„Daugybę metų populiariausiu šeimų pasirinkimu buvusi Turkija ir toliau išlaiko lyderiaujančias pozicijas. Šalia lietuvių mėgstamų Antalijos ir Alanijos kurortų, pastebime augantį susidomėjimą Bodrumu, kuris žavi natūralia gamta bei europietiška kurorto dvasia, vėsesne oro temperatūra, lyginant su kitais šios šalies kurortais“, – pristato Inga Aukštuolytė, „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė.
Taip pat Lietuvos šeimos yra pamėgusios Viduržemio jūros pakrantėje įsikūrusią Katalonijos sostinę Barseloną, galinčią pasiūlyti ne tik unikalią architektūrą, daugybę veiklų vaikams, bet ir išpuoselėtus paplūdimius šeimų poilsiui.
Vis dažniau keliaujančios šeimos renkasi ir poilsį Graikijos Peloponeso pusiasalyje, garsėjančiame šilta jūra, balto smėlio paplūdimiais, neišsemiamu istoriniu palikimu.
Vis tik norint, kad poilsis užsienyje būtų sklandus ir suteiktų tik geras emocijas visiems šeimos nariams, būtina jam iš anksto pasiruošti. „Tez Tour“ kelionių ekspertai dalijasi patarimais tiek kelionę jau suplanavusioms, tiek atostogų planus dar dėliojančioms šeimoms.
#1. Kaip išsirinkti atostogų kryptį?
Vasaros atostogos – vienas laukiamiausių įvykių metuose. Tačiau keliaujant su vaikais, daugiau dėmesio verta skirti pasiruošimui, kad kelionė nepateiktų netikėtų staigmenų.
„Jei su vaiku keliaujate pirmą kartą ir nesate tikri, kaip vaikas reaguos į skrydį ir kelionę, geriausia rinktis artimesnes atostogų kryptis, ne ilgesnius nei 3 val. trukmės skrydžius, pavyzdžiui, į Turkiją, Graikiją ar Bulgariją. Čia galima mėgautis šilta jūra, garantuotai geru oru ir puikiai šeimų poilsiui pritaikyta infrastruktūra“, – sako I. Aukštuolytė.
#2. Laukiantys namų darbai
Reikėtų atminti, kad net ir patys mažiausi vaikai bei kūdikiai skrendant į užsienio šalis privalo turėti asmens dokumentą – pagal skrydžio kryptį, gali būti reikalinga asmens tapatybės kortelė ar pasas. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į dokumento galiojimo datą – kai kurios šalys reikalauja, kad jis galiotų bent 6 mėnesių nuo atgalinio skrydžio datos.
Prieš kelionę taip pat rekomenduojama apsilankyti ir pas šeimos gydytoją bendrai apžiūrai ar skiepams, jei tokie reikalingi. Taip pat verta pasirūpinti sveikatos draudimu.
#3. Priklausančios privilegijos šeimoms
Atvykus į oro uostą, verta žinoti šeimoms priklausančias privilegijas. Pavyzdžiui, tėvams su mažamečiais vaikais taikoma pirmenybė – jie į lėktuvą laipinami be eilės, tad greičiau galima įsikurti savo skrydžio vietose. O jaunesniems nei 2 metų amžiau vaikams priklauso registruotas bagažas bei vežimėlio transportavimas.
Keliaujantiems su vaikais, patogu iš anksto pasirinkti lėktuve vietas, kurios suteikia daugiau erdvės kojoms. Taip pat pravartu atlikti išankstinį maisto užsisakymą, kad mažieji galėtų pavalgyti skrydžio metu. O vasarą norint išvengti spūsčių oro uoste, rekomenduojama įsigyti greitosios keleivių patikros paslaugą ir aviacinio saugumo procedūrą atlikti greičiau.
#4. Pasiruoškite skrydžiui
Skrydžio metu taip pat svarbu pasirūpinti mažųjų mėgstamomis veiklomis, kad kelionė praeitų greičiau, – žaislais, knygelėmis, išmaniaisiais įrenginiais.
Į lėktuvą verta pasiimti ir vaiko mėgstamų užkandžių, vaisių bei vandens, kad išalkus būtų galima greitai užkąsti. Siūloma pasirūpinti ir ledinukais, kurie itin pravers, jei ausys užguls lėktuvui kylant ir leidžiantis.
#5. Svarbiausias lagamino turinys
Vykstant vasaros atostogų su vaikais, patariama pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės. Todėl vaikiški saulės kremai, galvos apdangalai, natūralių audinių drabužiai – būtini atostogų palydovai.
„Vasaros kurortuose lepina kaitri saulė, todėl būtina pasirūpinti jautria vaikų oda. Nepamirškite prieš atostogas pasidomėti ir orų prognoze. Įvertinkite ne tik oro temperatūrą dieną ir vakarą, bet ir vėjo stiprumą. Nuo to priklausys, ar reikės įsidėti ir šiltesnių rūbų“, – rekomenduoja I. Aukštuolytė.
