Pranešėju nuo EP buvo paskirtas Lietuvos europarlamentaras Paulius Saudargas, dirbantis ECON (Ekonomikos ir Pinigų Politikos) komitete. Tarpinstitucinėse derybose Europos Komisijai atstovavo naujoji komisarė Maria Luis Albuquerque, ES Tarybai - pirmininkavimą baigiančios Vengrijos ambasadorius Balint Odor.
Šis Europos Komisijos pasiūlytas ir EP bei ES Tarybos patobulintas reglamentas prisidės prie administracinės naštos mažinimo finansinio sektoriaus dalyviams. Naujos taisyklės mažins dvigubo ataskaitų teikimo atvejų, paprastins procedūras ir tokiu būdu mažins administracinę naštą finansinėms institucijoms.
Pasak pranešėjo P. Saudargo, per kelis mėnesius įvyko trys politiniai trilogai ir nemažai techninių susitikimų, per kuriuos galiausiai pasiektas kompromisas. „Parlemento derybinė komanda kovojo už ambicingesnius tikslus, t. y., dar didesnį biurokratijos mažinimą ir platesnį reglamento taikymo spektrą. Pavyko nemažai išsiderėti, nors ES Taryba užsispyrusiai atstovavo šalių narių nepagrįstas baimes ir nenorą keistis,“ - teigė P. Saudargas.
Pasak europarlamentaro, buvo išplėsta pradinio Komisijos pasiūlymo ir ES Tarybos bendrosios pozicijos taikymo sritis, t.y., pasiekta, kad ne tik trys Europos priežiūros institucijos, atsakingos už ES finansų sektoriaus priežiūrą (Europos bankininkystės institucija (EBA), Europos vertybinių popierių ir rinkų institucija (ESMA), Europos draudimo ir profesinių pensijų institucija (EIOPA)), bet ir Bendra pertvarkymo valdyba (SRB) ir Europos kovos su pinigų plovimu institucija (AMLA) privalėtų laikytis naujų taisyklių. Europos sisteminės rizikos valdyba (ESRB) taip pat įtraukta į taikymo sritį, įtrauktas ir Bendras priežiūros mechanizmas (SSM). P. Saudargas apgailestauja, kad dėl itin didelio Tarybos pasipriešinimo nepavyko įtraukti valstybių narių nacionalinių institucijų, kurių dalyvavimas pagerintų dalijimąsi duomenimis.
P. Saudargas patikino, kad atitinkamos institucijos sieks „pranešti vieną kartą“ principo, kad informacija iš finansinių įstaigų ar kitų atskaitingų subjektų vienai iš šių institucijų būtų teikiama tik vieną kartą. Institucijos dalintųsi šia informacija ir ją pakartotinai naudotų, užtikrindamos duomenų apsaugą, profesines paslaptis ir intelektinę nuosavybę. Turėtų būti paskirtas vienas nuolatinis kontaktinis centras, kuriam subjektai galėtų nurodyti dvigubus, pasenusius arba perteklinius ataskaitų teikimo ir atskleidimo reikalavimus.
Reglamento patobulinimai įpareigotų Europos priežiūros institucijas parengti ataskaitą dėl galimos vienos integruotos ataskaitų teikimo sistemos (Single Integrated Reporting System, SIRS). „SIRS buvo vienas iš esminių EP tikslų, - tikina P. Saudargas. - EP vizija buvo iš dabar sektorių viduje vykstančių ataskaitų teikimo palengvinimo darbų galiausiai išauginti tarpsektorinę integruotą ataskaitų teikimo sistemą. Nors ir su tam tikromis modifikacijomis, šį tikslą pavyko užfiksuoti dokumente.“
P. Saudargas pridūrė, kad greta minėtų pasiekimų taip pat buvo nubrėžtos gairės dėl būsimų memorandumų tarp institucijų, besidalinsiančių duomenimis, sumažintas dvigubų ataskaitų teikimas InvestEU finansavimo programos kontekste.
Procedūrų paprastinimas ir administracinės naštos mažinimas, anot europarlamentaro, yra vienas iš kertinių naujosios Europos Komisijos ir EP kadencijos prioritetų, tiek Prezidentė Ursula von der Leyen, tiek ir gausiausia EP politinė grupė ELP (Europos liaudies partija) stipriai įsipareigoja šiam tikslui. Šis tikslas atspindėtas ir Mario Draghi raporte, kaip viena iš priemonių grąžinti Europos Sąjungai konkurencingumą.
Bus apmokėta iš EP nario Pauliaus Saudargo specialios sąskaitos.