Tiesa, atostogos gana sąlyginės. Žinomas vyras sako intensyviai planuojantis būsimus renginius: „Turiu įvairių susitikimų, parengiamųjų darbų. Tiesioginio darbo mažiau, daugiau laiko dabar užima būsimų darbų derinimas ir planavimas.
„Kalbant apie radiją, jau artimiausiu metu laukia įdomūs dalykai, bet anksčiau laiko nenorėčiau dar garsiai kalbėti“, – užsimena Ž. Gečas.
Ilsėtis vis dar reikia išmokti
Žinomas nuomonės formuotojas džiaugiasi, jog pagaliau atsirado laiko pailsėti.
„Per darbus ilsėtis taip ir neišmokau, taigi bandau to išmokti dabar. Pagaliau turiu progą išsimiegoti, ko mano gyvenime iki šiol labai trūko. Leidžiu sau pamiegoti iki 8 ar 9 valandos – tai anksčiau buvo neįsivaizduojama prabanga.
Jis prisipažįsta, kad šiuo metu yra sunkiausia susidėlioti dienotvarkę taip, kad spėtų nuveikti visus darbus, kuriuos nori nuveikti, tačiau skirtų laiko poilsiui ir dėl to savęs nekaltintų.
Anot Ž. Gečo, toks ir yra didžiausias šio laikotarpio privalumas – galimybė išmokti valdyti laiką:
„Suprantu, kad reikia turėti savo discipliną – protingai suplanuoti laiką, kada einu gultis ir kada keliuosi. Tada susidėlioti dienos grafiką, darbus suskirstyti pagal prioritetus ir pirmiausia nudirbti pačius sunkiausius. Juk kai atlieki sunkų darbą, užplūsta pilnatvės jausmas ir motyvacija daryti daugiau.“
Darbas be grafiko irgi turi ribas
Kalbėdamas apie pasikeitusį darbo ritmą ir veiklos bei laisvalaikio atskyrimą namų biure, Ž. Gečas tvirtina, jog labai svarbu nepamiršti pasakyti savo klientams, kad nepaisant to, jog dirba ne iš biuro, darbo valandos taip pat kažkada baigiasi.
„Rekomenduoju visiems freelanceriams nurodyti laiką, tarkime 18 valandą, kada jūs esate nepasiekiamas. Nuo tos valandos jūs galite neatsakinėti į telefono skambučius, laiškus, žinutes. Jei klientus esate informavę, kad nuo to laiko jau nedirbate, jie tikrai ant jūsų nepyks, kad neatrašėte, o jūs galėsite pailsėti ir nejausti nuolatinio streso“, – pataria renginių vedėjas ir prisipažįsta, jog ir pats dar šito mokosi.
Žinoma, kartais tenka dirbti būtent vakarais, pavyzdžiui, vesti renginius. „Bet vis tiek laikas turi būti suskirstytas, darbo ir poilsio balansą būtina išlaikyti“, – įsitikinęs jis.
Pradėjusiems dirbti savarankiškai vyras pataria nebijoti kreiptis pagalbos į profesionalus: „Jei kažkur jaučiatės ne toks stiprus ar kompetentingas, niekada nebijokite kreiptis į tos srities profesionalą, nesvarbu, teorinės ar praktinės pagalbos. Tai žymiai geriau, nei mėginti viską aprėpti ir deginti energiją.“
Laisvalaikis – kartu su sūnumi
Kalbėdamas apie pasikeitusį gyvenimo būdą, „Samsung“ ambasadorius Ž. Gečas, sako, kad šis laikas yra palankus ir vėl prisiminti primirštus pomėgius.
„Dabar turiu laiko sportui. Labai mėgstu žaisti krepšinį, taigi grįžtu į aikštelę. Visą vasarą nežaidžiau, – apie sugrįžimą prie aktyvaus gyvenimo būdo kalba pašnekovas, kuris yra krepšinio sirgalius visomis prasmėmis: – Ne tik nuo vaikystės žaidžiu krepšinį, bet ir labai mėgstu žiūrėti varžybas, palaikau savo mylimą komandą – Kauno „Žalgirį“.
