Statybos inžinerijos paklausa auga, o specialistų vis mažėja

Statybų bendrovės „Naresta“ vadovas Tadas Grincevičius dalinasi, jog šiuo metu pastebi ženklų statybos inžinierių trūkumą. Anot pašnekovo, prieš daugiau nei dešimt metų tokios pakraipos studijas studijuodavo kone tris kartus daugiau studentų, nors tokių specialistų poreikis nesumažėjo iki dabar. Todėl jaunuoliai besirinkdami statybos inžinerijos studijas gali tikėtis perspektyvių karjeros galimybių. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Statybų fakulteto dekanas dr. Deividas Navikas pritaria, jog Lietuvos ir kitų ES šalių rinkose trūksta būtent statybos inžinerijos specialistų bei priduria kokių kompetencijų reikia sėkmingai karjerai šiame sektoriuje:

„Pagrindinis ir ryškiausias momentas yra skaitmeninės technologijos, į ką juda visos pramonės šakos, taip pat ir mes stengiamės atliepti dabartinį ir numatomą būsimųjų specialistų poreikį rinkoje. Rinkoje yra įgūdžių su skaitmeninėmis technologijomis, žinių, patirties darbo su įranga poreikis ir, turbūt, to yra pasigendama labiausiai. Tai yra pagrindinės kompetencijos, kurias reikėtų tobulinti arba kurias turėtų turėti jaunas specialistas, nekalbant apie darbą komandoje ir tuos komunikacinius, planavimo ar numatymo žinias ir gebėjimus.“

Dr. Deividas Navikas (VTDK)

Studentai mokosi spręsdami realias projektavimo problemas

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje statybos inžinerijos krypties studijų programas studijuojantys studentai mokosi įvairių tiek specialybinių, tiek tarpkryptinių dalykų, skirtingais metodais. Nuo individualių užduočių iki komandinių užduočių ar projektų. Svarbiausia tai, jog studijų metu būtų labai atsižvelgiama į aktualius praktinius dalykus ir įgytų žinių pritaikymą realiems projektams.

„Kaip pavyzdį paminėti būtų galima Kolegijoje vykdomą projektavimo praktiką, kuri vyksta kartu su tarptautiniais studentais. Studentai kartu sprendžia Lietuvoje egzistuojančių projektų problemas ir projektuoja, ieško naujų sprendimo būdų, dalijasi patirtimi. Tokiu būdu įgauna naujų kompetencijų bei turi galimybę dalintis ir įgauti patirties iš užsienio aukštųjų mokyklų“, – pasakoja dr. Deividas Navikas. Be to, studentai studijų laikotarpiu atlieka praktikas įmonėse, kuriose dar artimiau susipažįsta su darbo specifika.

Sėkmingai įsidarbina net nuo pirmo kurso

D. Navikas džiaugiasi, kad studentai sėkmingai susiranda darbą dar studijų metu. Tarp absolventų net ir aukšto lygio vadovai:

„Sėkmingų pavyzdžių tarp absolventų turime per visą fakulteto gyvavimo laikotarpį, pavyzdžiui tarp jų yra ir garbingų įmonių vadovų. Šiais gražiais pavyzdžiais mes labai didžiuojamės. Be to, mūsų buvę studentai dirbdami darbų vadovais priima jaunąją kartą į praktikas, mentoriauja jiems. Tai ta tokia karuselė tikrai gražiai sukasi ir matosi, kad kai kurie studentai jau nuo pirmo kurso yra įsidarbinę“, – sako D. Navikas bei priduria, kad nors kartais derinti studijas ir darbą yra nemenkas iššūkis, Kolegijoje į tai žiūrima lanksčiai ir ieškoma sprendimų, kad nei studijos, nei karjeros pradžia nenukentėtų

Kolegijos absolventai dirba didžiausiose Lietuvos ir tarptautinėse įmonėse, kuriose yra vadovai bei užima labai įvairaus lygmens pareigas.

Statybų bendrovė siūlo perspektyvias karjeros galimybes

Viena iš įmonių, kurioje dirba kolegijos studentai – „Naresta“. Įmonės vadovas T. Grincevičius teigia, jog bendrovėje absolventų laukia daugybė galimybių:

Tadas Grincevičius (Naresta)

„Viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus. Tie, kurie stengiasi ir nežiūri tik formaliai į savo darbo funkcijas ir atliekamus darbus, tikrai gali siekti visų įmanomų aukščiausių pozicijų mūsų įmonėje. Daug patirties ir galimybių suteikiame, o viskas priklauso tik nuo pačio žmogaus.“

Pašnekovas būsimiems studentams pataria studijų metu pasiimti visas įmanomas žinias, įgūdžius bei pasinaudoti suteikiamomis galimybėmis, nes tai padės sėkmingai pradėti karjerą.

Daugiau informacijos apie Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Statybos fakulteto studijas rasite čia.