Uostamiesčio varomoji jėga – jauni talentai

Vienas pagrindinių organizatorių, „Švyturio-Utenos alaus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas neslepia pasididžiavimo augančia talentinga karta ir priduria, jog finansinis palaikymas yra labai svarbus norint, kad reikšmingos idėjos virstų realiais ir džiuginančiais veiksmais.

„Smalsūs, inovatyvūs ir profesinių ambicijų kupini jauni žmonės įkvepia visą pajūrio kraštą stiebtis. Manau, ryžtingą jaunimą, pradedantį kilti karjeros laiptais, dažnai pristabdo lėšų trūkumas. Mes siekiame juos paskatinti dar drąsiau įgyvendinti savo idėjas, raginame nesustoti tobulėti ir džiuginti savo svarbiais pasiekimais“, – teigia R. Viršilas.

R. Viršilas skatina likti neabejingais tiems, kuriems rūpi Klaipėdos puoselėjimas, aplinkosaugos skatinimas, naujų tradicijų ir jūrinio gyvenimo vystymas. Jis ragina gyventojus atsidėkoti talentingam jaunimui savo balsais. Tai padaryti galima iki liepos 8 d. konkursą drauge organizuojančio ilgamečio informacinio partnerio – „Vakarų ekspreso“ portale ir dienraštyje spausdinamais popieriniais kuponais.

Kuo kvėpuoja jaunieji pretendentai?

Kol kas penketuko lyderė, turinti daugiausiai balsų – Greta Gyraitė, kuri nesenai apsigynė daktaro laipsnį Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute. Ji taip pat turi ekologijos bei jūrų bioįvairovės ir apsaugos magistro laipsnius, yra knygos „Jūros knyga: Baltijos jūros pasauliai“ tekstų bendraautorė ir 7 tarptautinio lygio mokslinių straipsnių autorė bei bendraautorė. Šiuo metu Greta dirba 2 tarptautiniuose projektuose, susijusiuose su potencialiai patogeniškų bakterijų tyrimais, taip pat prisideda prie Vibrio tyrimų balastiniuose vandenyse.

 Greta Gyraitė

„Jau 10 metų tyrinėju mariose ir jūrose aptinkamus potencialiai patogeniškus mikroorganizmus. 2017 m. vasarą, aš pirmoji Lietuvoje nustačiau žmogui potencialiai patogeniškų Vibrio bakterijų buvimą ir Lietuvos pajūrio maudyklų vandenyse. Šis konkursas man yra svarbus, nes nepaisant gydančio ir skatinančio eiti pirmyn palaikymo pliūpsnio, norėčiau, kad manęs, kaip moters iš STEM (mokslas, technologijos, inžinerija ir matematika) srities nominavimas į šį konkursą, būtų graži, padrąsinanti žinutė kiekvienai mergaitei, merginai, moteriai, jog mes esame kompetentingos ir to vertos“, – mintimis dalijasi G. Gyraitė.

Stipendijai nominuota ir kita mokslo atstovė – kineziterapeutė, Klaipėdos universiteto jaunoji mokslo darbuotoja Kornelija Mažionytė, kuri aktyviai dalyvauja įvairioje mokslinėje veikloje, atlieka tyrimus inovatyvia įranga ir yra metodinės knygos „Kūdikių ir vaikų raidos vertinimas“ bendraautorė.

„Man šis konkursas svarbus, nes aš mylių žmogų, jaučiu, kad mano pašaukimas yra padėti kitiems. Noriu skleisti žinutę, kad tu esi ne vienas ir kartu mes galime išspręsti problemas. Džiaugiuosi, kad esu įvertinta už medicinos ir mokslo veiklą. Šiuo metu labai intensyviai dirbame ties vienu projektu „Įveikiant kliūtis vaikų reabilitacijoje nuo korekcijos link inkliuzinio bendradarbiavimo“ – tiriame vaikučius su negalia. Manau, yra svarbu mažinti neįgalių žmonių atskirtį ir stengtis aktyviau įtraukti tėvus bendradarbiauti“, – pasakoja K. Mažionytė.

 Kornelija Mažionytė

Trečioji pretendentė į „Švyturio Klaipėdos ateities stipendiją“ yra menininkė, dainų kūrėja ir lietuvių liaudies dainų atlikėja Emilija Lendraitytė, kuri žiemą išleido pirmąjį autorinės dainos „Strazde Strazdelį“ vaizdo klipą. Emilija sako, kad nors muzikinio išsilavinimo ji neturi, dainavimas jai yra labai sakralus dalykas, tarsi meditacija.

„Mano veikla apima plačią kūrybą – aš studijuoju dizainą, tapau ir dainuoju. Daina „Strazde Strazdelį“ man yra svarbi, nes ją atlieku su dviem savo sesėm – aš labai norėjau išsaugoti ir įrašyti mūsų draugystės atminimą. Pati esu kilusi iš Neringos, o Klaipėdoje subrendau kaip asmenybė. Būtent Neringos gamta mane suformavo kaip kūrėją – išmokau dainuoti, ko gero miškuose, prie jūros buvo mano pirmieji koncertai. Dalyvavimas šiame konkurse yra paskatinimas dainuoti toliau. Toks palaikymas mane skatina ir leidžia suprasti, kad turbūt esu teisingame kelyje“, – pasakoja E. Lendraitytė.

 Emilija Lendraitytė

Kitas talentingas jaunuolis – būgnininkas, kompozitorius ir vadybininkas Kasparas Petkus, kuris aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir Europoje su žinomais muzikos atstovais.

 Kasparas Petkus

„Šiuo metu studijuoju Amsterdamo muzikos observatorijoje. Užsiimu įvairiomis muzikinėmis veiklomis ne tik gimtoje šalyje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje ar Olandijoje. Stengiuosi aktyviai prisidėti prie Klaipėdos kultūros ir muzikinės miesto scenos. Svajoju atvežti muzikantus iš viso pasaulio į pajūrį – noriu organizuoti koncertus, įvairias kūrybines dirbtuves, privačias pamokas“, – kalba K. Petkus.

Entuziazmo ir užsidegimo netrūksta ir penktajam nominantui – perspektyviam jaunajam verslininkui Eimantui Reliugai, kuris kuria įvairaus pobūdžio atributiką didžiausioms Klaipėdos organizacijoms.

 Eimantas Reliuga

„Prieš metus aktyviai vadovavau „Baltosioms pirštinėms“ bei Covid-19 Klaipėdos miesto savanoriams. Taip pat valdau savo verslą „Atributikos partneriai“, kurį pradėjau būdamas dvidešimt vienerių. Man šis dalyvavimas konkurse yra svarbus dėl sutinkamų žmonių, ryšių kūrimo ir matomumo. Noriu plėsti savo veiklą ir toliau dirbti su ekologiškomis medžiagomis”,– komentuoja E. Reliuga.

Užsakymo nr.: PT_87617331