuku? Žinoma, prašom, ir dar 40000 kitokių variacijų.
Suderinamumas ir stabilumas
Laikrodis su „Apple“ ir „Android“ įrenginiais susiejami naudojant „Huawei Health“ programėlę, kurią rasite „Huawei AppGallery“. Mano testavimo metu laikrodis nė karto nebuvo atsijungęs. Įmontuotas garsiakalbis garsus (garsinį asistentą aš net šiek tiek patildžiau), balso pokalbiams taip pat jokių pastabų. „Huawei“ kaip visada nenuvilia. Ieškantiems išmaniojo laikrodžio „ne tokio kaip visi“ – rekomenduoju.