Ispanijos nekilnojamojo turto rinka verda ir užsienio investuotojams yra itin yra patraukli. Bet užsieniečiai rinką dažniausiai menkai pažįsta, nesupranta sandorio sąlygų, nežino kiek mokės mokesčių, kiek kainuos agentų paslaugos ir kiek pinigų teks skirti būsto išlaikymui.

Dvidešimties metų darbo patirtį Ispanijoje turintis nekilnojamojo turto agentas, bendrovės „Nekilnojamas turtas Ispanijoje“ savininkas Almantas Mekionis dalijasi patirtimi ir pataria, kaip išvengti klaidų ir nuostolių.

Lietuvio bendrovė rūpinasi klientų būstais išvykus ju šeimininkams

Atlikite namų darbus

Almantas kartu su sutuoktine ir verslo partnere Justina Nickute-Mekione padeda klientams ne tik nusipirkti ar parduoti būstą, rasti finansavimą Ispanijoje, bet ir rūpinasi būstų nuoma ir jų priežiūra šeimininkams išvykus.

Per daugelį darbo metų Almantui pavyko susikurti savitą veiklos sistemą, kurioje tarp pirkėjo ir pardavėjo jis vienintelis tarpininkas.

Ispanijos vyriausybė skatina užsienio piliečių investicijas, todėl leidžia įsigyti bet kurio tipo nekilnojamąjį turtą: komercinės paskirties pastatus, gyvenamuosius namus, butus ir žemę. Tačiau gražiomis būsto nuotraukomis susivilioję žmonės skuba pirkti gerai nesupratę esminių sandorio punktų ir būsimųjų išlaidų.

Almantas Mekionis bendrovei Nekilnojamas turtas Ispanijoje vadovauja du dešimtmecius

Priešingai nei kitose Europos šalyse, Ispanijoje nekilnojamojo turto verslas nėra itin griežtai reguliuojamas.

„Todėl kuo daugiau informacijos žmogus susirenka, išanalizuoja būsto kainas, susipažįsta su pirkimo procesu bei šalimi, tuo lengviau išvengti klaidų. Būna, kad „namų darbų“ neatlikę pirkėjai įsivelia į nesąžiningus sandorius ir praranda pinigus“, – sakė A. Mekionis.

Jis minėjo, kad Ispanijoje notarų veiksmai neturi tokio teisinio svorio kaip Lietuvoje. Iš esmės Ispanijos notarai tik patvirtina būsto savininko pateiktus dokumentus ir patikrina, ar sumokėti mokesčiai.

Norint išvengti nuostolių perkant bustą, Almantas pataria apsilankyti Ispanijoje

Notarai neprivalo tikrinti savininkų įsiskolinimų ir išrašų. Net jei paskutiniojo būsto savininko pateikti dokumentai tvarkingi, bet ankstesni savininkai buvo įsiskolinę, jų skolos taps naujojo pirkėjo prievole.

Norint išvengti papildomų išlaidų ar nuostolių, Almantas pirmiausia pataria įvertinti savo finansines galimybes, apsilankyti Ispanijoje, apsispręsti dėl regiono ir būsto paskirties: ar ten gyvens nuolat, ar tik vasarą, o likusį laiką jį nuomos.

„Reikia vengti neprofesionalių patarimų, nederėtų ieškoti atsakymų socialiniuose tinkluose ir aklai sekti kitų pavyzdžiu. Priimant sprendimą pirmiausia reikėtų galvoti apie savo norus. Dešimtys nekvalifikuotų patarėjų žmogų gali suklaidinti ir net įbauginti“, – aiškino Almantas.

Agento nuomone, kita pirkėjų klaida – rinktis būstą pagal išplanavimą ir būklę. Parinkdamas nekilnojamąjį turtą Almantas pirmiausia įvertina būsto plotą, šalia esančias žaliąsias zonas ir jo rinkos vertę.

„Nusipirkus būstą viską galima pakeisti: kambarių skaičių, sienų spalvą, grindis ir taip toliau. Bet jo dydžio ir vietos nepakeisi“, – aiškino Almantas.