Šią aistrą žinomas renginių vedėjas perdavė ir savo sūnui. „Kai tik jis ėmė vaikščioti, nupirkau mažą krepšinio stovą ir ėmėme kartu į jį mėtyti kamuolį. Dabar jis jau darželinukas, lanko krepšinio treniruotes, tiksliau, mes į jas einame kartu“, – pasakoja Ž. Gečas.
Jaunam tėčiui svarbu šia veikla užsiimti kartu su sūnumi: „Aš, kaip krepšinio mylėtojas ir entuziastas, labai džiaugiuosi, kad ir sūnus pamėgo krepšinį.“
Ž. Gečas sako, kad labiausiai mėgaujasi tuo laiku, kai drauge su sūnumi eina į treniruotes, mato, kaip jis žaidžia, tobulėja. Dar smagiau, kad ir pačiam sūnui ši sporto šaka patinka.
„Pernai su draugais dalyvavau varžybose, kurios vykdavo vėlai vakare, kai mažam vaikui būdavo keblu būti salėje tokiu metu. Tada savo telefoną pastatydavau aikštės kampe ir transliuodavau žmonai rungtynes. Ji drauge su sūnumi žiūrėdavo, kaip žaidžiu krepšinį. Manau, tai irgi prisidėjo prie sūnaus meilės šiam žaidimui“, – įsitikinęs Ž. Gečas.
Technologijos turi veikti, bet būti nepastebimos
Pašnekovas prisipažįsta, kad ne tik pramogoms, bet ir laiko planavimui naudoja technologijas.
„Pats iš savęs pasijuokiu, kad jei kažko nepasižymiu savo telefono kalendoriuje, tai labai tikėtina, kad tai prisiminsiu paskutinę minutę arba iš viso pamiršiu. Todėl svarbiausius dalykus visada susirašau“, – prisipažįsta „Samsung“ ambasadorius Ž. Gečas.
Šiuo metu vyras nesiskiria su savo „Galaxy Fold5“: „Tai telefonas, kuris geriausiai patenkina mano poreikius. Jį naudoju ir savo pagrindiniame darbe vesdamas renginius.“
Ž. Gečas sako, pastebėjęs, kad kai kurie vedėjai vis dar naudoja juodus segtuvus, prie kurių prisega popieriaus lapus.
„Kažkada taip dirbau ir aš, bet tai labai nepatogu. Todėl įsigijau planšetę. Naudojau ir ją, bet nebuvau patenkintas sprendimu, nes tai dar vienas įrenginys, kuriuo reikia papildomai rūpintis: jį įkrauti, sukelti aktualią informaciją, pagaliau – jo niekur nepamiršti“, – apie darbinius užkulisius kalba renginių vedėjas.
Vyras džiaugiasi dabartiniu atradimu, „Galaxy Fold5“: „Išimu jį iš dėklo, atsilenkiu, ir jis atrodo kaip mažytė planšetė. Ir stilinga, ir šiuolaikiška, ir estetiška.“
Žygimantas sako, kad šis telefonas ne tik gerai ir inovatyviai atrodo, bet ir yra patogus, nes neužima daug vietos, tačiau suteikia galimybę naudotis visomis aktualiomis funkcijomis: telefonu, kalendoriumi, galimybe patogiai kelti ir skaityti tekstinę informaciją.
Pasak jo, kad telefonas gali virsti įrenginiu su dideliu ekranu – tai dar vienas privalumas, kuomet augini vaiką: „Kai vakare noriu pažiūrėti filmą ar serialą netrukdydamas namiškiams, kurie jau nori ramiai ilsėtis, aš nejungiu televizoriaus, kuris skleidžia triukšmą, bet pasiimu telefoną. Ekranas didelis, vaizdo kokybė puiki, jaučiuosi tikrai geriau nei priešais televizorių.“