Taip pat į lagaminą reikėtų nepamiršti įsidėti svarbiausių vaistų, juk nesinori, kad atostogas sutrikdytų nerimtas, tačiau ilgiau užsitęsęs negalavimas. Dėl temperatūrų kaitos, vaikus gali greitai užklupti sloga ar kosuliukas, tad reikėtų būti pasiruošusiems ir šiai situacijai.
#6. Kokius viešbučius rinktis?
Kelionių ekspertė rekomenduoja rinktis šeimų viešbučius, kuriuose yra pagalvota tiek apie pačius mažiausius kūdikius, tiek apie jau ūgtelėjusius vaikus.
„Pailsėti atostogų metu turi ir tėveliai. Todėl renkantis viešbutį, patariame pasidomėti, kokiomis veiklomis vaikai čia gali užsiimti be tėvų priežiūros. Dažniausiai viešbučių žaidimų kambariuose vaikais pasirūpina animatoriai, organizuodamos įvairios veiklos mažiesiems, pramoginiai renginiai“, – pasakoja I. Aukštuolytė.
Pasak jos, šeimų viešbučiuose pačioms mažiausioms atžaloms tėvai gali užsakyti auklės paslaugą ir patys trumpam pabėgti prie jūros ar į SPA centrą.
#7. Pasirūpinkite netrikdomomis maudynėmis
Viena svarbiausių atostogų veiklų – maudynės. Todėl renkantis viešbutį šeimai, verta taip pat atkreipti dėmesį į baseinų skaičių jame, ar yra šildomų baseinų ir vandens kalnelių vaikams.
Taip pat verta pasidomėti, ar šalia viešbučio yra smėlio paplūdimiai, o įbridimas į jūrą nuožulnus. Įvertinkite ir tai, kokiu atstumu nuo jūsų viešbučio yra paplūdimys, kad nereikėtų su vaikais toli eiti ar kirsti gatvę.
#8. Laikykitės įprasto vaikų ritmo
Planuojant kelionę su vaikais, svarbu tiek paties skrydžio, tiek atostogų metu stengtis išlaikyti įprastą mažylių miego ir valgymo režimą. Laikydamiesi įprastos savo dienos rutinos, vaikai jaučiasi saugiau ir mažiau pavargsta, taip išlaikomas dienos balansas, gera nuotaika.
Dažniausiai šeimoms skirtuose viešbučiuose būna pagalvota apie vaikų valgymo įpročius. Todėl vaikai ne tik meniu ras mėgstamų ir gerai pažįstamų patiekalų, tačiau tėveliai galės paprašyti maistą sutrinti ar išsirinkti įvairių tyrelių bei košių, pasinaudoti maitinimo kėdute, o kambariuose bus virdulys.
#9. Ką žinoti atvykus?
Atvykus į viešbutį ir norint įsiregistruoti, šeimoms su mažamečiais vaikais nereikia laukti bendroje eilėje. Joms taikoma pirmenybė, tad galima greičiau įsikurti kambaryje.
Taip pat jei keliaujama su kūdikiu, viešbučio administracijoje galima paprašyti ramesnio kambario – mažesnis triukšmas garantuos ramesnį mažylio miegą tiek pietų metu, tiek naktį.
„Paprastai daugiau pašalinių garsų būna kambariuose su vaizdu į jūrą, tyliau – kambariuose su vaizdu į vidinį kiemą. Tad paprašius viešbučio personalo, jie tikrai parinks geriausiai tinkantį variantą“, – pataria „Tez Tour“ atstovė.
Taip pat kai kurie viešbučiai gali pasiūlyti vaikiškų vežimėlių, todėl atvykus, galima pasidomėti šia galimybe. Sėdėdamas vežimėlyje vaikas mažiau pavargs – taip tėvams bus galima paprasčiau keliauti ir daugiau laiko praleisti lankant kurorto apylinkes.
#10. Kokias pramogas išbandyti su vaikais?
Nors šeimų viešbučiuose gausu įvairių pramogų vaikams, kurių jie net nespės išbandyti atostogų metu, kelionių ekspertė pataria bent kelias dienas skirti kitoms pramogoms.
„Rekomenduojame pasidomėti kurorto apylinkėse organizuojamomis pramogomis bei bent kelioms dienoms iškeisti viešbučio aplinką į naujus įspūdžius. Galima apsilankyti delfinariumuose, zoologijos soduose ar vandens atrakcionų parkuose, paplaukioti laivais ar paskraidyti vandens parašiutais. Tai itin mėgstamos vaikų pramogos, papildysiančios atostogų prisiminimų kiekį“, – vardija I. Aukštuolytė.