Žaidimas „Prieinamumas atveria galimybes“ skirtas išmokti pastebėti fizinės aplinkos (ne)prieinamumo pavyzdžius realiame gyvenime. Žaidėjai yra kviečiami keliauti po virtualias miesto erdves: kavinę, gatvę, darbo vietą, pastato prieigas, laukiamąjį; ieškoti gerų ir taisytinų fizinės aplinkos prieinamumo pavyzdžių ir sužinoti, kaip jie prisideda prie visiems draugiško ir prieinamo miesto.
„Šis žaidimas – pirmas žingsnis kiekvienam, kuris nori geriau suprasti, kas slypi po žodžiais „fizinės aplinkos prieinamumas“, – sako Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM Programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vyr. specialistė Rita Karpuvienė. – Žaidime susipažinsite su dažniausiai pasitaikančiais, bet toli gražu ne visais, fizinės aplinkos (ne)prieinamumo pavyzdžiais, nes negalią turintys gyventojais kasdien susiduria su visa aibe netinkamai sukurtos aplinkos iššūkių.“
Žaidimas sukurtas pagal Paslaugų prieinamumo ir gaminių tinkamumo patikros lapą bei neįgaliuosius vienijančių organizacijų atsiliepimus apie dažniausiai kylančius fizinės aplinkos prieinamumo iššūkius.
Žaisti žaidimą galite čia: prieinamumas.delfi.lt/
Internetinis žaidimas yra viena iš „Prieinamumas atveria galimybes“ kampanijos veiklų. Į visuomenės narius, ypatingą dėmesį skiriant verslo atstovams, savivaldybių administracijų atstovams, susijusiems su teritorijų planavimu, nekilnojamojo turto vystytojus projektuotojus bei architektus, orientuota kampanija siekia supažindinti su fizinės aplinkos prieinamumo svarba, universaliu dizainu bei negalią turinčių žmonių poreikiais aplinkos prieinamumui.
Šiuo tikslu Neįgaliųjų reikalų departamentas minėtų grupių atstovus kviečia į renginius „Prieinamumas atveria galimybes: atverkime fizinę aplinką“ visoje Lietuvoje. Įvairių miestų fizinės aplinkos apžvalgas, neįgaliųjų istorijas bei kitus tekstus skaityti galite Delfi portalo rubrikoje. Artėjant Tarptautinei neįgaliųjų dienai (gruodžio 3 d.) portalas taip pat kvies žinias apie negalią išmėginti specialiame teste.
Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM primena, kad daugiau informacijos apie fizinės aplinkos prieinamumą bei universalų dizainą galima rasti www.ndt.lt/universalus-dizainas. Organizacijos, kurios nori imtis pokyčių, kviečiamos kreiptis į Neįgaliųjų reikalų departamento konsultacijų centro ekspertus el. paštu KC@ndt.lt.