Ispanijos vyriausybė skatina užsienio piliečių investicijas, todėl leidžia įsigyti bet kurio tipo nekilnojamąji turtą

Nebūna pigu ir gerai

„Kai klientas kreipiasi į agentūrą, jis moka mokesčius agentui, bankui, būsto paskolų brokeriui, advokatui ir notarui. Jie visi nori uždirbti, todėl nekilnojamojo turto ir dokumentų tvarkymo kaina žaibiškai pakyla. O paslaugos užsieniečiams dar brangesnės“, – kalbėjo jis.

A. Mekionis dirba su didžiausiais Ispanijos bankais, kurie jam padeda rasti iš varžytinių parduodamus būstus.

Jis taip pat padeda klientams parengti dokumentus, gauti būsto paskolą Ispanijos bankuose.

Pasak specialisto, bet kuris bankas pasiūlys geresnes paskolos sąlygas, jei žinos, kad už skolinamus pinigus būstas bus perkamas toje pačioje šalyje.

„Akivaizdu, kad bet kuriam bankui, kreditavusiam nekilnojamojo turto sandorį užsienio valstybėje, bus sunkiau atgauti pinigus, jei pirkėjas taps nemokus“, – aiškino agentas.

Bendraudamas su klientu ir ieškodamas jam tinkamo nekilnojamojo turto, Almantas pirmiausia stengiasi, kad sandoriu visi liktų patenkinti.

„Kai rinka tokia aktyvi, reikia greitai įvertinti būsto būklę. Geras daiktas pigus nebūna. Jei būstas parduodamas pigiai, būtinai esama priežasčių. Mėginu apsaugoti žmogų nuo sprendimo, dėl kurio vėliau jis gailėsis“, – apie savo darbo principus kalbėjo Almantas.

Jis kalba septyniomis kalbomis ir stengiasi padėti klientams jų gimtąja kalba. „Klientas, priimdamas svarbų finansinį sprendimą, visada jaučiasi geriau, kai sandorio detalės aptariamos jo gimtąja kalba“, – sakė Almantas.

A. Mekionis ir jo komanda padeda klientams nusipirkti ar parduoti būstą, ir, jei reikia, rasti jo finansavimą Ispanijoje

Rūpinasi kliento turtu jam išvykus

„Klientams, kurie pirko per mūsų agentūrą, teikiame administravimo paslaugas. Galime padėti būstą išnuomoti ir jį prižiūrėti. Pasirūpiname viskuo - surandame nuomininkus, juos pasitinkame ir išlydime, išvalome būstą jiems išvykus bei padedame įvairiose nenumatytose situacijose. Sumokame komunalinių paslaugų, savivaldybės ir kitus turto mokesčius,“ – sakė Almantas.

„Ką daryti, jei vidurnaktį bute trūko vamzdis, o šeimininkas Anglijoje arba Lietuvoje? Mes rūpinamės kad mūsų klientų nekilnojamasis turtas būtų prižiūrėtas ir, prireikus, jie turėtų kur kreiptis, kol yra išvykę iš Ispanijos“, – sakė Almantas.

Pasak agento, užsienio pirkėjui Ispanijoje reikia įveikti dešimt žingsnių norint tapti būsto savininku. Jis savo klientams talkininkauja viso proceso metu.

„Šalyje šimtai nekilnojamojo turto agentūrų ir tūkstančiai agentų. Visi jie ieško klientų, todėl suvokiau, kad turiu išsiskirti iš agentų minios ir galėti pasiūlyti daugiau ir geriau, nei kiti“, – apie verslo principus kalbėjo Almantas.

Jis dabar su šeima dirba ir gyvena kurortiniame Marbeljos mieste – pietų Ispanijoje, prie Viduržemio jūros.

Su Almantu Mekioniu galite susisiekti telefonu 00 34 696 235 136 arba el.paštu almutis77@gmail.com .

Daugiau informacijos rasite Facebook'e.